• Lima

Humorný pokus o akční žánr v podání kdysi dobrého režiséra, který po revoluci zřejmě prodělal vážný úraz mozku. Aspoň že ta Soukupova hudba se docela povedla.(13.4.2003)

Ivan Jonák jako bílý kůň českého kapitalismu a Nahota na prodej jako černý kůň české porevoluční kinematografie. Geniální pomník doby. Ten film se nedá nemilovat.(11.7.2008)

• Gemini

Jo jo, "velký detektivní thriller" v české režii. Zhruba na stejné úrovni jako Detektiv Martin Tomsa, ale Vašut má alespoň něco do sebe, tohle ne. Ale za snahu...(21.3.2003)

• Tosim

Výtečný pokus o českou mutaci subžánru, kterému se říká akční film. Výtečný vtip.(28.5.2003)

• Radyo

Měl to být hit roku, ale skutečnost nakonec měla blíže ke "shitu" roku. Jiří Krampol jako akční hrdina mohl zaujmout snad v roce 1983, ale o 10 let později už je spíše k smíchu. Navíc jej většina diváků zná spíše z komediálních rolí (anebo z dabingu), takže tady jeho výkon působí poněkud nepřesvědčivě. Lukáš Vaculík už měl v době natáčení svůj zenit za sebou a Kája Třísková ukázala, že v jejím případě spadlo jablko od stromu pěkně daleko. Děj je rádoby šokující, ale myslím, že na většinu diváků to mělo spíše opačný efekt. Nejvíce mě ovšem "pobavil" ten výfukový úchyl, hlavně jeho zálibný pohled na zadní část startujícího letadla. Co je moc, to je moc, ale tohle už je příliš.(8.10.2002)

Divoký začátek devadesátých let, kdy jsme chtěli mermomocí dohnat během chvilky uplynulých čtyřicet let, se projevil i na filmovém plátně. Dovoleno bylo snad všechno, takže cikáni jsou ti největší prasata obchodující s lidmi, točí se tu BDSM porno a střílí se samopalů. Ano, filmařská stránka je esence zoufalství, ale patnáct let od natočení je to už spíše raritní kousek, který svým způsobem naprosto dokonale charakterizuje dobu.(8.8.2008)

• Renton

Scénář: Josef Klíma .. Příšerně nepovedený pokus o něco u nás netradičního..(11.4.2005)

Naprosto špičková česká podívaná. Jiří Krampol zcela ve formě a ve svém top fitness období, hláškuje zcela nekompromisně a bez přestávky, mlátí cikány, polyká fernety a zavináče. Kája Triska ve své jediné roli, též zcela bezpochyb pronese jedny z nejlegendárnějších vět polistopadové produkce. Vaculík, který celý film vypadá jako bezďák a Jirka Pomeje střílící z bazuky - bez diskuze. K tomu si přidejte milá camea typu Katřiná Winterová (EOST), Ivan Jonák, Roman Skamene či J.X. Doležal ("Chceš si zahulit.") a máte vystaráno. Korunu všemu pak nasazuje crossoverová hudba Onřeje Soukupa (s "rapujicím" Otou Klempířem) a úchyla, co šoustá výfuky. http://www.youtube.com/watch?v=H2oi-AS8iXc(9.1.2011)

Paráda-tradiční film s dávkou humoru, násilí a sexu. P.S.: Potřebujete protáhnout výfuk u auta ... FUKO vše zařídí.(17.11.2007)

• Faidra

OMG, WTF, etc... A to jsem si slíbila, že nebudu zavlékat do svého projevu novotvary a cizotvary. Mou omluvou budiž to, že na hodnocení tohohle mi naší krásné mateřštiny připadá škoda. I když na druhou stranu bych se mohla hájit tím, že nejspíš brzy češtinu obohatím o nadávku "ty Olmere."(4.8.2007)

Přiznávám, že mě k zhlédnutí inspiroval Civalův článek v Premiere - a rozhodně jsem zklamán nebyl. Guilty pleasure jak prase. Zároveň taky skvělý doklad toho, co se tady na počátku devadesátých let dělo.(23.11.2008)

Tak nevim, jak tohle ohodnotit. Ten film se dá hodit do odpadu, ale dá se tomu klidně napálit i 5 hvězd. Já nakonec dám zlatej střed - 3 hvězdy. Je to sice hrozná blbost, ale zároveň je to zajímavá exkurze do časů divokýho kapitalismu. Dneska by takovej politicky nekorektní film plnej porna těžko někdo natočil a už vůbec by si to nikdo nedovolil pustit do televize. Mam takovej pocit, že Olmerovy filmy budou ještě jednoho dne vysoce ceněný historický kousky. Jinak si vzpomínám, že jsem to viděl v dobách, kdy jsem chodil ještě na ZŠ a pak jsme ve škole nemluvili o ničem jinym, než o Fukovi, kterej šuká vejfuky. Kdo nevěděl, o co se jedná, byl totální lůzr. Jenom pro úplnost dodávám, že tim Fukou nebyl myšlen František Fuka, ale jmenovala se tak jedna z postav v tomto veledíle :-)(27.10.2013)

