Šmoulové

• SK název

Šmolkovia

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2011, 99 min

Překvapivě velmi snesitelný a decentně zábavný dětský film, který dokonce reflektuje i nesmyslnost šmoulího světa a otravnost jejich existence.(6.8.2011)

• gouryella

Pro me tezkej pruser a zklamani....... Celovecerni animak by potesil daleko vice(7.11.2011)

Mně se na Šmouly nechce házet špína. Jako malej jsem je měl docela rád. Takže i z toho důvodu jsem na zfilmovanou podobu byl docela zvědavej. A musím říct, že mi nevadila. Dětem podle mě udělá velkou radost, dospělej si u ní alespoň odpočine. Co víc chtít? Mimochodem, taky jste přemýšleli nad tím, jak to Šmoulinka musí mít v tý partě sakra těžký? No co, hlavně když umí vařit makarony a ví, kdy má být řádně voda osolena....(3.12.2012)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $142,614,158Tržby Celosvetovo $563,749,323Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,561,977 //počet predaných kusov 685,149Tržby za predaj DVD v USA $35,761,710 //počet predaných kusov 2,082,829║ Absolútne tuctová zaležitosť, bez lepších nápadov, nesúca sa v priemernosti, aj keď ako tak znesiteľnej, ale niektoré praštené vtípky si fakt mohli odpustiť. /50%/(8.12.2011)

Vubec ne tak priserny, jak jsem se bal. Sice jsme v zanru rodinny komedie, takze dojde na spoustu udobrovacich, poucovacich ci trapnejch scen, ale jako celek to proste docela odsejpa a sem tam se da i zasmat. Pribeh je naprosto dostacujici, Smoulove jsou v ramci moznosti docela fajn, i kdyz vypadaj jak uspinena plastelina. Co se tyce Harrise, ten je tu naprosto zbytecnej, kdyz potrebovali typka, kterej parkrat upadne, mohli sem dat klidne nejaky neznamy hovado. Co se tyce Gargamela, Azaria je v ty roly naprosto genialni, takovyho uchylnyho idiota s krivym xichtem a pajdavou chuzi jen tak neuvidite. Jasne, pitvori se na vsechny strany, ale je to proste takova drzka, ze se tomu nejde nesmat. Celkove tak snesitelna komedie s par peknejma narazkama na Smouly, ktery deti asi moc nepoberou.(12.11.2011)

,,JEDNOU PŘIJDE ČAS, KDY VŠICHNI ŠMOULOVÉ POVSTANOU A POSTAVÍ SE ZA TO, CO JE DOBRÉ A MODRÉ. A TA CHVÍLE NASTALA DNES V NEW YORKU“....... /// Modrá síla je zpátky a já se ptám, co je tady novýho od těch mejch dětskejch let..... Gargamel (se svým drahým zapáchajícím přítelem Azraelem) furt prahne po modré esenci, aby se stal nejmocnějším čarodějem světa, taťka Šmoula rozmnožuje (číslo 99 je úctihodný!) a šmoulíci jezděj na skateboardu. ŠMOULÓZNÍ? Pro děti URČITĚ! (Věřím, že i pro ty, který nesledujou seriál). A když mi mladej říká - ,, to je jako v Toy Story, to je jako v .... – věřím mu. Mě zas ty groteskní nápady a vtipný (?) skeče připomínali jiný animáky. Ale to je v podstatě naprosto jedno. Nepředpokládám, že vezmete přítelkyni na večeři a pak na Šmouly (ukázat Šmoulu, že?). Když už jo, asi nebudete řvát nadšením a zřejmě zjistíte, že Barney nikdy velkej tvrďas nebude. (I kdyby mu k tomu hráli AC/DC). Ale třeba – jeden nikdy neví – to může bejt dobrá průprava na vyšmoulování! P.S.: Tohle je zábava fakt pro děcka, takže oni dají v pohodě 4* (já si chcu zachovat tvář...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych vidět vlásky Šmoulinky smíchaný s kočičími zvratky. 2.) Zjistím, že největším sympaťákem je Gargamel (Hank Azaria). Stejně jako v Krakonošovi Trautenberk. 3.) Thx za titule ,,bronek265“ a ,, iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(11.10.2011)

