Šílenci na prknech (2001)

Taková kravinka na oddech. Podprůměrná komedie, ale párkrát jsem se zasmála. Takže vlastně, proč ne?

Nespoutaný Django (2012)

Tohle hodnocení jsem si musela nechat chvilku odležet v hlavě. Protože jakmile bych psala komentář po návratu z kina určitě bych tomu "napálila" pět hvězdiček. S odstupem času si říkám, že je tohle prostě klasický Tarantino, který mě ničím nepřekvapil. Což ovšem neznamená, že to není nadprůměrný film. Jamie, Christoph i Leonardo nezklamali. Poslední scéna přitažená za vlasy a mohl to zkrátit tak o třicet minut, jinak nemám žádné další výtky.

Hostitel (2013)

No, upřímně si nemyslím, že je to na 4 hvězdičky, možná 3-3,5 ale... tohle je prostě moje slabost, pokud jde o knižní adaptace. Myslím, že The Host je na naprosto jiné úrovni než Twilight. To platí pro knihu i film. Za druhé mojí slabostí je Saoirse Ronan. Celkově film působí průměrně. taková lovestory okořeněná trochu sci-fi a schizofrenie. Lidé snažící se vymanit z pod nadvlády hnusných bílých housenek. Trošku akce, trošku napětí, láska. Nakonec to nebylo špatné.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Má cenu vůbec k Death Note něco psát? Kdysi dávno jsem ho viděla, dnes jsem ho dokoukala znovu. Můžu jen říct - nejlepší, nejpůsobivější, nejpropracovanější, nejgeniálnější anime. To platí pro všechny oblasti, jak pro hudbu, kresbu, charaktery. Opět jsem měla problém s tím komu fandit, L versus Light. Určitě se někdy podívám zase. Tohle dílo si totiž rewatch zaslouží.

Accel World (2012) (seriál)

Ach, jo. Ani nevím, jak bych to měla hodnotit. Asi jako velké zklamání. Kresba docela pěkná i efekty, ale to je vše. Příběh je naprosto o ničem, snaží se dosáhnout levelu deset a dál? Nic. Ani k tomu hloupému cíli nedojdou, protože se objeví jeden malý chlapeček, co má očividně velké trauma, o čemž by vypovídala jeho tentacle ruka. Hlavní hrdina je ukňučený slaboch a ještě ke všemu má naprosto debilní vzhled. Ostatní charaktery nejsou zajímavé ani trochu. Pro mě ztráta času. Abych řekla ještě něco pozitivního - první opening je dobrý.

Bohové smrti (2008) (seriál)

Soul Eater je velice zajímavé a originální anime. Těch 51 dílů uteklo jako nic. Líbí se mi přechod mezi vtipnou první polovinou a vážnějším koncem. Kresba nemusí někomu sednout, ale mně se osobně líbila. Mezi klady určitě patří postavy, vyvíjejí se, každá je jiná a zábavná. Black Star mi připomínal chováním Naruta. Chrona je snad ta nejlabilnější postava, kterou jsem, kdy viděla. Dále sympatický šílenec Dr. Stein. Příběh je dobře propracovaný a napínavý až do konce. Chválím dva díly o Česku a golemech. ^^

Suki tte iina jo. (2012) (seriál)

Já. Chci. Další. Sérii! V druhém dílu bylo více polibků, než v kterémkoli jiném romantickém anime. Jak se neoblíbená holka zamiluje a najde si kamarády. Klišé? Jistě, že ano. Ale tohle bylo naprosto úžasné. Charaktery se pomalu vyvíjí, a nakonec i ta největší svině dokáže být milá. Kresba úchvatná. Yamato je fakt sladký. ^^ Spíše pokoukání pro holky.

Gekidžóban Naruto: Šippúden (2007)

Zatím nejlepší Naruto film. Není to nic přehnaného a přeplácaného. Navíc vás navnadí hned počáteční minuta. Shion je celkem dobrý charakter, škoda jen, že vypadá jako Hinata v blond verzi (no spíš nevypadá, ale ty vlasy...). Opravdu mě překvapuje, že Sakura je v Naruto filmech užitečná. Asi bych měla přehodnotit svůj postoj k ní. Protože drtit skály holýma rukama je cool.

Tonari no Kaibucu-kun (2012) (seriál)

Další romantický příběh. Shizuku je šprtka a ledová královna, Haru je rváč a působí jako blbec, ale ve skutečnosti je dost chytrý. Tyhle dva spolu chodí do školy a baví se s kamarády. Prostě klasický příběh ze střední školy. Ale tohle anime je neskutečně vtipné, někdy vážné, někdy roztomilé. Pokaždé mě dostalo, když Haru dal nechtěně Shizuku pěstí *smích*. 9/10 za otevřený konec, poslední díl se mi moc nezamlouval. Moc se mi nelíbil opening ani ending. Haru je slaďouš ^^

Togainu no či (2010) (seriál)

Rvačky, krev, drogy, vojenský experiment. Člověk by čekal, že to bude nářez a ono nic. Bylo to matoucí. Animace se mi líbila, tahle temná a depresivní kresba seděla do příběhu. Také musím ocenit pěkný opening a pokaždé jiný ending. Postavy nebyly ničím zajímavé. Kromě sado-maso "psa". Takovou postavu jsem ještě neviděla. Spíše průměrné, 6 bodů za konec. Sice byl otevřený, ale věřím Akirovy a jeho kataně.