Fenomenální exploatační snímek doslova napěchovaný projevy polistopadové doby (hlad po brakové zábavě, bulvárních informacích, nahotě a smažených rybích prstech). Nejpříznačnější české dílo první poloviny 90. let a současně výmluvné zrcadlo své společnosti (rasismus, šovinismus, hospodské chytrolínství a vidlácké budování národní identity). Lidé už (radši) zapomínají, jaké to tehdy bylo a že estetika laciného nevkusu byla pro devadesátkové Česko příznačnější než cokoli jiného - co třebas dobové videoklipy domácích popových hvězd jako Dalibor Janda či Heidi Janků. Olmer je nedoceněný režisér, který dokázal perfektně zakonzervovat tehdejší zeitgeist.(19.8.2008)

"UDĚLAL JSEM TO PŘESNĚ JAK V TOM AMERICKÝM FILMU..." Exploze! Násilí! Sex, sexuální úchylky a AIDS! Vulgární dialogy! Vynucená prostituce! Korupce! Natáčení tvrdého porna! Cikáni! Skinheadi! Vaculík s brýlemi! První polovina 90. let byla pozoruhodnou etapou naší kinematografie, v níž nebyla nouze o bizarní komerční paskvily. Jako (první český) AKČNÍ film, jak byla prezentována, je NAHOTA NA PRODEJ samozřejmě k smíchu - akce je málo, bitky jsou trapně markýrované a početné výbuchy jsou nasnímány jak v tom nejlevnějším béčku. Ovšem jako film EXPLOATAČNÍ je absolutně úchvatná. Senzačnost za každou cenu, správná míra tuposti, a chtěné i nechtěné komičnosti, plus výživné cameoroličky (Klíma a Doležal, Roman Skamene z Olmerova BONY A KLID ("TAK CO VEKSL?"), z nichž tu zazní i píseň Hold me baby) a Soukupův ultratvrdý traumatizující soundtrack. Na scénáři se Klíma s Olmerem vyřádili jako malí kluci, Klíma propichuje vše co ho pálilo a zároveň heroizuje investigativní novináře a ve filmu se v jednom kuse hláškuje. Kamarád do deště Lukáš Vaculík odvádí svůj standard a nabušenec a dabér drsňáka Belmonda Jirka Krampol spolehlivě rozzáří každou scénu, ve které se vyskytne. Nemluvě o prorocky obsazených padoušských podnikatelích Jonákovi a Pomejem! Bože a ta scéna se střetem skinů a cikánů! A cikánský zmrzačovač a výfukošuk Fuko! A ten plakát! Žeru ten film! Chci natočit dvojku! "PAMATUJ SI NANCY - NEW YORKU A LIBNI, ZDALEKA SE VYHNI!"(25.8.2007)

• flanker.27

Jeden z těch reliktů filmařského tápání počátku devadesátých let, který odpočívá v zcela zapomenutý pod nánosem prachu. Vůbec bych si na film nevzpomněl, kdyby právě nepouštěli z vězení pana Jonáka, který si zde střihl prakticky sám sebe...(20.4.2014)

• Hellboy

Kinofilm s kvalitou domácího videa:) Je to nádherně devadesátkový se všim všudy, včetně strašného herectví, tragické hudby, Krampola atd.. Je zvláštní, jak málo se toho v některejch ohledech změnilo - černý svině, čechy čechům...atd Při pomyšlení, že na tomhle díle byl někdo v kině a že těch lidí bylo několik set tisíc se musim stydět.(18.4.2009)

• viperblade

Tak to bylo drsný. Hodně jsem se zasmál (i těm scénám, které byly myšleny vážně) a FUKO neměl chybu!!(17.5.2008)

Žánrové uchopení akčního béčka společně se zakomponováním do českých reálií je brilantní. Technická stránka je velmi slušná, vzhledem k době, finančním podmínkám a technickým možnostem... No a dokonce i napsaný je to super. Takže kde je chyba? Nikde... Olmer nastavil zrcadlo době tak, jako málokdo. Se vším všudy... V podstatě je to nadčasové a značně prorocké. Krampol je nahláškovanej až na půdu!!(2.3.2012)

• Dan9K

Hvězdičky za politickou nekorektnost a ztopořený penis v záběru.(8.8.2013)

• sepp

Strasna blbost nulove hodnoty.(7.9.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12