Samurai Champloo (2004) (seriál)

Musím říct, že mě tato serie velmi příjemně překvapila. Ač nejsem fanouškem hip-hopu a hlavně kultury, která se kolem vytvořila, musím říct že v tomto seriálu bylo spojení velice zdařilé. Nevím zda ostatní, ale ja jsem se u sledování seriálu velice bavil. Vrcholem byl 9 díl a zapalené pole :-) a pak 21 díl zápas v baseballu. K dostání je i na youtube a angličtina není složitá - tak mrkněte, mohu jen doporučit. 90%

Renesance (2006)

Trochu moc temne:-) ale jinak prijemna odpocinkova zalezitost.

Piráti (2005)

Příliš mnoho silikonu na scéně :-) toto je jediné co se dá vytknout. K mému překvapení sem viděl film pro dospělé, který měl pro mě několik poprvé. POPRVÉ jsem viděl porno s vizuálními efekty. POPRVÉ jsem viděl porno, ve kterém byla asi 30 minutová fáze kdy se na scéně neobjevilo ani jedno ňadro. POPRVÉ jsem viděl porno, které mělo doopravdy děj :-) Jinak řečeno ENJOY:-) PS: druhý díl je na světě:-)

Vratné lahve (2007)

Zdeněk Svěrák pro mě patrně navždy zůstane nejlepším tvůrcem předloh pro filmy a divadelní hry. To jak brilantně vládne slovům a vysílá je do nenápadných útoků na naši bránici mě přímo fascinuje. Navíc většina filmů se stává balzámem na duši pro každého Čecha. Když se k tomu přidá syn režisér libující si v teple světla zapadajícího slunce výsledek nikdy nezklame. Nikdy? Boužel moje nikdy už neplatí. Vratné lahve pro mě byli zklamáním. Nenacházel jsem laskavost slova, děj mi připadal nudný a nemohl jsem se do nej ponořit. Pocit u Svěrákovích filmů nepoznaný. Pocit o to silnější, že po zhládnutí Tatínka jsem čekal opravdu silný scénář, schválený synem režisérem. Nebyl. Pro mě je toto nejslabší ze Svěrákovích filmů. A nesmím opomenout neustálé reklami ve filmu. A navíc na alber .... Obchod kterj by měl být spolu s českými dráhami zařazen na seznam zločineckých rganizací ( ale to jen tak mimochodem - sem student do školy jezdim vlakem a u koleji mame albert----čekání je skoro stejné:-)

Rytíři nebes (2006)

Tak nevím, jsem poněkud rozpačitý. Tento film popisuje mě blízké téma způsobem ne nezajímavím. Ale ale ale... Bylo to na můj vkus příliš plytké. Tedy alespoň od filmu co má na začátku napsáno "podle skutečných událostí" bych čekal více prokreslené charaktery a atmosféru doby v niž se děj odehrává. Film mě sice nenadchl, ale ani nezklamal takže byh to viděl na ***

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tohle je film, který až tak úplně nekoresponduje s historií. Na druhou stranu - pravdivý popis historické události nebyl pravděpodobně jeho ambicí. Jeho hlavní ambicí bylo diváka ohromit skvělou vizuální stránkou a jednoduchým dějem plným vzletných frází. Mě tahle dokonalá podívaná ohromila do té míry, že jsem ochoten tolerovat tvůrcům i odlišnosti od skutečnosti a někdy tupé fráze hlavních hrdinů. K dokonalosti toho co vidíme na plátně přispíva i konkurz prováděný pravděpodobně v každe posilovně v okruhu 50 km od studia:-) Dal bych 70 %.

Černočerná tma (2000)

Povedený film. Dobré efekty, solidní nápad a hlavně Vin Diesel v jedné ze svých nejlepších rolí. Richard B. Riddick vězeň a vrah se prostě musí líbit.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Po famozní jedničce se skvělou atmosférou přichází rozhodně horší druhý díl. Atmosféra se vytratila neznámo kam a film vsatil (asi) na akci. Mniši hopsají, nechají do sebe střílet, vraždí a pak se ztratí do neznáma... Policajti jsou z toho nešťastní a jediný bodík si připíšou za ustřelené prsty(zajímavé je, že v rozboru krve z prstu není objevena žádná látka a později se ukáže, že mniši museli brát anabolika či tak něco, aby dokázali to co dokázali---- tímto neobratným nástinem děje se dostávám k otázce : PROČ TO NEOBJEVIL UŽ ROZBOR KRVE?). Pokud je můj dojem, že tvůrci vsadili na akci dobrý, pak nechápu závěr filmu. Ten mlaďoch si mohl dát ty drogy a na konci mohla být parádní bitka nabuzeného policajta se stejně nabuzenými mnichy a vojáky kombinovaná s útěkem před potopou v Maginotově linii (zajímavé že?). Je to film co nemusí vidět nikdo...

Řím (2005) (seriál)

Přes absenci bitev velmi kvalitní seriál, který se nebojí ničeho. Nahoty, sexu (mezi mužem a ženou, ženou a ženou a ženou a jejím bratrem) ani krve. Dobře je také znázorněna atmosféra doby a její morálka.Děj: dva legionáři hýbou dějinami starověkého Říma v době jeho největší slávy. Chyběli mi tam jen slavné Caesarovi hlášky- Kostky jsou vrženy, i ty Brute a nebo přišel, viděl, Litovel :-) a trochu ty bitvy...