Upír z Feratu (1981)

Film mi doporučil přítel jako jeden z mála českých hororů, na který se dá koukat. No, a koukat se opravdu dalo! Až na pár zdlouhavých scén není film na české poměry vůbec špatný. Škoda jen, že vhledem k tomu, že byl natočen v roce 1981, bylo spoustu scén vyškrtáno a zničeno. Kdybych byla v dětském věku, nejspíš bych nespala hrůzou. Takto si film vyslouží mírné pousmání, ale i tak se tu najdou docela krvavé scény. Když budou dávat Upíra z Feratu v televizi, rozhodně si jej nenechám ujít!

Pohádky pro Emu (2016)

K Pohádkám pro Emu jsem se dostala prostřednictvím písně Michala Hrůzy "Pro Emu." A jelikož ve videoklipu byly ukázky z filmu, řekla jsem si, že se na něj podívám. A rozhodně nelituji. Ač podobný žánr nemusím, zde jsem byla příjemně překvapena. Anna Geislerová a Ondřej Vetchý se skvěle doplňují, a děj je uvěřitelný, žádná kýčovitost nebo přeslazenost. Jediné co mi trochu vadilo, bylo mnohdy protivné chování malé Emy. Ale přimhouřím obě oči a dávám plnou palbu.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Od markýze de Sada jsem četla Justinu a Julietu. Kniha je zvláštní, velmi velmi perverzní a je téměř bez děje, kromě různých úchylných hrátek. Film je však jedno velké fiasko a měla jsem obrovský problém jej dokoukat do konce. Najdete tu takové "legrácky" jako pojídání výkalů nebo lízání zadků. Samozřejmě nesmí chybět litry krve. Raději knihu než film, a podobnou úchylárnu již nikdy nechci vidět. Dnes to bude na jedničku s hvězdičkou.

To the Bone (2017)

Jelikož jsem si mentální anorexií prošla, tak trochu jsem se filmu viděla. Nemoc je podána opravdu přesvědčivě i s doprovodnými příznaky. Anorexie není totiž jen nemocí těla, ale hlavně duše, Obdivuji Lily Colins, že kvůli roli se změnila v "kostru." Rozhodně doporučuji pro ty, kteří si touto nemocí prošli nebo se o ní chtějí něco dozvědět. Trochu mi vadilo zdlouhavé tempo snímku, ale i tak dávám pěkné tři hvězdičky.

Kazatel smrti (2007)

Ačkoliv jsem milovník béčkových hororů, toto byla opravdu slabota. Herecké výkony nepřesvědčivé, monstrum k smíchu a hororová atmosféra nulová. Jediné co mohu pochválit, jsou pěkně vybrané lokace. Námět je slibný, a za více peněz by se z něj dalo vyždímat více. Takto bohužel pouhé dvě hvězdy s přivřenýma očima.

Květiny v podkroví (2014) (TV film)

Četla jsem celou pětici ze série Květy z půdy, a i když nejsem romantický fanda, velmi mě zaujaly a několikrát jsem se k nim vrátila. Proto jsem byla zvědavá i na film. A kupodivu jsem byla docela příjemně překvapená. Heather Graham ve své roli byla naprosto úžasná a přesvědčivá. Bohužel filmu dost škodí jeho levné filmové zpracování a postava nemilosrdné babičky mohla být zahraná určitě lépe. I přesto se zájmem skouknu pokračování - už i proto, že se velmi věrně drží knihy, což je rozhodně další plus. Dávám tři hvězdičky a uvidím co bude dál :)

Konec strašidel (1952)

Nádherná ukázka toho, jak dokázal komunismus manipulovat s nebohou mládeží a vymývat jí mozky. Neříkám, že pionýr byl špatný - je určitě fajn se naučit něco do života, pomáhat se sběrem papíru a vážit si přírody. Je ale špatné velebit komunisty jako bohy - šíleně mě nas*raly ty kecy o svoloči ze Západu, jak jsme tady všichni nejlepší a vše americké je nejhorší. I to však bohužel k té době patřilo. Film na jedno podívání - musím pochválit alespoň tehdejší venkovský život a držení lidí při sobě. Ačkoliv ono to tak určitě nechodilo všude...

Nahota na prodej (1993)

Tak tohle bylo hodně zlé. Z filmu čpí celou dobu naprostý amaterismus - u "akčních" scén - hlavně jak tam začal Krampol levou zadní všechny kosit ve stylu Chucka Norrise. Postava Nancy hrozně zahraná - hlavně ten přízvuk. Co se mi líbilo, bylo kritizování romské mentality - ale na druhou stranu tu jsou scény se skinheady, které jsou opět k smíchu. Pole mého ani režisér pořádně nevěděl, jak to má natočit, tak skáče z jednoho stylu do druhého, ale bohužel jsou všechny špatné. Pánské osazenstvo určitě alespoň potěšilo těch pár celkem pěkných nahých záběrů. Na tento film se určitě už znovu nepodívám a tu druhou hvězdu tam ždímu z milosti.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Dobrodružné filmy nikdy nepatřily do mého oblíbeného žánru. Musím ale uznat, že snímek ani na chvilku nenudí, je tu velká spousta hlášek - jednoznačně musím vypíchnout "I am Groot!" velmi sympatický Kurt Russell - moc se mi líbily scény z jeho mládí, velmi pěkné retro! Bohužel mi u amerických filmů vadí jejich přeslazenost - tady jí bylo hodně! Dávám tři hvězdičky za sympatického mývalka a peckoidního Davida Hasselhoffa :-)

13: hra smrti (2006)

Relativně dobrý film. Líbí se mi postupné stupňování toho, kam až je lidská psychika schopná zajít v honbě za penězi. Nejvíce mě dostala scéna pojídání cizího výkalu - na to velmi dlouho nezapomenu! Konec jsem nečekala, moc se mi líbil, i závěrečné titulky byly moc fajn. Dávám velmi slušné tři hvězdičky!