Lucifer - Šance na šťastný konec (2021) (epizoda)

Šance na šťastný konec? Doufejme že ano. Ačkoli se jedná "jenom" o zábavu a s biblickými postavami to moc společného nemá přesto se člověk neubrání myšlenkám co bude nebo nebude až náš pozemský život skončí. V pekle skončit nechci, ale jak vypadá nebe si taky představit nedovedu. Tak zatím se můžeme těšit na poslední šestou sérii

Zátopek (2021)

Mezi mé oblíbené televizní pořady patří fotbalová talk show Tiki-Taka, kde v pondělí 30.9.2021 se objevili mezi hosty i režisér filmu David Ondříček a představitel Emila Zátopka herec dejvického divadla Václav Neužil. V tomto dílu se Zátopkovi věnovalo hodně času a nebylo to vůbec na škodu. Naopak. Přivedlo mne to k rozhodnutí, že tento film si v kině nesmím nechat ujít a že si budu muset udělal vlastní názor nejenom na film ale i na Zátopka, o kterém jsem leccos četl i slyšel. Osobně i z úst jeho manželky Dany. Lístky do kutnohorského kina Modrý kříž jsme si s manželkou koupili raději v předprodeji. Vyprodáno nebylo ale sál bylo zaplněn víc než z poloviny. Dovedu si představit, že film bude lámat divácké rekordy. V Česku určitě. Tipuji, že ho navštíví víc lidí než poslední bondovku „Není čas zemřít“, jejíž premiéra se kvůli covidu stále odsouvá. Emil Zátopek je prostě legenda. Nejlepší atlet 20. století, čtyřnásobný olympijský vítěz, trojnásobný mistr Evropy a držitel třinácti rekordů světových a tří olympijských. Pochybuji, že jeho zlatý olympijský trojboj z Helsinek z roku 1952 někdo někdy překoná. David Ondříček v Tiki-Taka vyjádřil svou touhu natočit ještě nějaký jiný sportovní film, ale že přemýšlí o kom by to tak mohlo být. Osobně bych byl moc rád, kdyby natočil film o Pepi Bicanovi. David Ondříček tak i jeho tatínek Miroslav Ondříček (budiž mu země lehká) jsou totiž velkými fanoušky sešívaných stejně jako já. Ale zpátky k Zátopkovi. Film se mi moc líbil a souhlasím i se slovy Spáčilové, že "Zátopkovi nečouhá z bot laciná sláma televizní produkce". Jinak Václav Neužil a Martha Issová v rolích Emila a Dany nemají chybu. Klobouk dolů před jejich hereckými výkony a v případě Neužila i sportovními výkony. Návštěvu kina doporučuji všem. I těm co moc nesportují. Zdroj: https://jiriberanek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=775435

Dvojka na zabití - Paní Columbová (2021) (epizoda)

Neurazilo ani nenadchlo, ale šanci tomu ještě dám. Nicméně dnes jsem viděl předposlední díl 5. série Lucifera a to je jiný level.  Tomu bych dal 10* v porovnání s Paní Columbovou.

Lucifer - Vážně to takhle skončí? (2021) (epizoda)

Nečekal jsem, že scénáristé nechají Dana zemřít, ale mělo to svůj smysl. Výsledkem je neskutečně silná emoční pecka u které jedno oko nezůstalo suché. Jeden z nejlepších dílů seriálu ne-li vůbec ten nejlepší.

Ženy v pokušení (2010)

Nadprůměrná česká komedie s nadprůměrnými hereckými výkony hlavních představitelek u které jsem se výborně bavil. Víc než před deseti lety.

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Domníval jsem se, že by to nemuselo být špatné, nicméně tohle se opravdu nepovedlo. Pilot mi ukázal, že je třeba se věnovat čemukoli smysluplnějšímu. Naštěstí tu máme Netflix a tam se vybrat dá...

6 underground: Tajné operace (2019)

Nic jsem o filmu nevěděl a tudíž jsem neměl žádná očekávání. O to víc jsem byl mile překvapen. Takovou pecku jsem nečekal ani náhodou. Začalo to nejlepší automobilovou honičkou všech dob a pokračovalo to dalšími perfektně natočenými, akcemi, dialogy i humorem. Teď jsem zvědav na několikrát odloženou premiéru nové bondovky jestli se mi to bude líbit jako tenko akčňák

Hvězdy nad hlavou - Rozhodnutí (2021) (epizoda)

Nalákalo mne herecké obsazení a protože se nejedná o nekonečný seriál tak tomu ještě šanci dám. Jedna hvězdička za hezké exteriéry a druhá, že jsem se párkrát i zasmál.  Např. "Já chci mít ve svém věku klid"

Roztříštění (2019)

Film vybrala manželka a musím ji za to pochválit. Nic moc jsem od toho nečekal a nakonec jsem byl víc než spokojen. Výborný film na sobotní večer

MILF (2018)

Tak vám nevím. Mám takový pocit, že francouzské komedie už dávno nejsou tím co byly. Myšleno že jsem se u nich pobavil. Tohle byla ztráta času nicméně uznávám, že holky na svůj věk ve filmu vypadaly víc než dobře