Říše mravenců (2013)

Velmi pekne pozeranie. Narozdiel od Citadelle assiégée a jej scenaristicke a dramaticke prvky je toto cisto pokusne laboratorium ako sa patri. Vela super informacii zo zivota tychto malych neuveritelnych tvorov. Ale kralovnu neukazu ani keby im krk rezali.

Prolomit vlny (1996)

Preboha, moja dusa ostala nacisto poznacena tymto snimkom od dobre znameho danskeho blazna. Bessino hlasanie JAN?!.. o ktorom sa mi bude este dlho snivat. Neskutocna Emily Watson, ktoru by som asi najradsej v niektorych scenach sam zaskrtil a ukoncil jej/moje trapenie. Takato depka sa len tak nevidi. Doporucujem vsetkym samovrahom.

Zmizení (2013)

Celkom slusne zvladnute rodinne krimi drama. Podla mna skvela atmosfera. Paul Dano zase vo svojej kozi po There will be blood. Tak slusne krimi som urcite necakal a to ma velmi milo potesilo. Jeden z mala novych filmov co som sledoval s potesenim.

Zelená poušť (2012)

Velmi dobre tema o ktorom som ani len netusil. Ano nie su to srhujuce zabery ako pozname z dieln BBC, ale aj tak, oplati sa rozsirit obzor. Hlavne minus povazujem chybajuce vyjadrenie druhej strany k danej teme. Doporucuje pozriet 8 z 10 obyvatelov Bornea.

Zpráva o Europě (2013)

Celkom mile prekvapenie na sprijemnenie nedelneho vecara. Ale to je tak vsetko. Nenadchne a nenaserie. Sympaticky herci v sympatickej raketke si to zenu vesmirom k mesiacu, ktory nedava v poslednej dobe nasim vedcom spavat. Rozhodne zaujimave a aktualne tema. Pre mna ako milovnika zanru az velmi vlazne.

Elysium (2013)

Fujha, ked zavrazdili Fosterku, normalne som to musel vypnut a dopozerat na druhy den. Tie strasne zvraty, ktore posobia velmi lacno.. a vlastne, aku rolu hrala Fosterka v pribehu? Co by sa stalo ak by tam ani nebola? Paneboze, taky pekny obal. Nuz tak to byva, prvych 20 min fajn, neskor coze?! o par min. WTF a nakoniec OMG zasedopici. Cele zle.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Slusna akcia zabalena do peknej grafiky. Hudobne tiez velmi podarene. Uvidime ako sa nam rozbehne pribeh. Zatial slusny pocin a pridavok k serri. Po pruseri menom Tron: Legacy mierny balzam na dusu.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Walter Whyte a (blue)SKYler. Jesse ... We have to cook more! Tak tolko perniku by jeden nevidel ani v celom Ceskoslovensku. Tak malo postav a pritom tak vela dobre "navareneho" zradla by som nikdy necakal. Hlavny bossovia na vybornu uz od sameho zaciastku. Posraty Hector Salamanca a neutichajuci, alebo utichajuci zvoncek ma pred Hankom vzdy rozosmial. Velmi dobre zahrane od oboch hlavnych akterov. Na postavy, ktore sa nezabuda: Gus, Sall, Hector, Hank. Neviem ci uz latka ide este vyssie, lebo tolko nasupu som nezazil roky. Kto by to bol povedal o Cranstonovi. Tento muz ma u mna velke plus. A ten prepracovany pribeh a postupne prilievanie do ohna. Serial minimalne tak dobry, ako BLUE SKY 10/10

Země lidí (2011) (seriál)

Neskutocne. Aj ked je ludstvo prehnite a bliziace sa k zahube. Tento dokument nam ukazal, co robi cloveka clovekom a oddeluje ho od zvierat. Skoda, ze to vidime iba v dokumente. Amen 10/10

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Tak na ozrateho Bucka a Mcnultyho len tak nezabudnem. Totalna naslap 5 serii v prehnitom Baltimore. Lepsie krimi asi pod slnkom nemame a tak skoro ani nebudeme. Niekedy budem musiet zopakovat cely serial a ozivit si hlasky a tahy nasich hlavnych postav. A ze tych postav je tam vela... a kvalitne napisanych, to sa len tak nevidi. Dakujem HBO za najlepsie krimi mojho zivota 10/10