Freezing - Season 1 (2011) (série)

Ubehlo ako voda. Celkom v pohode pozerateľné, aj keď ecchi v menších dávkach by asi dráždilo o čosi viac. Takto to mohli spraviť už komplet hore bez ;-). Tentoraz mi akcia sadla, nebolo to umelo ponaťahované spomaľovačkami a opakovaniami, naopak, stále vpred a čím ďalej tým rýchlejšie. Nejaké muchy by sa samozrejme našli, ale keď to nenudí, nie je čas rozmýšľať nad logikou technických detailov, napríklad. Bonusy sú čistý nekompromisný fanservis bez súvisu s dejom seriálu.

Mythica: Boj o Darkspore (2015)

Okrem kostýmov asi všetko zle. Dojem počítačovej hry zostal zachovaný, ale partia odvážlivcov má takú spotrebu životov, že za normálnych okolností by v tomto leveli stvrdli naveky. Našťastie majú zásobu cheatov, a záporáci sú k nim tradične ohľaduplní. Ešte aj ten drak odmieta použiť oheň v uzavertom priestore, aby náhodou niekomu príliš neublížil ;-). Strašidelne insitný film s chaoticky skratkovitým scenárom.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

"Ešte potrebujeme zlodeja.." Celé to až príliš pripomína slabšiu videohru. Ovládanie je jednoduché: choď, rozprávaj sa, bojuj, hľadaj. V zostave máme: magičku-začiatočníku, bojovníka, zlodeja (ktorý je asi najschopnejší zo všetkých) a liečiteľku. Teraz už len nájsť to správne bludisko... To sa nanešťastie nepodarilo. Všetko je na môj vkus príliš jednoduché, a to vrátane dialógov a kamery. Iba hudba je epická hádam aj pri zaväzovaní šnúrok na topánkach. Celkový dojem najviac likviduje pribrzdenosť záporákov, bez ktorej by však naša zostava nemala najmenšiu nádej na úspech. Takže to beriem ako zoznámenie sa s prostredím v prvom (cvičnom) leveli ;-). Uvidíme čo sa bude diať ďalej.

Lukostřelci (2011)

Keď vynecháme psy bez čuchu, nezničiteľný luk, beh s prestrelenými pľúcami, preslávených jazdeckých lukostrelcov, ktorí behajú pešo a oháňajú sa šabľami... ...ale dá sa to pozerať :-). Herci sú celkom uveriteľní a akcia, hoci občas americky pritiahnutá za vlasy je aspoň neopozeraná (na rozdiel od metrákov olova ktoré preletia vzduchom v typickom akčnom filme. Vykrúcanie tetivy je naozaj srandovná finta, ale už som videl aj omnoho (a tým myslím omnoho) väčšie hlúposti https://www.youtube.com/watch?v=lGZQi3ODB-U , takže hrdinovi budem len tíško závidieť jeho paranormálne schopnosti a môžem sa ďalej snažiť strieľať poriadne aspoň rovno :o).

Tales Of Zestiria: Dóši no joake (2015)

beriem to ako úvodný film k seriálu, ktorý zdá sa predsa len bude. Zoznámenie s postavami a úvod do deja v poriadku, aj keď hlavný hrdina sa usmieva neskutočne neprirodzene. Skoro ako keby ho obsadili po známosti ;-). Zvyšné dve postavy ústrednej trojice to našťastie celkom slušne žehlia, takže som zvedavý ako to bude pokračovať. Počkáme :-).

Rakuen cuihó: Expelled from Paradise (2014)

Polomatrixoidný základ, ale v živých farbách a slušnom tempe. Agentka je milá a veľmi pozerateľná osôbka (no bodaj by nie, keď základom jej skafandra sú bikiny ;-)) a jej parťák akoby z oka vypadol Clintovi Eastwoodovi v časoch jeho westernovej slávy. Celé je to troška skratkovité, čo je ale vždy lepšie, akoby sa niekto pokúsil natiahnuť to na seriál. U mňa v pohode :-).

Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Nostalgicky zábavné, aj keď úplne jednoduché. Najväčšie plus je, že vzduchom lietajú naozajstné šípy, žiadne CGI pixely. Vtedajší kaskadéri to nemali jednoduché. Slabou útechou môže byť, že po nich strieľal samotný Howard Hill, ktorý sa tu aj mihol v roličke Robinovho finálového súpera pri turnaji.

Rezistence (2015)

Iba dve hodiny? Super!!! Niekto asi stratil záznam s materiálom na hodinový psycho úvod. Paráda :-). O čosi lepšie ako jednotka, väčší spád, aj keď sem tam prirodzenosť krívala na obe nohy a špeciálnych efektov bolo až zbytočne veľa. Hlavný hrdina asi študoval mimiku u známeho charakterového dua Schwarzenegger&Stallone, takže aj zasmiať sa bolo na čom. Najväčší šok pre mňa však bol, že Naomi Watts by teoreticky skutočne mohla byť matkou Theo James-a . Stroj času tuším naozaj existuje. ;-). A ešte jeden sci-fi prvok: nožnice ktoré vedia urobiť melír :o).