Guerra Infinita, La (2008)

V prvom rade by sa patrilo podotknúť, že ide o prvú časť dvojdielneho dokumentu. Zľahka sa tu mapuje pretkanie akcií NATO, Kosova, Afganistanu a medzinárodného zločinu. Zľahka píšem preto, lebo Riccardo Iacona (inak neskutočný sekáč čo má gule) často zachádza do dlhšieho rozboru jednotlivých udalostí a spovedí ľudí od vysokých špičiek, cez úradníkov až po obyčajných dedinčanov. Okrem toho, ide o jeden z najobjektívnejších politicky namierených dokumentov, čo som mal možnosť vidieť. Priestor vyjadriť sa dostáva fakt každá strana.

Filadelfský experiment (1984)

V osemdesiatkách bolo očividne cestovanie časom v kurze, tu to ohli do námetu na pozadí údajného experimentu z r. 1943. Nepozerá sa to zle, aj keď priemernosť je v každom zábere. Na zabitie nudy tak akurát. Len jedno mi nedá - kde je kua Tesla?

Seskok z vesmíru (2012) (TV film)

Moc nechýbalo a skákal by niekto iný, alebo by sa neskákalo vôbec. Trochu namyslený rakušák nakoniec ukázal gule, ale pri porovnaní s Kittingerom je to trasoritka. Škoda že na konci chýbala nejaká analýza letu, ale chápem potrebu ukončiť film čo najsentimentálnejšie.

Hlasy v tunelech (2008)

Začína to jak nejaká tajomná cesta do stredu Zeme, no už pri prvom stretnutí mi bolo jasné, že tu niečo nehrá. Ostatní to už povedali za mňa. Tvorcovia propagovali nezávislé podzemné spoločenstvo, a ukázali akurát bezďákov žijúcich zo zbytkov. Takých nájdete aj v Blave pod mostom.

Signum laudis (1980)

Ľudská povaha je sviňa. Škoda, že tento film skončil u nás a inde v polozabudnutí. - "Tahle válka skončí, ale až doroste novej kanónenfutr, tak může začít druhá." - "Žeby šel po týhle hrůze znova někdo do války? To si může myslet leda tak vůl, jako seš ty."

Stínoví vojáci (1996) (TV film)

Výsadky z Británie to nebol len ANTHROPOID. Dokument podrobne mapuje operácie niekoľkých skupín a to čo ho dvíha do výšin sú osobné výpovede účastníkov. Pri osobnom stretnutí výsadkára s človekom čo mu pomohol mi bolo všelijak."Krutosti ktoré boli cez Druhú svetovú vojnu, hlavne medzi partizánmi a nemeckou armádou, tie ma už preboleli. Na tie sa zabúda rokmi, a tých rokov od skončenia vojny je dosť. Ale rozdelenie Československa a ideály za ktoré sme bojovali, tie padli. A to je to najťažšie čo môže človeka stretnúť." Jozef Haríň, člen výsadku EMBASSY

Válečná generace (2013) (seriál)

Pre mňa osobne n-e-s-k-u-t-o-č-n-é. Zhliadol som to celé na jedno posedenie a tak komplexne vykreslený bordel a drsnosť vojny som ešte asi nevidel. Vždy to bolo buď utrpenie vojakov, alebo civilistov alebo... . Lenže v "Unsere Mütter, Unsere Väter" je to všetko pokope. Tam kde niekto videl kolaborantských Ukrajincov, alebo antisemitizmus v Armija Krajowa (mimochodom to isté bolo v slovenskom Nedodržanom sľube) v kontraste s "čestnosťou" Nemcov som ja videl to, že vojna nie je nikdy úplne čiernobiela. V "dobrote" hlavných hrdinov som ja videl postupnú dezilúziu z "konečného víťazstva" a nadšenia z boja za Väterland a Führera (a stále tam boli radoví Nemci čo v nich videli zradcov).

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

- "Čo myslíš? Bude vojna?" - "Aká vojna?" - "Prečo si nám podpálil garáž?" - "Prečo si mi zmasakroval mamu?" - "Ja som nezmasakroval nikoho." - "Ja som nič nepodpálil."

Specnaz 2 (2003) (seriál)

Min. 2x lepšie ako pôvodný Specnaz. Väčší rozpočet, viac techniky, viac a lepšie nasnímanej akcie.

Specnaz (2002) (seriál)

Po seriáli som pátral celkom dlhú dobu a vlastne v tomto prípade nebolo ani o čo tak veľmi stáť. Občas príjemne naturalistické, občas mierne nelogické ale hlavne na to ako sa to tvári dosť podfinancované. Zápletky a snaha o akciu primerané žánru, ale s tým rozpočtom to nemohlo dopadnúť nejako slávne. Potešil Michail Porečenkov, ale postava Američana mu vôbec nesadla, tá jeho angličtina s prízvukom, to bola päsť na uši. Našťastie v druhom prípade to dopadlo o dosť lepšie.