Cesta na Měsíc (1902)

Skupinka gentlemanů se prochází po Měsíci jako by se nechumelilo (vlastně chumelilo) a po cestě zabijí měsíční mužíčky lehčeji než Mario želvičky. Nejvíc mě zaujala scéna, jak pozemšťané utíkali před rozběsněným davem, jen jeden měsíčňan si tam vesele dělal přemety. A nechápu, proč Američani musí investovat tolik peněz do raketoplánů a skafandrů. Kdyby se podívali na tenhle film, zjistili by, že jim stačí dělo a obrovský plechový tampon.

Nebeské dny (1978)

Jasně no. Krásné záběry přírody, obilné pole (pro které mám velkou slabost), srdceryvný příběh... to všechno by šlo. Ale sakra, ten Gere mi tam vubec, ale vubec neseděl. Scény při kterých jen tak někoho oddělal, nebo jen tak někoho zmlátil ve mě nevyvolaly ani jedinou emoci (účel?). Jako by byl ten největší cholerik na světě, navíc s tou nejkamennější tváří. Tomu kdyby člověk řekl "vole", tak už si může hledat na těle zapíchlou kudlu.

127 hodin (2010)

Nebýt toho, že oficiální obsah od distributora je jeden velký spoiler, tak by atmosféra mohla být ještě o něco hustší. Každopádně! Franco mě výborně vtáhl do filmu a celou tu dobu jsem tam měl zavalenou ruku s ním. Soundtrack je taky výborný. Dávám pět hvězdiček i přes to, že mě některé ty "snové" scény moc nebavily.

Motocyklové deníky (2004)

Nešel jsem se na tento film dívat s účelem dovědět se něco o Che Guevarovi. Čekal jsem od toho cestování, poznávání nových věcí a lidí, svobodu, krásnou přírodu... Tohle všechno se mi dostalo v hojné míře. Vykreslení sociální situace z té doby se celkem povedlo, i když ten potenciál šel využít víc. Rozhodně jsem jen neseděl a tupě nečuměl, ale v hlavě mi to šrotovalo. Každopádně! Jedna z věcí, kterou jsem na konci filmu věděl naprosto přesně je, že na motorce jim to fakt nešlo.

Drž hubu! (2003)

"Doprdele,Furioso! Podívej se, není to krása? Vidíš ty oči? Jako ty!" Scéna, kterou můžu vidět 654751346741132467krát a stejně se budu smát jako poprvé.

Rock 'n' Roll High School (1979)

Díky tomuto snímku jsem si vytvořil následující přirovnání - "Je to romantické, asi jako lovesong od Ramones." Nic proti, ale zní to, jako by někdo zkřížil žábu s kočkou a pak ji tahal za ocas. Taky chápu, že je to film o Ramones, ale věci jako "Ramones jsou nejlepší skupina na světě" a "Já jsem jejich největší fanynka!" "Ne! Já jsem jejich největší fanynka!" si mohli odpustit. Takže mi nevadil ani tak banální děj (což se dalo vlastně čekat) ale výše zmíněné věci. Ale na hodnocení se nějak extra nepromítlo.

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Jako malý jsem měl z téhle pohádky neskutečný strach. Herci mi připadli strašidelní, kostýmy strašidelné, děj strašidelný... Je to divné. Ale ne tak divné, jak to mám rád.

Šmoulové (2011)

Nostalgicky (jsem vůbec oprávněn v mém věku tohle slovo používat?) jsem zavzpomínal na modré člobrdíky z mého dětství. Překvapivě jsem nebyl zklamán! Správňáčtí šmoulové zasazeni do krutého moderního světa USA. Klišé, kdy prací vytíženému člověku někdo ukáže skutečný smysl života je sice (jak už jsem řekl) klišé, ale podle mě to těm amíkům neuškodí. A co se Gargamela týče... záporných postav v pohádkách mi bylo vždycky líto... "A přestěhujeme se do velkého domu?" "Kdepak, ve velkém domě jsou si lidé daleko od sebe"

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

I vy jedni bručouni! Nezničitelný klaďas s nejčistějšími vlastnostmi, jedna absurdní scéna za druhou, tucty hlášek, srandovní východní přůzvuk, splnění svého snu, odhalení skutečného nepřítele... Je toho hodně... Od ostatních amerických stupidních komerčních komedií se to rozhodně liší. Jednou za čas je potřeba povolit kravaty... "where are you from?" "Im fchrom Chaustralia" "Really?" "Yes yes, Changaroo"

Hlava-22 (1970)

Po těžce přečtené knize přišel tenhle film jako velmi sladká odměna. I když mi některé části v knize připadaly zdlouhavé a ve jménech jsem se zezačátku ztrácel, tak snad díky tomu pro mě byl tenhle film příjemný zážitek. Pro mě je to jedna z nejúspěšněji zfilmovaných knih, protože to, co do filmu nedali, nijak nebrání porozumět myšlence knihy.