Legenda o mém synovi (2007) (TV film)

Na TV film celkom slušné, i ked na striebornom plátne by to neustálo ani s hlavným ťahákom filmu Radcliffom

Eragon (2006)

Vyvolená osoba, ktorá ako jediná (a žiadna iná) musí zachrániť svet pred silami zla. Je vám to povedomé? Áno, pretože toto je hlavná dejová koncepcia takmer všetkých fantasy príbehov, Eragona nevynechavajúc. Narozdiel od ostatných fantasy, však Eragon (kniha i film) v sebe neprináša ani kúsok originality, ale len (ne)vedome vykráda všetko to, čo fungovalo v ostatných fantasy filmoch, ale pritom to vykráda tak nemotorne, že celý výsledok je na ...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Som knižný fanúšik Harryho Pottera, no zároveň si uvedomujem, že film a kniha sú iné médiá, takže zo zmien oproti knihe sa nejdem zblázniť, ALE zároveň viem ako trestuhodne nevyužili potenciál knižného príbehu. A to zmenené otáčavé schodisko im neodpustím.

Griffinovi (1999) (seriál)

Bolo to tu spomínané a naprosto súhlasím, že 1. a 2. séria skôr odpudzuje divákov ako ich priťahuje, počas týchto sérií som mal problém dopozerať seriál do konca. Od tretej série sa to pomaly mení, príbehy sú síce stále plytké, ale gagy (napriek tomu, že sú niekedy až príliš pritiahnuté za vlasy) tiež začínajú gradovať a už som sa aj pár krát dobre zasmial. čo by som vytkol seriálu, tak to je že polovica hlavných postáv je tam v podstate na nič, Meg, Chris a Louis sú absolútne bez charakeru, nemajú žiadnu osobnosť. Dej sa totiž neustále krúti okolo Petra, sem tam Brian prihodí nejakú múdrosť a Stewie (ktorý mi bol najprv nesmierne nesympatický, ale po 3. sérií sa stal mojou najoblubenejšou postavičkou) pár krát si popodnos zamrmle nejakú sarkastickú poznámku. Dal som síce 4 hviezdičky, ale z desťbodovej stupnice by to bolo 6/10.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Andy Kraus sa dušoval, že v 8. sérii prijde veľkým zmenám. Okrem zvučky a premaľovaného bytu Švehlovcov som žiadne výrazné zmeny nepostrehol. Skôr by bolo treba zmeniť tvorcov seriálu (Kraus by už mal predať štafetu). Ale kde zoženiete lepších, keď všetky slovenské seriály sú na hovno? 14. 1. 2013: Po dvoch rokoch úplného ignorovania som sa rozhodol pozrieť, čo majú v Paneláku nového. A rovnako ako pred dvoma rokmi je to stále... kravina. Jediným plusom je ten nový krásny byt v podkroví, do ktorého by som sa rád nasťahoval.

Pokémon (1997) (seriál)

Patril som aj ja do pokégenerácie, ktorá v pravidelných intervaloch sadala víkend, čo víkend pred TV, tiež som dal (či resp. moji rodičia) zarobiť marketingovým monštrám kúpou rôznymi nálepkami, albumami, postavičkami,... I dnes mi je jasné, aké to malo čaro v detských očiach. No mne už nie je 12 rokov, a preto sa na ten seriál už pozerám inými očami. Hlavní hrdinovia, ktorí sú prezentovaní ako kladné postavy, tu násilným spôsobom chytajú a zotročujú isté zvieratká, nie pre potešenie, ale pre absolútne nepochopiteľné súboje, ktorých cieľom je brutálnym spôsobom zneškodniť protivníkových Pokémonov, pričom čím viac Pokémonov utýrate, tým viac ste v tomto seriáli oslavovaný. Pripomína mi to povestné kohútie či psie zápasy, ktoré na jednej strane odsudzujeme, na druhej strane však deťom predkladáme takýto typ seriálu, v ktorom je takéto zaobchádzanie s tvormi nielenže spoločensky akceptované, ale priam uznávané. Preto nemožno o tomto seriáli uvažovať len ako o hlúpom detskom seriáli, ale ako o niečom nežiaducom. Samozrejme aj napriek tomu, že som ten seriál sledoval, zo mňa nevyrástol žiaden agresívny asociál, ktorý sa vyžíva v násilí, ale aj tak si myslím, že treba dnešným deťom poskytovať plnohodnotnejší program.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Trápny detstký humor+ hrozné "herecké výkony" + blbý dej= idol dnešných deciek

Jeden den v New Yorku (2004)

Všetky Olsen filmy (vrátane tohto) mi prídu na jedno kopyto ako mexické telenovely. A prečo som dal 3 hviezdičky? Nie preto, žeby to bol ako-taký skvost, ale preto, že pri pozeraní tohto filmu som aspoň nemal chuť to prepnúť po piatich minútach, ako tu u mňa býva zvykom pri ich filmoch.

Už jsme doma? (2007)

Ďalšia z tuctových béčkových amerických komédií. Ale patrí to do filmov, pri ktorých ked sa do nich zapozeráte, tak sa aj trošku zabavíte. Jedným z hlavných mínusov sú postavy, ktoré sú strašne nesympatické. Aby som bol konkrétny, tak sa jedná o tlstého černocha, ktorý je zo všetkých najmúdrejší, najšikovnejší a najprefíkanejší, teda aspoň si to o sebe myslí. Ďalším nesympaťákom je vždy usmievavý realitný agent, elektrikár, opravár, policajt a schizofrenik Chuck. Najradšej by som mu dal po hube, aby mu vypadali všetky zuby, ale to svedčí o tom, že herec ho zahral dobre. Napriek tomu, že takéto filmy musia mať happy ends, prišiel mi záver filmu trocha nelogický. Dal som tomu 3 hviezdičky, i ked by som pol hviezdičky ubral.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Nebudem tento seriál prirovnávať žiadnym iným seriálom ako napr. House (ktorého v podstate aj tak nepozerávam). Čo sa týka hereckého obsadenia a hereckých výkonov som viac-menej spokojný. Maštalíra ako herca som nikdy nemusel, no táto rola mu úplne sadla a podal aj slušný výkon. Len Vladko Kobielsky mi nesedel v úlohe rázneho riaditela nemocnice (či kto to bol). Dej jednotlivých dielov je nápaditý, napínavý, miestami humorný (no nie je to trápny komediálny humor, ale sarkastický, miestami až morbídny), nie sú žiadne hluché miesta a pocelý čas graduje. Dialógy sú v poriadku, žiadne trápnosti. Ten seriál je proste taký... slovenský. A slovenské prostredie nie je až také akčné ako to americké, preto sa niektorým môže zdať trochu nezáživné. Hodnotím seriál 5 hviezdičkami. 4 hviezdičky za spracovanie + jedna za môj subjektívny pohľad. Odporúčanie: Odhodte za hlavu všetky americké seriály a skúste hľadať pozitíva na našich slovenských seriálov, pretože pri Dr. Ludskom sa to oplatí.