• Flipper

I Peyko sa v hrobe otočil. Od geniálneho komixu, (ktorý som ako dieťa barzo ľúbil) ku konzumnému produktu, ktorý nemá žiadne čaro. A tu nehovorím, len o bombardovaní modrými produktami, ktoré sa "magickou čistou náhodou" vopchali do všetkých možných obchodných domov, pri premiére filmu. __Part 1: V prvom rade poďme k začiatkom. Smurfs vôbec neboli myslení ako milí,radostní ani tuli tuli Teletubbies ako zobrazuje film. Prvotný cieľ koncepcie Šmolkov bol v ich zámernom rozdelení na určité nálady a charaktery a zobrazenie ich interakcií (a tie sú neraz vyhrotené a niekedy aj násilné - viď staré komixy). Bolo to smiešne a samozrejme, žalo úspechy, až sa z inak originálnych Šmolkov stal produkt, ktorý ich začal glorifikovať - možno aj preto, lebo deťom sa najviac páčili vzájomné súboje s Gargamelom, kde všetci spojili sily -. Seriál preto ťahal určenú vekovú hranicu len smerom dole a postupom rokov vygumoval to prvotné čaro nadobro.__ Part 2: A sme tu v roku 2011, kde sa už bez ostychu zhovaďujú rôzne inak zábavné komixy (Garfielda, Marmaduka atď) a Šmolkovia majú smolu. Musia byť cool, trendový, musia vedieť rapovať, lietať a osloviť čo najviac dnešných znudených spratkov. Komerčné mlyny melú na istotu a nejakému novátorstvu a originalite nedávajú priestor.__ Zasadiť Šmolkov do alternatívneho sveta, a následovne spojiť ich svet s našim je ďalší prešľap. Aj malému decku musí byť čudné, prečo jeden Šmolko je oblečený ako Škót keď je s iného sveta a ako je možné, že Šmolkovia nevedia čo je to auto, ale slovo "kolínska" ovládajú skvele. Tieto chyby sú tu na stovky od malých cez obrovské a viacmenej ničia aj niektoré podarené scény.___ 1 hviezda možno patrí tej snahe o ekologický rozmer (sadenie kvetov) a pozitivne výchovnú Jayma Mays, ale to sú len nepatrné kvapky v mori. Zarážajúce je, že väčšina tomuto zlu prikyvuje a žiada si viac (2ka v roku 2013). A ja sa pýtam whats the point of living if you don't have a dick? (a v tomto prípade aj brain).(9.10.2011)

Takmer guilty pleassure. Málokto po oznámeni hranej adaptácie a prvých traileroch neočakával fiasko ale výsledok je vlastne celkom milým prekvapením a navzdory tomu, že ide film hlavne pre deti je viac než znesiteľný a občas aj nečakane zábavný. Slabších miest sa síce nájde viac, Hank Azaria dokonca občas v roli Gargamela tlačí na pílu až príliš ale i tak sa po skončení u mňa dostavil pocit príjemne strávenej hodinky a pol a to k šmoulom neprechovávam nijak zvlášť výraznú nostalgiu. A to je to čo sa počíta. 70%(21.9.2011)

• TeeAge

|| Scenár: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn / Based on The Smurfs by Peyo | Hudba: Heitor Pereira | Produkcia: Jordan Kerner | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, The Kerner Entertainment Company | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 135,300,000 $ ||(11.8.2011)

Šmoulové jsou mnohem menší klišé než byste čekali. Z počátku to vypadalo na variaci 101 dalmatinů, ale ta se rozhodně nekonala. Jsou tradičně malí, roztomilí, nezvladatelní a modří. Stokrát líp než modrý bratr Avatar. Nenudila jsem se, Gargamel nevadil a Neil Patrick Harris se sice trochu zpronevěřil své nejslavnější roli... ale stejně.(17.8.2011)

Taťkovi Šmoulovi by měl někdo co nejdříve vysvětlit, na co se používá prezervativ.. Jak jsem poznal vaše modré, přiměřená dávka klišé, vliv New Yorku na šmoulí architekturu a známá odrhovačka, co se vytratí z hlavy do deseti minut. Nebo nikdy? „Nemám rád 3D!“ Já taky, Mrzoute, já taky..(22.8.2011)

