Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• verbal

Ano, ano. Kurvení řecké mytologie á la Hery Potrat pokračuje ještě bestiálnějším způsobem, až jsem měl zhnuseně chuť pochcat oheň, chytit pod krkem nějakého vypelichaného orla a okousanými nehty mu vytrhat játra. A tak tu opět máme ultranesympatického jelimana, negrosatyra a homokyklopa, jak už tak vymaštěné MTV degeneraci vyplachuji mozky báchorkou natolik dementní a Nasírací Titány, že kdybych byl Cojs, okamžitě bych ztrestal toho grafomanského patlala, co tyhle sračky plodí jako Rosamunde Harlekýny, tím, že by musel navěky válet do příkrého kopce bradavičnatou Roulingovou po přechodu, přičemž by vždy těsně pod vrcholem dostala nával, převalila se přes něj a skutálela se s hysterickým kurvováním dolů. A každé druhé válení by navíc musel absolvovat se srolovanou Iliadou v rektu.(19.11.2013)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $62,035,000Tržby Celosvetovo $164,635,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ trápnosť šedivá, všetko obohrané klišé, vtípky, scénky, príbehová rutina ako hrom, to tu všetko je v tom najsuchšom háve, celé zle a na vrch oči trhajúce 3D, po prvom diely som ani moc načakal žiadny veľký zázrak ale toto fakt des, zlatý Harry Potter /videl v kine 3D verziu: 20%/ __moja recenzia(21.8.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,080 // Otvárací Víkend v USA: $14,401,054 //(7.12.2013)

• KarelR

Lerman je pořád fajn a úvod s hláškujícím Tuccim docela šlape, ale jinak je to málem podprůměrná bída s občas zbytečně dětinským humorem (hadi), která se dopustila hlavně dvou zásadních chyb - nepochopitelně udělala z Alexandry Daddario blondýnu a z Leven Rambin brunetu! Chtěl jsem jít na tři, ale už za půl dne to vybledlo natolik, že mi v hlavě zbyla jen geniální pětiminutovka s Fillionem. Proč sakra nemohl jít s nima?!? :) (5/10)(5.1.2014)

Filmové triky na úrovni.(17.11.2013)

No, zatimco jednicka byla takovy fantasy pro mladez, dvojka uz je regulerni komedie. S reckou mytologii se tu delaj psi kusy, coz by mi nijak zvlast nevadilo, jenze ani jedna scena se neda brat vazne, misty to urcite bylo tak zamysleny, misty urcite ne, ale ja se celou dobu bavil, misty nad forkama, misty nad trapnosti. Herci samozrejme hrajou velky hovno, navic tu chybi Brosnan. Aspon, ze ta hudba a triky jsou docela obstojny, i kdyz zadnej zazrak. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se fakt bavil a film solidne odsejpa, slabsi 4* to da.(9.5.2014)

Vzhledem k rozpočtu nadprůměrně otrikovaná a především velice zábavná blbina pro teenagery 15-, která se překvapivě soustředí na postavy a ve chvílích akce dovede uspokojit víc, než kupříkladu Wolverine. Jen kdyby Cinemart zase nevsadil na dabing, z něhož si sice lze původní anglické hlášky a nadhled vydestilovat, ale který přesto bolí hlavně v momentech, kdy vládne filmu takový Fillion a snaha o heroický patos. Filmu, který nechá puberťáky na kameru chlastat a v první scéně zabije dítě ale míň než tři dát odmítám, i kdyby byl sebehloupější.(12.8.2013)

