Porodní bába (2015)

Tak nějak nevím, co si vlastně myslet, protože můj pohled je zatížený předchozí četbou knihy, takže jsem příběh dopředu znala. Tvůrci příběh značně zjednodušili a osekali o většinu vedlejších postav a všechny vedlejší zápletky a komplikace. Zůstal vlastně jen banální milostný příběh dvou lidí stižených válkou. Abych řekla pravdu, tak mám pocit, že ani nevím, čím tvůrci zaplácali ty dvě hodiny, když skoro nic neřekli ani o oněch dvou hlavních postavách, o jejich traumatech - Johannesově válečném a Helenině vyděděneckém.

&Me (2013)

Bizzare, slovo, které Edurne pořád dokola říká až jí vynese přezdívku od Eduarda, docela dobře vystihuje celý film. PODIVNÝ. A podivné, nelogické a neobjasněné jsou pro mě často pohnutky postav. Proč si Eduard nastěhuje po pár dnech do domu tu praštěnou španělskou holku? Co sleduje Edurne tím, že pozve Richarda? O co vlastně jde Richardovi? atd. atd. Přesto má film několik krásných, takových křehkých momentů, například když Eduardovi krvácí pořezaná ruka, nebo když se klukovsky prohání po prázdné budově. Každopádně herecký výkon Marka Waschkeho dalekosáhle předčí jeho kolegy (Verónica Echegui neustále tak strašně třeští oči, že už jsem čekala, kdy jí vystřelí z důlků). Být to trochu jemnější příběh s hlubším ponorem do oněch třech postav, mohl to být parádní film. A nakonec chválím několik pěkných písniček. Ještě jsem úplně zapomněla - co proboha jako měl bejt ten pitomej konec?

Zákon přitažlivosti (2004)

Průměrná romantická komedie. Ovšem co stojí za to, je babyMichael Sheen ve vedlejší roli, živelná rockstar s očníma linkama a natuženýma vlasama. Jen škoda, že tam jeho postava nedostala větší prostor.

Mistress America (2015)

Panebože, Brooke je tak neskutečně nesnesitelná kráva, naprosto mě děsí představa, že bych se s někým takovým měla v reálu setkat, dokoukala jsem to jen proto, že jsem doufala, že se jí stane něco hnusnýho a já budu mít aspoň pocit satisfakce. Tracy je osamělá vidlačka v ošklivým oblečení a neznámo proč se v příšrný Brooke zhlídne a nedojde jí to ani když na ní ječí dalších deset vymaštěných postav, nedojde jí to ani na konci. Naprostá ztráta času a nejen to, ještě mě to znechutilo.

Chacun sa nuit (2006)

Nic extra jsem nečekala, ale přesto je to trošku škoda. Příběh je to zajímavý a zasloužil by si kvalitnější zpracování, jak už po technické stránce, tak po stránce scénáristické. Kamera za moc nestojí, scény jsou statické, ale největší problém jsem měla se skoky po časové ose, obzvlášť v první polovině jsem se chvílemi dost ztrácela, moc nebylo podle čeho se orientovat, protože byli všichni se všema a navíc hoši si jsou typově dost podobní a liší se jen délkou účesu. Uvítala bych trochu hlubší vhled do postav samotných. Z herců stojí za zmínku asi jen představitelka Lucie Lizzie Brocheré.

The Bad Education Movie (2015)

V rámci žánru praštěná přiblblá komedie to není špatný. Nic zvlášť originálního ani světobornýho, ale dneska večer mě to příjemně pobavilo. Neztrácí to dech po celou délku filmu. Navíc oceňuju, že i když je to asi určeno pro teenagery netrpí to americkou prudérností. Je to spíš za 3, ale přidávám, protože Ježíšova předkožka mě dostala.

Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

Už jsem lítací asijský film neviděla roky. A tenhle rozhodně nebyl zklamáním. Překrásné barvy a celá vizuální stránka, bezchybná kamera a příběh o lásce hodný antického dramatu, výborné herecké výkony zejména Byeong-heon Leea. (nebudu na tebe sprostá, ale ráda bych byla, v obsahu se pointa neprozrazuje PP66!!!!)

Savannah (2013)

Škoda, docela dlouho jsem se na tenhle film těšila. Ale bohužel je to klasická zpackaná adaptace knihy (Ward Allen: Savannah River Market Hunter od John Eugene Cay Jr.), kdy autor scénáře vybere z děje knihy určité podstatné události, ale příběh pak postrádá širší souvislosti a kontinuitu, události jdou zrychleně za sebou, o postavách se toho do hloubky taky moc nedozvíme. Mám i výhrady ke kameře, záběry na řeku jsou úžasné, ale záběry na herce zbytečně roztěkané.

Diablo (2015)

Díky (pro mně) nečekanému zvratu v ději zajímavej film. Úžasné záběry krajiny a úžasná kamera, kolmé pohledy z výšky jsou parádní. ALE, něco tomu prostě chybí, asi od každého trochu, scénáře, režie a nejvíc hereckého talentu. Z mého pohledu to prostě Scott sám neutáhne. A hudba bohužel taky bída, dokázala zabít finální scénu v domě.

Pod kůží (2015)

Film se věnuje hlavně manželce a rodině, než onomu muži, který řeší svoji homosexualitu. Při scéně v alpském hotelu, kdy se manželka ptá, co se jejímu muži líbí na mužích, jsem celkem zaplesala. Myslela jsem si, že se zápletka bude ubírat tentokrát jiným směrem, než je u tohohle modelu "muž od rodiny si nabrnkne chlapa" obvykle zvykem. Bohužel se tak nestane. No a to javorový (nebo co to je) listí je sice pěkný, ale co je moc je moc. Na druhou stranu mi ten průběh přijde celkem realistickej.