Everwood (2002) (seriál)

Vím že by si to zasloužilo přísnější hodnocení, ale nemůžu odolat. Bohužel jak už to s americkými seriály a seriály obecně bývá, s dalšími sériemi přichází i úbytek kvality. Berte to mé hodnocení hlavně za první dvě série. PS: Pokud tam brzo v té třetí řadě někdo neupadne do komatu, tak slevím na tři!

Špína Londýna (2002)

Tenhle pohled do očí londýnských emigrantů zabolel, ale o to víc byl ve své výpovědi upřímnější. Není to však jenom Londýn, člověk si stejné praktiky dokáže představit i v matičce Praze. Angličané v tom nejsou sami. Bohužel.

Barbar Conan (1982)

Barbar Conan je již klasickou postavou v celém fantasy světě. A pouze některým pomatencům či hůře ignorantům toto jméno připomíná pouze typ tureckého jídla. Zapomeňte na zženštilý hobitín, rozšafné čaroděje a veselé barevné draky, naopak se připravte na surově temnou fantasy, před kterou by se i Gandalfovy vousy rozutekly strachy. K tomuhle krvavému bifteku se vážně obloha nepřidává. Film si bere z Howardovy předlohy jen několik motivů a naopak vypráví svůj soběstačný příběh. Epopej pomsty, krve a zatraceně zlých hrdinů si nemohla přát lepších tvůrců. Autor hudby Basil Poledouris si vyskládal soundtrack ke své nesmrtelnosti a John Milius společně s ramenatým Arnoldem si vysekali hodně hluboké místo ve fantasy vodách. I po dvacetipěti letech snímek duní, klape a dýchá jako za mlada. Tahle oslava jedince a jeho individuality je učebnicovým protikladem ke společenství humanistických obyvatel Středozemě. U Croma, tohle je doposud nepřekonané fantasy.

Gladiátor (2000)

Oslava individuality v nefalšovaném sandálovém velkofilmu pod hlavičkou nezkrotného brita Ridleyho Scotta. Konečně jsem si mohl ozkoušet na vlastní kůži, jak asi před padesáti lety tehdejší diváci nevěřícně zírali na Ben Hura. Obdobně jsem vzhlížel i na Gladiátora. Ridley Scott natočil Biják s velký B aniž by se za to musel jakýmkoliv způsobem stydět.

Beetlejuice (1988)

Belafonteho písničky válí i po padesáti letech a Michael Keaton je jednoduše k nezastavení. Navíc to tehdy byly časy, kdy se Tim Burton teprve hledal, aniž by musel postopadesáté předvést to samé. Nejzábavnější duchařina, která mě kdy mohla strašit.