Červený trpaslík (1988) (seriál)

Asi jeden z nejlepších sitcomů, kteří si uměl udělat legraci z jakéhokoliv filmu nebo seriálu z branže sci-fi. Mezi nejoblíběnější postavy patří všichni z Červeného trpaslíka, nejspíš se stal i inspirací pro Battlestar Galacticu.

Zimní host (1997)

Zimní krajina v jednom anglickém městečku, kde se rozehraje mozaikovitá partie několika lidí. Smutný příběh, který nestačí jen jednou vidět. Režijní debut herce Alana Rickmana, který si zde zahrál jednu z rolí. Komu se líbí nezávislá kinematografie, neměl by si ujít ani tenhle snímek. Stojí za to.

Silent Hill (2006)

Zajímavý horor. Prolínání dvou světů několika lidí, kteří vkročí do města duchů zvaném Silent Hill, ze kterého není úniku. Je to o hledání pravdy a vykoupení.

Nad tebe není (1999) (seriál)

Docela zajímavý seriál ze současnoti, kde se řeží partnerské i kamarádské vztahy. Škoda, že se podobné seriály vyskytují jednou za čas, měly by se čatěji promítat. Předem doporučuji.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Jeden z mála seriálů, který mne zaujal, snad asi proto že jsem chlap. Čtyři hrdinky, které musí řešit své situace. Jejich svět braný nenásilně jejich očima.

Dr. House (2004) (seriál)

Protože nejsem sentimentální, není divu, že se mi zalíbil seriál dr. House. Líbí se mi jeho nekonvenční hrubé, manipulativní chování, které vede většinou vede k uzdravení pacienta a uspokojení hlavního protaganisty...

Zaklínač (2002) (seriál)

Je to jeden z mála seriálů, který mne zaujal ať už svou mytologií pohádkových postav, ale i syrovou atmosférou přírody a esoterickou hudbou, kterou příběh provází.

Trosečník (2000)

Žijeme v technicky vyspělé společnosti, spoustu věcí bereme jako samozřejmost, ale stačí trocha nepozornosti a náš dosavadní život se zhroutí jak domeček z karet a my se musíme najednou přizpůsobit vyskytnuvším nepříznivým podmínkám. Opět se mi zde líbil vynikající Tom Hanks coby novodobý Robinson Crusoe, čekající na návrat do společnosti.

Ikarie XB 1 (1963)

Na svou dobu u nás zcela vyjímečný snímek, jemuž se v ČR žádný nemůže vyrovnat. Skvělé exteriéry kosmické lodi, kvalitní psychologie postav i příběh samotný, jenž se stal inspirací pro ostatní filmaře sci-fi. Pro mě je neustále českou klasikou, která patří do fondu české kinematografie.