Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Začíná to slibně, ovšem posléze se to zvrhne do úplné pitomosti a na konci už jsem jen tupě zíral na obrazovku a v hlavě mi běžely myšlenky úplně na jiné věci. Co mě alespoň rámcově bavilo, byly akční scény (rejža něco nakoukal z G. I. Joe), nicméně ačkoliv mám Markyho Marka hodně rád, sem se mi zkrátka nějak úplně nehodil. Škoda, nečekal jsem sice moc, ale to málo jsem bohužel dostal. Fuqua má na víc, naopak jsem se utvrdil v tom, že moc nemusím Ejiofora.

Králové videa (2020)

Osobně jsem již nezažil éru rychlodabingu a o tomhle fenoménu jsem se vlastně dozvěděl dost s odstupem. Naopak kazety jsem ládoval videem horem spodem a ačkoliv na to mám dobré vzpomínky, nepřestává mě překvapovat, že se tím "škvárem" může někdo opájet i dnes (například spolutvůrce filmu), když jsou dnes úplně jiné možnosti; ovšem i tím se dokument zaobírá a dozvěděl jsem se ledacos nového. Jsem rád, že jsem se po takové době na Krále videa konečně dostal do kina, když už jsem tvůrce nepodpořil ani online během pandemie a to čekání rozhodně stálo za to. A doufám, že někdy uvidíme nějakou prodlouženou (seriálovou?) verzi s velkým množstvím nevyužitého materiálu, o níž se tak krypticky šeptá.

Tiché místo: Část II (2020)

Tak prý je to to samé jako jednička. S tím můžu jenom souhlasit, jedná se o pokračování příběhu nám známé rodinky z jedničky a jakožto fanoušci samozřejmě chceme vidět více. John Krasinski i tentokrát doručil napínavou a v akčních pasážích vyloženě strhující jízdu, škoda jen, že sám do filmu nemohl zasáhnout i herecky, jelikož neskutečně dozrál. Osobně si myslím, že bez jeho tvůrčího vkladu již potvrzená trojka nebude taková šleha a bude mít přes 2 hodiny. Přitom těch 90 minut je naprosto optimálních, pokud člověk viděl jedničku, má perfektní představu o tom co dostane. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát už se nešetřilo a monster si nyní užijeme do sytosti. Zachraňte Paramount, kinaře i lokálního distributora a jděte na to.

Noční rande (2010)

Neuvěřitelné, kolik tu najdeme hvězdných cameí!🤩 Wahlberg tu nemá chybu.

Na vlásku (2010)

Jeden z mála animáků, které Disney nevydřenil sequelem? Ale kdeže..🤯

Dexter - Série 3 (2008) (série)

Miguel by byl skvělej parťák do všech sérií! Pomalejší rozjezd, ale stále špička.

Eurotrip (2004)

Petr Jákl ve své nejlepší roli!

Ostrov hrdlořezů (1995)

Je skutečně ironií osudu, že jeden z vůbec největších propadáků všech dob je tak dobrá dobrodružná podívaná.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Dle očekávání bez Wanovy účasti slabší člen tohoto mikrovesmíru, ale pořád v pohodě. Atmosféra je po většinu času velice chytlavá a neskutečně to táhnou herci, které jsme si tak oblíbili v předchozích dvou dílech (já osobně žeru hlavně Patricka Wilsona). Hit je to opět velký, jen mě mrzelo, že je to na horor až moc dlouhé a ke konci jsem se už cítil malinko přehlcen. Nicméně, porovnávat to s předchozími díly jejím nakoukáním nechci, dojmy by byly zřejmě horší, kdybych je měl v živé paměti.   PS : John Noble má ten nejděsivější obličej na světě.

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

To jsem zas jednou rozkoukal nějaký nový seriál na Netflixu a oni mi ho zruší? Důvody jsou zjevné, leč mě osobně to hodně mrzí a i když souhlasím, že obrovský rozpočet na Jupiterovi fakt vidět není a už u prvního dílu jsem se u velké akční scény hněval na zjevný green screen, i tak mě zaujal příběh a postavy (Joshe Duhamela jsem měl vždycky rád) a chtěl jsem vidět více (samozřejmě tím spíše po propíraném obřím cliffhangeru, na který nikdy nedostaneme rozluzlení??). Od Millarworldu jsem nic moc nečekal, hlavní postavy v superhrdinském outfitu vypadají jak barevní panáci z komiksů, ale fakt jsem nečekal, že to skončí tak brzy jako Dark Universe od Universalu před pár lety.