Lung č' ku č' chej lung ťüe čchi (2014)

Nielen animácia prekvapila, ale aj film. Na to že je to podľa počítačovej hry nečakane dotiahnutý dej, bez zbytočných kľučiek a so sympatickými postavičkami. Na rozdiel od mainstreamovej produkcie žiadne muzikálové vložky s tancujúcimi snehuliakmi alebo spievajúcimi koňmi ;-). Hlavná záporáčka vyslovene bonbónik - čierny dym s blonďavým copom. A troška zvláštny pocit počúvať namiesto japončiny čínštinu :-). // PS: Pokračovanie je na spadnutie (2016) a celkovo to má byť trilógia.

Rakudai kiši no Cavalry (2015) (seriál)

Až na tie posledné časti, kde ide o mučenie študenta v rámci vyšetrovania nejakej etickej komisie, čo je jednoducho príliš pritiahnuté za vlasy aj na anime pomery, jeden z lepších seriálov z prostredia nejakej rytiersko-magickej školy. Aj keď by som privítal viac šermu a menej mágie. Publikum pri súbojoch muselo byť z odolného materiálu. Pokračovanie mi nejako zvlášť chýbať nebude. Mohli to spokojne uzavrieť v štýle "žili šťastne kým nepomreli" a spomínal by som v dobrom ;-).

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Nejako sa tu nakopili nové postavy, ktorých prítomnosť sa mi zdá ale dosť náhodná. Teraz neviem, či to tak má byť, alebo je seriál určený pre fanúšikov nepohyblivého originálu a v seriáli sa len stratili súvislosti. A možno celá séria bola iba medzihra pred finále. Nudné sebaspytujúce psychologické rozbory boli našťastie ako-tak kompenzované akčnými pasážami.. ťažká veta ako komentár k anime, nuž ale keby to bolo naozaj zábavné, aj komentár by vyzeral inak ;-). Čakal som viac. Na druhej strane menšie sklamanie ako druhá séria SAO.

Seikon no Qwaser - Season 1 (2010) (série)

Oceňujem nesmiernu snahu autorov o vernú interpretáciu niektorých drobných anatomických detailov. Je hneď vidieť, keď niekto robí svoju prácu s láskou ;-). Lenže čoho je veľa, toho je príliš. Na druhej strane, zvyknúť sa dá asi naozaj na čokoľvek :o). Škoda že idea manipulácie prvkov nebola dotiahnutá až do konca. Niekde v polovici to už statočne haprovalo a záverečná bitka bola obyčajný mysteriózny odvar. Ale dalo sa to zvládnuť. Za podmienky, že dokážete ignorovať neskutočnú tuposť najprsnatejšej dievčiny priemerné anime. Plus prsia na všetky spôsoby.

Nisekoi - Season 2 (2015) (série)

Pozerateľné, ale nejako sa nám vytratili obe pôvodné zápletky. S odomknutím prívesku sa nijako neponáhľame, gangy v pozadí majú asi celozávodnú dovolenku a že tí dvaja spolu chodia len naoko... hmm.. v čom by bol rozdiel keby spolu chodili naozaj? Takže nič. Na bonusové epizódy asi veľa materiálu, tak z toho vyšiel seriál :-). // PS: Treba pozerať ak chcete vidieť milú krásnu rozpačito romantickú Chitoge. Nič iné neprekvapilo.

Onsen jósei Hakone-čan (2015) (seriál)

Nič zvláštne, ale pozrieť sa to dá. Naučil som sa niečo o yosegi krabičkách :-).

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

A zasa zombíci. A nič originálne. Ale dalo sa to prežiť, aj keď chvíľami s utrpením. Hlavne Pravá ruka, to je teda niečo ;-). Najväčším problémom filmu je predchádzajúci diel. Pretože toto naň nijako nenadväzuje. Len sú tam tí istí fagani a jedna nemastná neslaná zmätená slečna. Ak z nich chceli len vycicať nejakú šťavu, na čo im vymývali mozgy a riskovali ich životy medzi betónom a chobotnicami? Aspoň že hlavný hrdina nie je úplné nemehlo ako v iných postapo teen eposoch dnešnej doby. Už sa teším na záverečný dvojdiel :o). Či??

Seirei cukai no Blade Dance (2014) (seriál)

Dosť mi to pripomína Walkure Romanze . Inak taký normálny seriál, zľahka viac ecchi ako je štandard, ale nevadí. Est a jej vzťah k pančuškám je výnimočný :o). Najväčší problém je, že to končí v momente, keď by sa to malo začať rozbiehať. A pokračovanie nikde :-(. Mohlo by byť zaujímavé. Zo špeciálov treba vidieť prvý, ten dej ešte troška viac zamotáva. Zvyšok je už len fanservis.

Plastic Memories (2015) (seriál)

Technicky, logicky, marketingovo a podobne vzaté by firma SAI asi skrachovala do troch dní, pretože ich spôsob servisu, nastavenia produktu a prístupu k zákazníkom je absolútne príšerný. Ako sci-fi bieda. Ale o to tu vôbec nejde. Sci-fi je iba kulisa. Hlavná je romantická linka a tá je podľa mňa nadpriemer. Situácia je vymedzená hranične a určite by som sa v podobnej ocitnúť nechcel. Krátka stopáž má tú výhodu, že emócie nestihnú vychladnúť. Posledná časť ma celkom dostala. Úsmev so slzami v očiach :-).

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Možno by som dal aj tri hviezdičky, ale bolo by to najmä vďaka publiku v kine, ktoré sa spolu so mnou smialo v momentoch, keď sa film pokúšal všemožne žmýkať slzy. Všetkého veľa škodí, aj silených emócií. Potešila dokopy jedna scéna (ľakacia :-)). Nepochopiteľného je viac než dosť. Napríklad ako z cynického stratéga Snowa urobili strihom senilného deduška. Keby tam bol nálepka "o 20 rokov neskôr", povedzme, ale toto... A vo chvíli keď nastala tma a povedal som si že toto nemôže byť koniec... ...som urobil osudovú chybu. Malo to radšej skončiť. Záverečný gýč by nechýbal asi nikomu. Ktovie koho dieťa bolo treba dostať na plátno tentoraz. // Treba vidieť, aby človek vedel že o nič neprišiel ;-).