Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Vojak Ryan rozťahaný na 10 epizód s neklesajúcou úrovňou. Rota E vás vtiahne a zomelie v najvýznamnejších bojoch ktoré sa od vylodenia v Normandii udiali na západnom fronte. Ale na to čo príde v predposlednej epizóde vás nepripraví ani zlyhanie operácie Market Garden alebo mrazivé peklo pri Bastogne.

Akta X (1993) (seriál)

Kult kultovosti s ešte kultovejšou zvučkou. Tajomno v každom zábere, a keď sa neskôr rozohrá tá pravá mytologická struna (2. séria až prvý film) nebál by som sa dať hviezdičiek 6. Mulderovi aj s jeho sarkastickým humorom som fandil dokonca.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Medzi grupu z M*A*S*H 4077 vždy rád zavítam. Celých 255 dielov neklesajúcej zábavy.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Stroj na hlášky a vtipné situácie z 3 milióny rokov vzdialeného vesmíru... Jeden z veľmi mála počinov ktorý ani po XXXXXXtom premietaní nestráca údernosť.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Ano je to vulgárne a sprosté, ale neskutočne trefne a zábavne, nastavené zrkadlo celej našej civilizácií.

Čistá duše (2001)

Do momentu keď došlo k zlomu, to bola obyčajná, klasická životopisná dráma so štandartnou réžiou, hudbou a hereckými výkonmi. Potom sa z toho stal zážitok čo som z hlavy nevygumoval ešte týžďeň.

Matrix Reloaded (2003)

Svet Matrixu sa otvára v oveľa širšej podobe než v akej sme ho mohli vidieť predtým. Vo svojej dobe bezkonkurenčné technické spracovanie nás dovedie až pred dvere za ktorými sa skrýva nepríjemná pravda. Keď som to videl po prvýkrát, otázka "Ako hlboko vedie králičia nora?" dostala až epický rozmer.

Agent bez minulosti (2002)

James Bond patrí do starého železa. Agent pre 21. storočie vzišiel ešte v 80. rokoch z pera Roberta Ludluma - krycie meno Jason Bourne. Limanov počin neprekonal ani ešte o 2 triedy dynamickejší Greengrass.