X-Men: Apokalypsa (2016)

Nedáva to zmysel, polovica sa chová jak vypatlaný idioti, Storm dostane prízvuk (asi choroba, dúfam, že to neni nákazlivé), Wolverine sa zjaví len aby Strykerovi namlel pár vojakov (guláš by ale asi radšej Dr. Lecter) a mohli stvoriť Deadpoola (pokiaľ "Go fuck yourself!" bolo cameo roku, tak toto bola zbytočnosť roku). Profesor X stratí vlasy pre niečo čo sa v minulej kontinuite vôbec nestalo (hmm, asi osud). Keď ale pristúpim na to, že zúfalý pokus z Days of Future Past dať do toho chaosu nejakú zmysluplnosť sa podaril a odmyslím si, že už je to repetitívne a tupé tak je to podobný film jak Last Stand. Tá režba s teraz už určite najkrutoprísnejším záporákom sa vcelku podarila. A aby som nezabudol - scény s Quicksilverom proste nemajú chybu. Už minule to bolo žrádlo!.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Pre všetkých technikov, programátorov, sysadminov, geekov, black hatov, white hatov, grey hatov, hacktivistov, script kiddies a podobne povinnosť. Reálnejšie a zároveň dramatické to už asi nebude. A nezabudnúť na na rôzne patické a fóbické prvky osobnosti.

Orel Eddie (2016)

Nájazdová rýchlosť slušná, odraz netrafený, letová poloha nevyrovnaná, telemark neohrabaný až neexistujúci. Vzdialenosť krátka, body za štýl udeľujem 12.5, ale Eddie dostáva veternú prirážku za skok do náročných podmienok. Cool Runnings po 23 rokoch, s ešte väčším odklonom od histórie. To by nebol problém keby to fungovalo. Keď je pre mňa najvtipnejší moment vo výťahu pri ktorom alkoholik Nykänen zo seba vytiahne hlbokú filozofickú myšlienku, tak je niečo zle. Bol to on, kto kvôli alkoholu zmeškal úvodný ceremoniál, lenže sa nestratil v Calgary, ale ešte vo Fínsku a do Kanady priletel neskôr :D. Proste jednorazový film na zabitie večera.

Hardcore Henry (2015)

Odkedy som videl Sicario pripadala mi väčšina filmov vizuálne nudná, toto ale má gule! Henry je augument z Deus Exu, čo sa vydal na vendettu ala Hitman, ale nevie prečo. Trošku masakra jak v Call of Duty, strieda parkour v štýle Mirror's Edge, NPCčka vystrihuté z Duke Nukem, lokácia zo STALKERa, Sniper Elite, konštantný masaker so spomalovačkami jak v Max Payne a finálny boss fight so zvyšujúcou sa náročnosťou. To by bol tak výpis :). Špeciálnu pochvalu zaslúži strih, keď aj keď mi je jasné, že sa strihalo tak to vypadá jak dlhé nikdy nekončiace konštantné zábery s kaskadérskymi kúskami a výbuchmi. Proste masaker, čo sa vďakabohu dá dneska natočiť aj za malé peniaze.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Waaaaau, teraz som skončil a riadne to rozdýchavam. Neskutočne plynulá réžia s vychytanýmí zábermi a scénami. ktorá spomalí presne keď to treba aby riadne vygradovala záver. Surový meisterstück!

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Ach... bavil som sa, ale neni to ono. Neviem jak to mám zhodnotiť, najskôr čisté nadšenie - klasické intro, sarkastický Mulder, ktorý аle nanešťastie vekom "zmoodyovatel" (to neni nutne zle, ale Fox a Hank sú proste odlišné postavy), odtiahnutá Scullyová a nábeh na pokračovanie mytológie. A tu to prvýkrát začína hneď v prvej epizóde škrípať - predchádzajúcich 9 sérií seriálu je údajne jedna veľká mystifikácia. To je facka fanúšikom. Nasledovala fantastická samostatne stojaca epizóda a jeden veľký fanservis (splašený Mulder s telefónom, polostriptíz Scullyovej, a tona narážok na minulé epizódy... ). Problém je, že fanservisy sú tu dva, a pri tom druhom som si pripadal, skôr jak s kamošmi po rokoch na pive. To je niečo čo sa mi hodí, jakokoľvek to bolo vtipné, skôr k MASH, ale nie k X-Files. Zápletky typu monster-of-the-week majú atmosféru, ale sú absolútne priemerné a obstáli by v klasickej 22 dielnej sérií, ale nie na ploche 6 dielnej minisérie. Tá by pobrala skôr viac rozumne pojatých mytologických dielov, ktoré tu boli "len" dva. Záverečná jazda novým poňatím mytológie ma priklincovala pred obrazovku, ale skôr tým, že to bolo napínavo natočené, než tým, že sa mi lúbilo kam to smeruje - čo čierny olej, mimozemský lovci, Kolonisti, ... ?

Stalker (1979)

Nie, radšej knihu. Пикник на обочине je ultimátny román pri ktorom som zažil katarziu, film Stalker je uspávanka.

Modrý samet (1986)

Kukať Lyncha je jak naháňať svoj chvost a tancovať pri tom Makarenu, ale narozdiel od Tarkovského človeka medzitým neunudí k smrti. Na konci som sa už len rehotal - 5*.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Jessica mohla byť lepšia jak Daredevil. Jedná sa jednoznačne o zaujímavejšiu postavu, ktorej sekunduje totálne ultimátny záporák. David Tennant si to absolútne vychutnal. Opäť sa potvrdilo, že dospelé témy sedia komiksovým adaptáciám oveľa viac ako to čo je v Marvelovských kinofilmoch. Vada na kráse je, že na malej ploche 13 epizód sa tu 3x zopakovala tá istá zápletka, a hoci sa postavy nejak rozvinuli a posunuli, pri sledovaní to skrátka vadí. Každopádne sa v neurčitom čase v budúcnosti teším na 2. sériu a ostatných Defenders.