EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ani Scottove holyvúdske megalomanstvo tohto filmu nedokáže zakryť bezduché spracovanie daného biblického príbehu. Ide o akési polomystické rozprávanie, kde na jednej strane sa darí logicky vysvetliť postupnosť 9 z 10 egyptských rán aj bez Božieho zásahu a vyzerá to, že Scott sa snaží o nenáboženské vysvetlenie Mojžišovho príbehu, no tým mystickým častiam sa aj tak nemôže vyhnúť a tie teda dosť odflákol. 151 minútová stopáž je naozaj veľmi premrštená, nakoľko polhodinová epizódka o trénovaní otrokov je nielenže nezmyselná, no pre celý príbeh úplne zbytočná. Radšej animovaný Princ Egyptský (1998).

Jesus Christ Superstar (1973)

Jesus Christ superstar má všetky atribúty výborného muzikálu. Skvelý soundtrack a herecké výkony, originálnu výpravu a nový pohľad na Ježiša. A práve preto, že je to o Ježišovi by som očakával, že to bude mať nejaké hlbšie posolstvo, no nemalo, a preto za 3.

LEGO® Batman film (2017)

Môj najobľúbenejší hrdina+moja najobľúbenejšia hračka+zhúlení tvorcovia Lego movie= totálna Bathaluz epických rozmerov

Divoký Zapadákov (2017) (seriál)

Najlepšie na celom seriály je Jožko Vajda ako indián. A ešte Jožko Vajda ako indián. A potom ten indián alá Jožko Vajda. Má to dobrý námet, hercov, charaktery, no celkovo to nejako nefunguje. Teda až na Jožka.

Prázdniny (2017) (seriál)

To som snáď jediný, čo si všimol, že Hnojka nie je schopná natočiť niečo naozaj originálne? Tentokrát je to plagiát filmu S tebou ma baví svet.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Mal som veľké očakávania, že po otrasných filmových adaptáciách tejto skvostnej detektívky, príde konečne riadne spracovanie. Bohužiaľ! Film má na začiatku všetko na čom môže stavať- skvelú výpravu, výborný casting, úžasne vypracované charaktery, no toto všetko je len pozlátko. Samotnému filmu chýba tempo, znovu sa nepodarilo vybudovať tú skvelú nervy drásajúcu atmosféru ako pri čítaní knihy. Niektoré zmeny oproti predlohe boli na škodu, niektoré dokonca odporovali hlavnej myšlienke knihy. Ale musím pochváliť, že sa vyhli aspoň šťastnému koncu a skončilo to tak ako to malo skončiť.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Od Epizódy VII začalo obrodenie ságy SW (len to nezakríknuť). Začiatok filmu trocha stagnuje a mal som problém sa zorientovať v tom množstve postáv a v deji, ale napriek tomu, že atmosféra v tomto filme sa odlišuje od ostatných, pri akčných scénach vesmírnych stíhačiek som vedel, že som v tom starom dobrom svete SW, a to mi tam nechýbali ani súboje svetelných mečov. A aj keď vieme ako to skončí, tak spôsob ako k tomu došlo (a najmä posledných 10 minút) bolo úžasných. Ale digitálnu Leiu si mohli odpustiť, úplne by stačilo keby ju nasnímali len zahalenú zozadu.

Inferno (2016)

Tom Hanks síce zachránil polovicu ľudstva, no ten holyvúdsky šťastný koniec úplne zabil celý film. Tentoraz fakt mali radšej natočiť záver presne podla knihy. Potom by aj informácia o narodení dieťaťa dávalo filmu istú pointu. Dan Brown sa v knihe nebál nakopať zadky práve tým dobrým. Tak len sledujeme ako si posledných 15 minút dáva každý s každým cez hubu, aby to nakoniec skončilo tým klišé spôsobom, kedy sa všetko na poslednú chvíľu zachráni. Celkovo je však film dosť plytký. S postavami sa tu pracuje minimálne a ich motivácie a emócie sú spracované dosť povrchne. Inferno sa dobre vyníma na stránkach kníh, no ako film nemá po kvalitatívnej stránke šancu moc uspieť.

Ptačí teror (2016)

Tento pseudofilmový žáner, ktorý som nazval "tupopubertálna hororová fraška" snáď nemá konca. Takýchto podobných filmov je už asi viac než latinoamerických telenoviel a sú čím ďalej tým blbšie. Človek si síce tieto filmy pozrie, keď na to náhodou natrafí pri prepínaní, ale aj tak potom musím rozmýšľať prečo je niekto ochotný neustále pchať peniaze do takýchto filmov a čo primälo autorov sa podpísať pod toto dielo.

Godzilla (2014)

Americký akčný škvár. Godzillu ako hrdinu som nepochopil. Tie príšery sa stretnú v boji až 3-krát, pričom ani raz ich boj poriadne neuvidíme, buď to strihnú hneď na začiatku, alebo je príliš veľká tma a je v tom chaos. Na to, že film sa volá Godzilla, tak ju vidíme plnej veľkosti až v poslednej štvrtine filmu. Odteraz len Godzilla z roku 1998.