Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Klobúk dolu! Plným počtom hviezd hodnotím oba filmy o J.Mesrinovi. Musím uznať že frantici si svojho "Jánošika" uctili tým najlepším možným spôsobom. Tým ktorý sa podielal na tvorbe tejto minisérie sa trafil snáď úplne do všetkého! Od maximálne vhodného výberu hercov až po úplne detaily. Vytvorili 240 min. plných strávitelnej akcie, scény mali zmysel, žiadna vata, všetko čo sa tu pohlo,povedalo urobilo bolo podstatné malo svoj zmysel. Bolo to proste 240 geniálnych minút ktoré ste si užívali, boli aj scény kedy padla sánka. Absolútnou čerešničkou na torte však bola postava Jacqa Mesrina. Vincent Cassel dostal životnú príležitosť a skvele sa jej chopil. Jacques Mesrine bol za 240 min. podaný tým najdelikátnejším spôsobom, boly vám naservírované všetky pohnútky a dôvody jeho činov, s postavou ste žili, sledovali ste ako sa formuje jej osobnosť, dá sa povedať že za tie 4 hodiny ste dokonale spoznali Jacqa Mesrina, jeho povahu,pohnútky,myslenie, boli vám predostreté všetky charakteristické črty jeho osobnosti, všetko pekne postupne vyložené a to rozhodne najmä zásluhou Vincenta Cassela. Cassel zahral svoju životnú rolu,ak ho odteraz uvidím v nejakom filme budem si ho spájať s menom Mesrine a nie Cassel, tak silné a charizmatické bolo jeho podanie, on sa proste pre túto rolu narodil. Dalo by sa rozkecávať ešte dlho ale aj tak tu už väčšina odznela, proste velmi vydarené dielo, dovolím si tvrdiť že schopné niesť nálepku "nesmrtelné". Navyše peniaze bolo cítiť, scény premakané do detailu, rekvizity stopercentné, komparz taktiež,jednoducho dielo na aké sa nezabúda a u mňa osobne rozhodne jeden s kandidátov na najlepší film aký som v tomto roku videl(aj keď sme len na začiatku). Žasnem.

Sněhový zázrak (2005) (TV film)

Bez pointy,bez koncepcie so slabým hereckým obsadením. Zbytočná záležitosť.

Kill Bill 2 (2004)

Oboch killbilov hodnotím štyrmi hviezdami. Ako je u tarantina zvykom bol som svedkom rýchlej a akčnej krvavej nádielky, pričom som sa celý čas nemohol zbaviť pocitu že herci si tu z nás robia srandu. Bolo to s ich strany také uvolnené až to bolo nepresvedčivé, teda z výnimkou Madsena ktorému rola sadla. Ale ináč som vysoko spokojný s levelom ktorého killbill dosiahol. Od gaunerov točí tarantino filmy na jedno kopyto a latka je položená na rovnakej úrovni(ovšem zatiaľ som nevidel Inglourious Basterds). Celkovo velmi sympatická záležitosť s geniálnou hudobnou vložkov s mnohými svetlými stránkami ako pochovávanie,súboj na konci jednoty,výcvik u japonca a pod. Rozhodne by však bola chyba brať to s nejakou vážnosťou. Maximálne uvolnené,QT je v tom doma tak robí čo mu ide a ja môžem konštatovať že mu to vychádza.

Cesta do středu Země (2008)

Fajn relax. Nerozmýšlať extra a iba si film užiť. Ani si nemyslí že sa pri takýchto záležitostiach dá baviť o hereckých výkonoch, skôr mi vadili tie klišovité výroky a gestá ale na tie som si už zvykol, podobne ako aj na retuš ale s tým nenarobím nič.

Bezva prachy (2005) (TV film)

Nenápadný,príjemný film miestami pobaví, účel splní,

Špatným směrem (2006)

Čistý priemer. Podobnú tématiku možno nájsť v mnohých filmoch a poznám ďaleko lepšie natočené veci ako bola krutá pomsta. Po úvodných scénach prišlo dlhé ticho , vela hluchým miest minimálna gradácia deja reťazec udalostí bol predvídatelný ako hodiny. Možno by som viac uvítal ak by tvorcovia kládli väčší dôraz na psychológiu postáv. Výsmechom bol Michael Clarke Duncan charakter ktorý dostal mu bol velmi cudzí čo bolo aj cítiť navyše jeho postava mi pripadala ako výplň, bol tam celkom zbytočný. No a Til Schweiger nie je moc presvedčivý herec.

Ten kluk (2007)

Síce to bola pripravená pasca s takým tým "oscarovským" scenárom musím uznať že velmi dobre zahraté a natočené dielo. Točené s umom a citom a takmer som sa nechal chytiť a dal plný počet,velmi hodnotné , so silným nábehom na 5 hviezd.

Hancock (2008)

Ďalšia komerčná záležitosť s rovnakým osudom ako množstvo iných. Tradičný postup obsadenie 1-2 hviezd zvyšok castingu doplnený o menej známych alebo mladých hercov. Hancock ako väčšina podobných filmov zakotvil v prístave priemerných snímkov. Medzi 2-3.

Temný rytíř (2008)

Slušná dávka akcie, bolo to nadupané malo to nasadenie, Baleovi rola sadla ale predovšetkým treba oceniť skvele napísanú a ešte lepšie zahratú postavu jokera. Scény s ním patrili k najvsetlejším stránkam filmu. Oprávnené štyri hviezdy....

V utajení (2008) (TV film)

Slabé, postráda to akúkoľvek atmosféru, vierohodnosť a o hereckých výkonoch sa netreba ani baviť. Mal som pocit že sledujem epizódu lacného seriálu.