Star Trek (1973) (seriál)

Kupodivu zdaleka ne tak špatné, jak by se z dobově ohavné animace a mírného cílení na děti dalo tušit - scénáře jsou totiž často použité ty které byly původně určené pro hrané Original Series, jeden díl je dokonce adaptací povídky slavného sf spisovatele Larry Nivena. Stejné zůstalo i obsazení postav. Hlavně druhá série má tak dost velice zajímavých dílů, které si velice snadno dokážu představit zremakované do moderní podoby (stejně jako většinu TOS - ten seriál zastaral ve zpracování velmi, ale náměty tam byly výborné). Ta druhá série je taky první ST který kdy dostal Emmy. 7/10

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

První série - To boldly go, where no Star Trek ever went before. Je to jiné, jiné než filmy, jiné než starší seriály - temnější, psychologičtější, dějově sevřenější. A pořád je to Star Trek, i s těmi divnými rasami, bizarními fyzikálními fenomény, diplomacií silnější meče, a přirozeným "SJW", které Star Trek v klidu razil before it was cool (and long before it was uncool). Na další řady se tak těším nemálo. Ale ještě víc, ještě mnohem víc, se těším na nové řady pokračující v Next Generation sérii. Protože Picard je jen jeden. 7/10 /// Na další řadu jsem se těšit fakt neměl, ta sice začíná ještě docela rozumně, ale časem přejde do naprostého dějového blábolu, postavy jsou tu ještě mnohem otravnější a hysteričtější než v řadě první, a i toho Star Trekovského ducha to někde cestou potratilo. 5/10 /// Třetí řada je seriálovým ekvivalentem Holocaustu, čistá rakovina nutící mě s láskou vzpomínat i na tu potratovou předchozí sérii, která dokáže být s každým dílem horší a horší ač už se to zdá fyzikálně nemožné. 1/10 /// Čtvrtá řada, ač je to k nevíře, je podle všeho ještě horší než třetí - už jsem na ni ani neměl síly, jen si proklikal pár dílů a podíval se na shrnutí děje. Dívat se na tohle hovno celých deset hodiny bych pravděpodobně nepřežil. A to byl ten začátek s první sérií tak slibný... kéž by tu lidé hodnotící seriál jen podle ní zrevidovali své hodnocení. Discovery by instantně skončila v černých číslech, zaslouženě. Tohle si Star Trek nezasloužil.

Star Trek: Discovery - Naděje nebyla zbytečná, 1. část (2020) (epizoda)

Takhle jsem si tedy ten moderní feminismus nepředstavoval... To je tak těžké napsat hlavní ženskou postavu v akčním sci-fi aby to nebyla trapná pipka? Kde jsou časy Ellen Ripleyové a Sarah Connor... Btw nový Star Trek vyniká i v rasové diverzitě - běloch už v něm není ani jeden :D

Star Trek: Discovery - Pozemšťané (2020) (epizoda)

Na Discovery dojde ke znovushledání celé posádky... a dívat se na to je jako cpát si zrezlé hřebíky pod nehty. Nekompromisní scénáristický potrat. A navíc se přidá i přechytralá teenagerka, což je přesně to co tahle show ještě potřebovala. Vzpomínáte si na ty krásné doby kdy za největší urážku a ničení Star Trekovského lore se považovalo odpálení Vulkánu?

Star Trek: Discovery - Season 3 (2020) (série) odpad!

První řada byla ještě dost fajn, druhá se ztratila zhruba v polovině, ale tahle třetí, ta je jednou z nejhorších seriálových řad v historii sf seriálů. Absolutní zrůdnost kombinující naprosto amaterské scénáře a herectví se znásilňováním Roddenberryho čistého odkazu ideologickým fanatismem. Snažím se být objektivní a dávám tu jednu hvězdičku za vizuální zpracování a cgi triky, ale jinak je tu všechno pekelně špatné. /Edit po pár měsících - ne, nejde to, i vzpomínky moc bolí, odebírám i tu poslední hvězdu.

Star Trek: Discovery - Snaha za každou cenu (2020) (epizoda)

Vizuál místy boží a posun do světa ve kterém je Federace úplně v prdeli by v teorii byl vlastně zajímavý, ale ty dialogy mezi postavami prostě nedávám a už to sjíždím s rychloposuvem, jedu teď zároveň i West Wing a přeskakovat na tohle ze Sorkina je na prostřelení si hlavy.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Po dvou Abramsovských filmech už jsem se smířil s tím že tohle nebude Star Trek, ale space opera dobrodružství s velmi kinetickou kamerou a sympaticky se špačkujícím hereckým ansámblem... a trojku z tohoto alternativního vesmíru si pak dost užil. 8/10

Star Trek: Do temnoty (2013)

Hodně fajn popcornová jízda. Příběh sice tradičně Abramsovsky debilní a nesmyslný, ale už to nebije do očí tolik jako v jedničce, nerochní se tolik v klišé, a pozitivní taky je že už se oproti ní mohl zbavit jha restartovacího originu, takže už víceméně odpadá i to zoufalé plácání se v "povinném" skládání posádky a dosazování jejích členů na jejich právoplatná místa. Ale hlavně - není blockbusteru bez záporáka, a Cumberbatch je o pár desítek řádů lepší záporák než Bana, a to jak ho Enterprise nahání vesmírem je pěkně kulervoucí podívaná. Epicky akční a esteticky dokonale vymazlená space opera. 8/10 |

Star Trek - Fenomén (2021) (seriál)

Čekal jsem bídu a nakonec byl vcelku příjemně překvapen - ano samozřejmě je to jen čistokrevně dětský Nickledeonovský seriál, nic co by rostlo v kvalitě jako brilantní Star Warsovské Clone Wars, ale pořád vcelku fajn dobrodružné sci-fi, které se nakonec ani nezpronevěřuje duši Star Treku. Na rozdíl od většiny ostatních současných Star Trek seriálů. Dospělého nefanouška zaujme nejspíš stěží, ale pro děti je toto na vstup do ST vesmíru ideální. 6/10