Kniha džunglí (2016)

Po všetkých tých stupídnych animákoch tu máme po čase konečne plnohodnotný snímok pre deti. Vizuálne aj príbehovo je film naozaj silný. Disney stavilo na správnu kartu, keď sa rozhodlo sfilmovať ich staršie animované verzie týchto story. Jediné čoho mi je ľúto, že som film nevidel v pôvodnom znení.

O statečném krejčíkovi (2008) (TV film)

Jedna z tých lepšie natočených rozprávok z tejto série. Zdalo sa mi to alebo skutočne som tam počul hudbu z filmu Jurský park.

Deadpool (2016)

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Vo všeobecnosti považovaný za najlepší diel celej ságy. A ja súhlasím. Prepracovanejší dej, nové mašinky a už kultová veta "Luke, I am your father."

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Dlho som odolával, no nakoniec som i ja podľahol vesmírnej sile Star wars, a to napriek tomu, že žáner sci-fi nie je zrovna môj šálok kávy. Možnože v dnešnej dobe by príbehovo tento film nestačil pre divákov, no vo svojej dobe to bol prelomový film a jeho čaro klasiky pretrvalo až dodnes, tak ako napr. pri Indiana Jones. Celá pôvodná trilógia má svoje muchy, no originálny námet a stará poctivá filmarina to vyvažuje. Nové upravené verzie to však trochu zabíjajú. Popri tých maskách a starých špeciálnych efektoch pôsobia niekedy tie digitálne dorábky ako päsť na oko. Niekedy to je naozaj akoby z iného sveta.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jediný diel novej trilógie, ktorý dáva ako preqeul zmysel sérií Star wars. Narozdiel od hroznej Epizódy II je tu poriadna dávka akcie a ide sa hneď od začiatku. V Star wars ide predsa len hlavne o svetelné meče a strielačky vesmírnych stíhačok. Takou nevýhodou filmu je, že sa vlastne nebojíte o jednotlivé postavy, keďže tí, čo videli predošlú trilógiu vedia, kto musí prežiť a kto zomrie, takže žiadne prekvapenia sa nechystajú. Ono ani nešlo o to, ako to skončí, ale o to, ako k tomu dôjde.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tak toto bola fakt nuda. Predigitalizované až to bolí, nič tam nepôsobilo reálne. Romanca Anakina s Padmé jak z Twilightu. Samé kecy a kecy a záverečná bitka absolútne neprehľadná. A z Anakinovej odťatej ruky nevytečie ani kvapka krvi.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nie som skalným fanúšikom SW, no pôvodná trilógia sa mi páči, takže som si nechcel nechať ujsť pokračovanie osudov postáv. Nové SW obsahujú to, čo diváci od nich chcú- skríženie svetelných mečov, strielačky vesmírnych stíhačiek, sympatické postavy a milého robota. Dejovo však nové SW miestami dosť pripomínajú koncepciu pôvodnej trilógie. Chcelo by to niečo originálne a inovatívne. Nové postavy sú fajn až na hlavného záporáka. Pokiaľ má na sebe masku je to fajn. Akonáhle ju však dá dole už to nebol pre mňa obávaný nástupca Darth Vadera, ale nejaký zakomplexovaný fagan, čo si chce niečo dokázať, takže rešpekt pred ním bol fuč. Aj keď zvyčajne volím 2D verzie filmov, tentokrát som sa rozhodol pre 3D mysliac si, že SW je ten pravý film pre tento efekt. Bohužiaľ efekt sa nedostavil.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Keď som tento film videl prvýkrát mal som rozporuplné pocity z neho. No čím viackrát som ho videl, tým viac sa mi páčil. Najskôr ma iritovali tí plyšoví medvedíci, no potom mi to prišlo ako dobrý ťah. Skrátka Ewokovia malé bytosti, od ktorých by človek nič nečakal a podstate by ich len podcenil, ukážu čo je v nich a vlastne zachránia celú misiu. Pripomenulo mi to scénu z Pána prsteňov, kedy entovia nečakane zaútočia na Isengard a Saruman je z toho paf, lebo skrátka tieto tvory podcenil, nerátal s nimi a práve oni ho dokázali poraziť, rovnako ako Cisár s Darth Vaderom nepočítali s Ewokmi. Vesmírne strielačky sú fajn, hlavne keď jeden z krížnikov narazí do druhého a potom samozrejme lietanie v útrobách Hviezdy smrti. Tie strielačky vesmírnych stíhačiek však mohli byť lepšie zostrihané. No a zlatý klinec je samozrejme finálny duel Luke vs. Vader.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Ešte naivnejšie a tupejšie než prvý diel. Síce som tomu dal 3 hviezdičky, lebo nuda to nebola, to však nič nemení na fakte, že je to kravina aj na detskú fantasy.