Kdo čekal, že z toho vyleze něco jiného (vždyť už trailer si na nic nehraje a rovnou nám naservíruje, jak bude vypadat většina vtípků ve filmu) musel být hodně naivní. The Smurfs je prostý, letní biják, na který když vezmete děti, tak se budou bavit a dospělí se díky Neilu Patricku Harrisovi nebudou nudit. Navíc, Sofía Vergara je opravdu… dokonalá. Takže za ni, za Jaymu Mays a za tu pohodovou atmosféru dávám 70 %.(29.10.2011)

• Skejpr

Ano, skutečně výrazně snesitelnější, než se čekalo. Na druhou stranu ale výrazně méně zábavně, než třeba Méďa Béďa, z něhož se po příšerných ohlasech vyklubala velmi roztomilá a zábavná záležitost. Šmoulové jsou relativně vkusní a sebe ironické fórky fungují, je jich ale pohříchu málo (nejzábavnější je paradoxně Gargamel). Ve výsledku tak film, který si na půl dělá srandu ze sebe a jemu podobných, ale přitom stále spadá do škatulky rodinných filmů o digitálních mrňouscích, kteří otravují život nějakému člověku, jsou povětšinou nesnesitelní a nakonec dojdou prozření na základě tradičních amerických hodnot. Neumím si představit, že by to někoho alespoň trochu soudného mohlo vyloženě naštvat, ale to jen podtrhuhuje jiný fakt a to, že Šmoulové jsou především absolutně zbyteční.(25.8.2011)

• Ded@M@tes

Víc jsem ani nečekal. Šmoulové zrovna dvakrát nemusím a na film jsem se podíval jen díky Harrisovi. Zfilmování není nejhorší, ale to u podobných žánrů je obvyklé, že většinou nepřekvapí. ( Hodnocení: 4/10 )(2.9.2012)

Tak, děti jsou z tohoto filmu pravděpodobně nadšené, je to něco nového, kdy se příběh Smerfů neodehrává jen v jejich pohádkovém lesním světě. Díky Nešikovi a speciální červí díře se totiž ocitnou v Novém Jorku mezi lidmi a s nimi i Gargamel s Klakierem. Ta počítačová animace Smerfů se mi ale moc nelíbí. Nechci kritizovat, protože líp bych to já stopro neudělala, ale ... ale. Taky jsem chytala osypky z té jejich šmoulí písničky, kterou si zazpívali v různých obměnách několikrát. Ve filmu se objeví pár dobrých hlášek, které ocení hlavně dospělí, jinak mě asi nejvíc pobavil jen zmíněný Klakier. Jeho grimasy mě bavily. U něj jsem měla celkem reálný dojem opravdového kocoura a ne počítačovou animaci. Takže takový lepší průměr.(10.6.2014)

• Xmilden

Šmoulácká nostalgie jistě přepadne každého při sledování tohoto vyšmouleného šmoulózního dobrodružství. Mě nevyjímaje. Ale nadšení jsem samozřejmě tušil že se nedostaví, vždyť mě není přece 8 let. Film pochopitelně cílí na úplně jiný okruh diváků a je to tak správně. Těžko natočit film pro každého. Moc nerad bych filmu ubližoval a tak se omezím snad jen na konstatování že Neil Patrick Harris je příšerný a scény s ním pro mě byly vyloženě utrpením. Chválím naopak Gargamela, který se neustále noří z mlhy a dělá to vskutku efektivně. Druhý díl? Ale proč by ne. Jen ať to ti Američani zkusí.(7.10.2011)

Trailer vypadal na průser roku, o to víc mě překvapilo že se mi Šmoulové vcelku libily. Bylo to snesitelné a vtipné, hlavně díky šévce Sofíe Vergaře a šmoulovi Mrzoutovi.(10.2.2012)

• paascha

Jsem rád, že v mém životě nemá ani fialová kráva, ani modrý trpaslík žádné místo.(29.9.2011)

Filmové oprášenie malých modrých potvoriek je pre mňa predovšetkým nostalgickým zážitkom, zvlášť s dabingom. Jasné, že ich dobrodružstvá nie sú žiadnym adrenalínom, ale stále sú rovnako roztomilí, stále sa zmestia do ľudskej dlane a sú strašne oldschool. 3D je samozrejme absolutne zbytočné a 102 minút akurát tak stačí na návrat do detských čias.(3.9.2011)

• PinokKio

Bezpohlavní (doslova) modrá zábava. Možná, kdyby mi bylo sedm ..(9.12.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27