Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jeden z nejvydařenějších animovaných kousků. Burtonovský styl mě asi nikdy neomrzí. Depresivní prostředí, švihlé postavičky s osobitou animací, Johny Depp, úžasná hudba D. Elfmana, skvělé narážky a romantická pointa, i když se "strašidláckým" pozadím. Já to prostě žeru.

Nic nás nerozdělí (2012)

Jeden z nejdojemnějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Napětí by se dalo krájet. I v zdlouhavých pasážích jsem se zaobírala tím, jak to muselo být hrozné. V jednu chvílí brečíte, protože vidíte spoustu věcí zblízka a opravdu věříte, že takhle se přesně staly a v druhou protože táta našel syna, sestra bratra, kamarád kamaráda....Úžasné herecké výkony, realistický pohled kamery, detailní peprné záběry, prostě tenhle film je plný emocí a fakt mě dostal.

Vzhůru do oblak (2009)

Jakožto příznivec animáků, kor těch od Pixaru, jsem ráda za velmi zábavný kousek jako Vzhůru do oblak. Miluju ty hlášky, skvělý hudební doprovod a charakteristiku postav. Úvodní část o životě dvou lidí, je opravdu nejvíc emotivní částí příběhu, ten zbytek mě spíše pobavil. Ale už ten nápad mě baví, přátelství mezi malým skautíkem a nevrlým bručounem podán opravdu zábavnou formou.

Lhář, lhář (1997)

díky Panu herci J. Carreymu úžasná komedie, kterou můžu vidět i dvakrát za sebou a vždycky se chechtám. Neumím si v této roli představit nikoho jiného. Sice je to typický americký příběh " mám tě rád tati, já tebe taky", ale tady by mi to fakt i chybělo. Super scény mimo záběr, ještě větší hlína, než v samotným scénáři.

V zajetí démonů (2013)

Právě jsem zhlédla horor "The Conjuring". Samozřejmostí je, u tohoto typu filmů, stršidelný dům na samotě, početná rodina - kde samozřejmě jedno z dětí, nejlépe to nejmladší, má "neviditelného kamaráda", hrací skříňka, odporná panna posednutá démonem, apod. S těmito vyhlídkami jsem ze začátku nechápala, jak může být tak kladně hodnocen. Byla jsem ovšem celou dobu přikurtovaná a fakt jsem se bála:-) Kolikrát jsem přemýšlela, kde v domě se ještě objeví skrytá místnost, či chodba, či nějaké propadliště...nicméně napínák až do konce a že je příběh dle skutečné události tomu ještě přidalo :-) Velké plus má i moje oblíbenkyně Vera Farmiga, která nezklamala.