Nelítostný souboj (1995)

Přátelství, odhodlanost, čest ale také zrada a další lidské vlastnosti jsou v tomto příběhu z prostředí kriminálníků asi nejlépe zfilmované a to všechno za mistrovských výkonů Al Pacina, Roberta De Nira a daších.

Láska na kari (2014)

Film za 5 hvězdiček by ve člověku měl minimálně vyvolat nějaké emoce. Já jsem se u sledování tohoto příběhu cítil moc dobře. Prostě mi bylo vážně dobře. Hrozně hezkej příběh z kulinářského prostředí u kterého si krásně odpočinete a dostanete hlad. V tom filmu jsou sice všechny klišé, od začátku vlastně víme jak to asi dopadne, ale tady je to tak hezky všechno zpracovaný, že nad tím filmem člověk vlastně ani nijak nepřemýšlí a nechá se jen unášet kulinářským prostředím a sladkým příběhem :-) ... ty vole tohle jsem napsal já? Asi stárnu nebo co.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Třetí pokračování nijak zvláště neosloví ale rozhodně nenudí. Harry a Lloyd se vydávají hledat Harryho údajnou dceru, protože Harry údajně potřebuje ledvinu a ona by mohla být vhodná dárkyně. Po cestě zažívají samozřejmě mnoho zvratů, které ale nijak extra nepobaví, ovšem když se dostanou na místo, kde by dcera měla být a Lloyd se s dcérkou potká a začne jí nekompromisně balit, tak jsem se fakt tlemil každou chvilku. Škoda že ten film nebyl více v tempu a stylu humoru těch posledních cca 25 minut. Každopádně je to jedna z těch lepších současných komedií u které jsem se hlavně ke konci fakt nasmál... takovej ten typ filmu na shlédnutí s přáteli, když je venku hnusně a někdo má něco do papírku.

Interstellar (2014)

Interstellar nabízí scifi podívanou v plný palbě, jak tu již bylo mnohokrát psáno, scéna s obří vlnou se vryje do paměti a ti, co to viděli ve 3D tak určitě část z nich musela posléze k psychiatrovi, jelikož se ve snu opakovaně topili. Interstellar je jeden z dalších příběhů o záchraně zničené země, který je ale pěkně ,,intimně´´ pojmutej, nesleduje problém globálně, nýbrž pouze jak se s tím vyrovnávají obyvatelé jednoho městečka, odkud právě pochází hlavní hrdina, pilot, který je vyslán hledat další planetu, aby ji lidé mohli zase začít kurvit. Závěr je určitě zajímavej, celkově na mě film působil trochu uměle a sedla by mu kratší stopáž.

Knoflíkáři (1997)

Povídky které dokáží skvěle pobavit ale zároveň skvěle nudit. NA JEDINEČNOST ČLOVĚKA!

Divoké historky (2014)

Divoké historky jsou ze začátku hodně divoký, nejlepší je asi hned úvodní scéna v letadle a příběh manažera v audi vs burana v piksle, s každým dalším příběhem se ovšem historky stávají předvídatelnými a už mě tak nedostali, jako zmiňované úvodní scény. Historky ale rozhodně stojí za shlédnutí, proud emocí, který se v nich mění jako současné jarní počasí je úžasnej..... a umí stejně překvapit.

Česká RAPublika (2008)

Dneska všichni poslouchaj hip hop. Už to neni jen prostředek sebevyjádření se, jako za dob Divokýho západu, Projekt Ill apod... kdy se hrálo za chlast na baru zdarma a něco do papírku... dneska si kluci za svůj rap můžou postavit barák. Jestli je to dobře nebo ne, na to bych asi nehledal odpověď. Prostě to tak je. Dokument je supr koukatelnej, dělá si sám ze sebe srandu, což je v dobách dnešního rapu hodně ocenitelný. Moc nerozumím některým komentářům, kdy to tady uživatelé schazují jen kvůli tomu, že rap není jejich šálek čaje - je tedy zajímavé, že si to pouští - což je jen důkaz, že hip hop prostě dneska posluchá každej :-) ... a jestli je to dobře nebo ne...

Titanic (1997)

Krásnej příběh o strašným neštěstí, kterým od začátku divák tak jako romanticky proplouvá a v poslední hodince nabere na obrátkách - stejně jako ta loď, která nabrala na obrátkách směr ke dnu.

Jako malé děti (2006)

Svatbu vymyslel někdo, kdo měl již dávno vymyšlený byznys plán rozvodového advokáta :-)

Slídil (2014)

Dokonalý příběh o jednání člověka, který jde pro svůj byznys přes mrtvoly. Doslova. Jake Gyllenhaal posunul ten film, stejně jak on ve filmu hovoří o svém byznysu, na další level. V příběhu vydíme dokonalé otočení rolí v lidském žebříčku nadřazenosti a podřazenosti, kdy se z Lou Blooma, který musí ze začátku škemrat o peníze za své reportáže, stane až úchylně sebevědomí reportér, diktující podmínky lidem, kteří je předtím diktovali jemu. A je ochoten zajít opravdu daleko :)