• bestlama

Když PERSIL v jedničce šaškoval jako pominutý kolem Bronsona, Thurman a já napálil 4*, tak jsem se pomalu styděl sám za sebe, co jsem to udělal a proč se mi to líbilo. Tady bez lítosti hodnotím tak, jak hodnotím. Tenhle film se o řeckou mytologii otřel tak ve dvou minutách a kdyby se o nějakých Bozích nemluvilo, tak nevím na co to vlastně čumím. Moderní znásilnění řecké mytologie... a to přímo do prdele. O nepřítomnosti velkých hvězd ani nemluvě, oni samotní věděli před čím utíkají a udělali dobře. Naprosto precizně zvládnutá přístupnost dětem. "Ach, Percy, jsme ve věku, kdy bych ti mohla říct, že tě miluji, svrbí mě z tebe a mohli bychom si večer dopřát coitus. Ale bohužel jsme ve filmu pro děti a tak si to budu jen myslet a v životě ti nedám pusu ani na líčko, aby to náhodou cenzory tam nahoře nepobouřilo. Kdyby to nebylo tak zlé, tak z tebe vymrdám duši." Milé děti, o hlavní postavy se vůbec nemusíte bát, ty přece v takovém filmu nezemřou a dopřávají si "originalitu" mainstreamové nesmrtelnosti. A jakékoliv bebí si přece zahojíme vodou, ale jen když si na to vzpomeneme v tu nejslabší emocionální chvíli. Jinak jsme tak tupí, že si přece vodu s sebou nosit nebudeme. Naprosto hnusný a otravný dvouoký kyklop, kterému bych zařídil ještě dnešní exekuci a dekapitaci, kdybych na to měl právo. Naprosto násilný a trapný humor kombinující se se scénami z Harryho Pottera. Navíc, proč nevykvákat táborů polobohů, že chci oživit mýtického Kronose a ovládnout Zemi. To je jedna neodpustitelná věc vedle druhé. Jo, a málem bych zapomněl. Zrovna když se něco pojebe, tak bohové pořádají grupáč a tak nemají čas zachraňovat. Naprosto zbytečná, píčovina stylizovaná pro 14 leté puberťáky, kteří se u toho budou chichotat a budou žvatlat, jak to bylo super a že už mají pod stromeček slíbený další díl ságy. Debil Jackson: Moře Nestvůr byl nejhorší a nejotravnější film tohoto roku. A teď mě třeba ukamenujte, protože je mi jasné, že nevíte, co to znamená SUBJEKTIVITA. (Příručka JAK NEUDĚLAT V POŠTĚ ZE SEBE KOKOTA, strana 118) Teď už se těším, až budu mít plnou poštu ubrečených 12tek a 15 letých drsoňů, že jsem debil a filmům nerozumím. Nic se nebojte, už se na vás těším, můžeme si popovídat. Vy mě třeba pak můžete zkusit poučit o psychologickém rozpadu sociální etiky v zájmu přežití vlastního bytí.(3.11.2013)

• Botič

Nakonec mnohem, mnohem horší, než jsem čekal.(23.11.2013)

• Xmilden

To že Američani kurví řeckou mytologii bych nechal tentokráte bez odezvy. Ale to že se to vůbec jmenuje Moře nestvůr, přičemž se na moři odehrává asi 1/10 filmu je teda fakt gól. Kdo viděl trailer nabitý mořskou akcí, musel si pak připadat že kouká na zcela jiný film.(2.12.2013)

Efekty jsou slušné,nuda nehrozí avšak je třeba se smířit s tím,že cílená skupina jsou děti do 15 let,což je škoda mohla to být slušná mytologická řezba, takhle to je jen hezká pohádka na zabavení nudného večera. 60%(18.11.2013)

Stejně jako první díl, tak i tento mě dost zaujal. Méně humoru vystřídalo více akce a napětí. Což je dobře. Jen bych podotknul, že je to až moc čitelné a když si člověk dá 1 a 1 dohromady, je mu naprosto jasné, jak to dopadne a konec odhadne jakoby nic.(8.12.2013)

• LiVentura

Bod za triky!(20.1.2014)

