Gideon's Daughter (2005) (TV film)

Výborná dráma! Nenapadá ma nič, čo by som mohol vytknúť, dokonca i sterilný face Billa Nighyho dokonale do filmu zapadá. Emily Blunt mohla dostať viac priestoru.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Hmm, hmm... anglický humor mám rád, ale tu som čakal viac, resp. dúfal som, že film bude vtipnejší a že bude viac anglický než francúzsky, avšak v tomto prípade komediálna stránka značne pokrivkáva - Angličania dokážu točiť aj lepšie filmy. Ale je sa načo pozerať: bondovský nádych, niekoľko parodických scén, dobrý scenár, strih, kamera, herecké výkony, countryside...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Príjemný filmový zážitok, s peknými kulisami, výbornou hudbou. Dobrý šťavnatý začiatok, trochu nudná konverzačná druhá časť s komickými grimasami Johnnyho Deppa, ktoré ešte bavia nejakú chvíľu, ale potom aj to prejde, záver je ale opäť ako valiaci sa kameň, musí strhnúť a pobaviť každého. Dobré sú scény s peknými morskými pannami, hlavne tá chytená bruneta stojí za zváženie - škoda, že sa nedá kúpiť v akvaristike :) Som spokojný, znova diel za 4 hviezdy!

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

chvíľku trvalo kým som si navykol na svojský humor, ale teraz s ďalšími časťami spokojne upravujem hodnotenie na plný počet... a navyše, ak má niekto rád Lynyrd Skynyrd, tak nemôže mať zlý vkus :o)

Nuit blanche (2009)

výborné! presne vystihujúce dnešnú dobu (prečo iný koniec?) ... najprv som si myslel, že je to kraťas o láske prekonávajúcej všetky prekážky, čo iste môže byť, koniec je ale ešte trefnejší: neschopnosť v dnešnej dobe vyjadriť, to čo človek cíti a o to v tom filmíku ide!

Život podle Dana (2007)

Videl som už celý rad romantických komédií, ale táto? Je rovnaká ako mnohé a pritom v mnohých smeroch tak iná, že je až výborná.

Na pokraji slávy (2000)

vynikajúce, vtipné, zaujímavé, poučné, vtipné, herecky výborne zvládnuté, skvelá oddychovka na večer pri pive, a napísal som že vtipné? medzi žáner by mali pridať škatuľku komédia, pretože film je vtipnejší než plno iných so značkou komédia! a k tomu gitarová hudba, rock 'n roll... film má ten správny říz!

Útěk do divočiny (2007)

k filmu je už toľko komentárov, že už snáď bolo povedané úplne všetko, tak len myšlienku (jednu z mnoha, ktoré diváka nútia zamyslieť sa): "Ak v živote niečo chceš, siahni a zober si to!" no keby to tak fungovalo :) ... film ma dostal, jeho spracovanie, obrazy, lyrika, všetko výborné, i keď osobne nesúhlasím s izoláciou, veď aj život v civilizačnom prúde môže byť veľmi príjemný a pekný.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Jednička bola výborná, to bezpochyby, avšak dvojka je ešte o niekoľko levelov vyššie, oveľa viac napätia (animačne vynikajúco zvládnuté scény), kopec srandy ("môj odveký nepriateľ ... schody") a hlavne vynikajúce drobné motívy a detaily, ktoré držia film pevne pokope. Zájsť do kina na pandu sa určite oplatí, ja som sa teda uchechtal až až!

Swinging with the Finkels (2010)

Klasická love story, keď sa do vzťahu vkradne nuda, a obaja v dvojici si potrebujú uvedomiť, že aj napriek tomu sa majú stále radi a aj keď s nudou, ale nevedia si predstaviť život bez seba. Stará známa téma. Niečo na štýl tohtoročného Týždňa bez záväzkov, avšak menej bláznivé – menej hollywoodske – čo paradoxne možno niektorí ocenia viac. Miestami vtipný film, ale len miestami, ináč priemer (samozrejme film robí výnimočným šialene pekná Mandy Moore).