Reacher - Vítejte v Margrave (2022) (epizoda) odpad!

Zpěváka po kterém pátrá Reacher (Alan Ritchson) byl Arthur Blake (1896 –  1934), známý také jako Blind Blake, americký bluesový a ragtimeový zpěvák a kytarista. Je známý svými nahrávkami v letech 1926 až 1932. Další hudebník který je zmíněn v souvislosti s Blakem je Fred McDowell (1904 – 1972), známý pod uměleckým jménem Mississippi Fred McDowell, byl to americký bluesový zpěvák, skladatel a kytarista. Písničku na začátku příběhu však nenazpíval ani jeden z nich, ale Chester Arthur Burnett  1910 – 1976), známější pod uměleckým jménem Howlin' Wolf, americký bluesový zpěvák a kytarista. Píseň se jmenuje " Smokestack Lightning".

Zdivočelá země - Epizoda 9 (2008) (epizoda)

"Estebáci se Maděrovi (Martin Dejdar) posmívají že je členem "K 231". Klub bývalých politických vězňů byla organizace sdružující politické vězně komunistického režimu uvězněné mezi únorem 1948 a počátkem let 60. Založena byla 31. března 1968. Jméno Klub 231 (resp. jeho zkratka), je odvozeno od zákona na ochranu lidově-demokratické republiky (zákon č. 231/1948 Sb.), podle nějž byla většina politických vězňů odsouzena.

Mladé víno (1986)

Jak bylo Menšíka ve zralém vínu moc-hlavně jeho uřvané podoby, tak tady se úplně ztratil.,..👀Film je  námětově ale i řemeslně naprostou tragediií...Kalkulačka ve filmu je japonská Brother 725SR z roku 1976. Komputer je český TESLA - CM 1601. Defakto se jedná o alfanumerický terminál sestavy minipočítačů řady SMEP 50. Ačkoliv je tato jednotka pouze monitorem s klávesnicí - centrální počítač a datová jednotka byli dalšími "kusy" této sestavy - velký a velice těžký (cca 35 kg), v době sálových počítačů, které svým objemem dokázaly zaplnit celou místnost výpočetního střediska, v tomto případě se už jednalo o slušnou miniaturizaci.

Největší loupeže s Piercem Brosnanem (2023) (seriál)

Většinu případů už jsem viděl v jiném zpracování 😶 Pokud se nám loupež povede, budeme zabezpečeni po zbytek života... a já dodávám že pokud se nepovede budou zabezpečeni také...😇Brosnan se sérii jen mihne

Favorit (1963) (TV film)

Štěstí je žít v souladu se svými ambicemi...