Percy Jackson podruhé a z mé strany zavládá opět neutuchající nadšení nad tím, co jsem viděl. Tohle byla velkolepá jízda, na kterou myslel ještě dlouho dobu poté, co film skončil. Percy Jackson je sympaťák, jeho kamarádi rovněž, a celý ten příběh z mého pohledu perfektně fungoval. Neznám knižní předlohu, takže hodnotím čistě jen podle svých pocitů, a ty mi říkají, že jsem viděl jeden z nejúžasnějších fantasy teenage filmů ve svém životě, který si v lecčems nezadá s filmy ze série o Harrym Potterovi. Pravda, podobné věty jsem psal i v komentáři u prvního filmu, ale ono to prostě tak je, evidentně mi styl této série perfektně sedí a vyhovuje a já jsem schopen po dobu sledování filmu na vše okolo zapomenout a jen se naplno oddávat sledování filmu a užívat si, co se před mýma očima odehrává. Pravda, měl jsem trochu obavy o kvalitu filmu, když jsem se dozvěděl, že dvojku už nerežíruje Chris Columbus, ale naštěstí mě to dokázalo zaujmout stejně jako jednička, a i proto znovu uděluji výtečných pět hvězd. A abych nezapomněl, paní Kyklopová byla prostě úžasná :-))(21.7.2014)

• xxmartinxx

Neskutečná debilita scénáře narůstá do až dadaistických rozměrů. Postavy nevědí, co by podle logiky děje vědět měly a naopak vědí, co by vědět neměly. Vztahy mezi nimi jsou stanovené"protože se tak k sobě chovají", aniž by zrovna k sympatii nebo antipatii byl nějaký důvod a vůbec plochost postav je do nebe volající. Doslova kdykoliv se může stát doslova cokoliv, co jakkoliv a kamkoliv posune děj bez náznaku soudržnosti, což ruší jakékoliv napětí (navíc se nelze bát o postavy, když očividně ani zemřít nelze a jakékoliv zranění je vyléčeno vodou, na což hrdinové neustále zapomínají, a i roky mrtvá postava nakonec v klidu ožívá v outfitu podle módy přešitém na její aktuální velikost). Že mytologie je zde naprosto nefunkční i při co nejmenším kladení nároků rozhodně nepovažuju za pomíjitelné. Vůči jedničce jsem se pokusil být vstřícný, až po nedobrovolném druhém zhlédnutí jsem musel jít dolů. Nyní už nemám důvod se o něco takového pokoušet. jen škoda (nevhodně obsazeného) Lermana, kterého mám pořád za sympaťáka, i když má na role vážně smůlu. 1 a 1/2(12.8.2013)

Kdo v tomto případě čeká zázrak je opravdu na hlavu. Percy Jackson je zhruba na stejné úrovni jako první díl a nepřinese nic nového. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého by divák měl vypnout a nezabývat se nějakou Řeckou mytologií a podobně. Pokud tak uděláte, tak zjistíte, že se až o takový průser nejedná, jak naznačují některé komentáře .. 6/10 = 63%(27.11.2013)

• liskam

Taková prosťoučká blbovinka pro děti, které chybí jak kvalitní herecké výkony tak kvalitní scénář, ale dokoukal jsem to a zase až tak jsem se nenudil. Za mě skoro 50%(9.9.2013)

• playboxguest

Po nadupané jedničce, která mě osobně hodně bavila, ačkoli jsem vždycky měla všecky ty titány a Bohouše těžce u zadnice, přichází hůře obsazená i zrežírovaná, doslova tuctová, dvojka, v níž se na přehršel akce a tupé dialogy sazí víc než na zábavu. Z tohohle Percyho žádný Titán mezi dobrodružnými filmy pro dnešní omladinu nevzkvete, ale zůstane z něj tentýž outsider, jakým byl na začátku filmu. A tak stejně jako třem čarodějnicím, stačí i divákovi pouze jedno oko, aniž by se bál, že mu něco podstatného uteče. 3D: ** které se tu předvedlo, do světa taky velkou díru neudělá, až na pár zbrklých efektů slabota jako samotný film. 40%(5.12.2013)

Guilty pleasure roku. Božský cameo Nathana Filliona a nejlepší odkaz na Firefly. Božskej Logan a božsky trašný efekty a božský vtípky. Božský film!(17.11.2013)

Včera jsem se kouknul na jedničku, tak jsem si řekl, že si dnes pustím dvojku a opět jsem dostal velkou nálož akčnosti, fantasy nestvůr a velkého dobrodružství za záchranu polobožského světa. Z Percyho se stává pěkná série, která bude doufám pokračovat stejně kvalitně i dalším připravovaným filmem. (2.1.14 cz/ntb)(2.1.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17