Robot-monstrum (1953)

Pozemšťané! Haló haló! Hovoří k vám strašlivý a nehezky nebezpečný zástupce opálených mimozemských menšin Ro-man. Mluvím k vám ze svého ultra moderního vysílacího centra. Máme tu předpotopní předválečné mašiny a létají tady bubliny z bublifuku! Všichni se teď hned musíte vzdát a nechat se bezbolestně eliminovat, nebo na vás pošleme debila v kostýmu gorily a na hlavě bude mít potápěčskou helmu s anténkama. A taky na vás pošleme loutky dinosaurů. A taky malého krokodýla a ještěrku a ty se do sebe zakousnou a budou se točit pořád dokola! Než se Země jedenkrát otočí, všichni se vzdejte! Jo a né aby zas někoho napadlo se na poslední chvíli ženit!

Predátor (1987)

Pár chybek na kráse jako stojim, střílim, všechno trefim a mě nikdo ve scénách s přepadnutím tábora, nebo některé ne příliš přesvědčivé údery a pohyby predátora nemůžou ovlivnit pětkovou jakost filmu. Proto jsem pořídil B-R3D verzi a očekával zázraky. Ty se bohužel nedostavily. 3D efektů žalostně málo a i když je obraz vynikající, nemohl jsem se občas zbavit pocitu, že sleduju obyčejný BluRay s 3D brýlemi na nose. I přesto všechno můžu koupi 3D verze doporučit, zážitek je to parádní. I když mohl být o pár fousů lepší.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad)

Česká republika byla vždycky líhniště skvělých komiků a jsem rád, že jeden z nich, a to rovnou jeden z nejlepších, je naším prezidentem. V této těžké, krizí zmítané době, je Milouš výtečnou a asi jedinou možnou volbou na pozici hlavy státu. Karel také nebyl k zahození, ale svou šanci prospal. Milouš v roce 2013 nezklamal a díky jeho neustálým eskapádám, jako například taškařice zvaná korunovační klenoty a mnoha, mnoha dalších, nám dokázal, že je muž na pravém místě. Proto mu do roku 2014 přeji množství stejných a je-li to vůbec ještě možné i lepších hereckých výkonů, jakými nás oblažil první rok ve své funkci.

Lovecká sezóna (2006)

Jeden z nejlepších animáků, tedy alespoň pro mě, dle celkového hodnocení. Kupa skvělých a jedinečných postav, pěkná animace a hlavně vynikající humor. Sledovat tohle lesní dobrodrůžo je prostě děsná hlína. A komu se Lovecká sezóna nelíbí není milouš.

Dredd (2012)

Mega City je obrovské město plné možností a v něm se odehrává jeden příběh sterilní jako okurky. Naprosto nevyužitý potenciál začínající nemastným neslaným Urbanem, kupou zbytečných existencí určených na exhumaci, dějem, odehrávajícím se v nudném prostředí jednoho přifouklého paneláku, nadbytečnou rádobycool krvavostí, odpornými a většinou debilně zpracovanými zpomalovačkami a konče záporňačkou, která je drsná asi jako sousedovic kočička Packa. Plus má u mě jen Olivia a vcelku slušná akce, Ono taky nic jiného než akce tady není.

Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

Musel bych se denně nalejvat jako doga a mazlit se s drogama. V bordelu bejt jako doma a vybírat si ty nejhnusnější starý zafilckovaný vrány. Musel bych bejt tlustej jak přežranej mrož a nonstop se potit jak prase po maratonu. Musel bych nenávidět vodu, smrdět na sto honů jak rozteklý kravský lejno a svýmu fotrovi k večeři umixovat sajrajtovou masokostní směs. Musel bych vočumovat mladý kluky na hajzlech a po nocích si s nima v autě křížem honit brabce. Musel bych holdovat nudě a debilnímu, rádoby šokujícímu humoru. Tímhle vším bych se musel stát, abych dal víc než jednu hvězdu.

Přednosta stanice (1941)

Milounce naivní, jednoduchoučký film s prostoduchým dějem, kdy předválečný bezdomovec s iq šimpanze po úrazu hlavy zachrání jedno velice nepříjemné faux pas v jednom prdelákově. Ovšem to vše v brilantním podání Vlasty Buriana, Marvana a dalších skvělých herců, což situaci rázem mění a vzniká galamatyáš. Zanudlený nos i čepice, to je přednosta levicééé.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

A nyní další díl oblíbeného pořadu Vaříme z dobrot ještě větší dobroty. Zvolejte toro, neb přichází sám velký maestro kucháro GdToro! Prosím potlesk! Co dnes budeme vařit seňore Toro? -"Dnes si upravíme a vylepšíme to, co jsme dělali minule, a sice Hellboye. Zdál se vám posledně dokonalý? Všechno pěkně propečeno a s citem okořeněno? Že už by se do toho nemělo nic míchat, aby to nestratilo šmrnc? To je omyl vážení diváci. Ukážu vám, jak vylepšit nevylepšitelné. Pracujte se mnou. Vezmeme jednoho Hellboye a vložíme do středně velkého hrnce. Zdá se mi, že Hellboye samotného je zde příliš. Vezmeme si nůž a polovinu ho odřízneme. Ták, to je lepší. Zbytek jeho týmu také lehce zredukujeme. Na druhé plotně si připravíme pořádnou porci německého eintopfu a celý ho k Hellboyovy přilijeme, ať to má hergot ňáký šmak nein? Dále přidáme zhruba tisíc různých pohádkových postaviček, ať už malých, velkých, strašidelných či milouškých a řádně zamícháme. Přisypeme další koření v podobě různých efektů, ať to má říz a nesmíme zapomenout na elfy, traslíky a troly, to teď frčí a bez toho by to nebylo ono. A voalá, Hellboy 2 je na světě. A teď ochutnejte. Cože? Že už je to moc přeplácaný a původní Hellboy byl lepší? Tak člověk se tu snaží a vy nic neoceníte. Odcházím"- A to byl další díl našeho pořadu Vaříme z dobrot ještě větší dobroty. Příště nashledanou.

Hellboy (2004)

Nejlepší film (nejen) dle komiksu. Perlman Hellboye doslova oživil, až mám podežření, že Perlman vlastně není Perlman, ale Hellboy a všem se nám směje do ksichtu.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Další z řady novodobých, neuvěřitelně zpackaných pokusů o pohádku. Bože, kde ti režiséři berou ty "mladé a nadějné herce", to mi nejde na rozum. Čur...., tedy tulák Vojta v podání F. Skopala byl názorný příklad toho, co znamená herecká impotence. Kubařová taky zrovna nezářila. Ani poměrně velká tlupa starých dobrých tváří nepředvedla žádné zázraky a u Bohdalky jsme dlouho vedli debaty, jestli je tak namaskovaná, nebo jenom zkrmená jak prase. To, že mluvila jako rákosníček na tripu a působila značně nesympaticky, je už jen třešeň na dortu.