Calibre (2018)

Nešťastná nehoda, nešťastné rozhodnutí, doprovázející nešťastné události. Napětí, čekající na odhalení bylo + filmu. Konec, hrající se na šokující byl - filmu. Obrovská škoda, protože se začalo velmi dobře a z nepochopitelného důvodu následovalo klišé, tolikrát viděno a už dopředu člověk věděl, co přijde. Čekal jsem natěšený na to ono ŠOKUJÍCÍ, které nepřišlo! :-(

Máš ji! (2018)

Byl jsem zvědavý, co nám tvůrci naservírují. Nakonec, aspoň pro mě, pecka a pohodová akční komedie o partě přátel, hrající babu od mala až po současnost. Jeremy jako jediný, kdo ještě nedostal plácnutí byl komando excelent :-D Líbilo a moc. Titulkový song paráda, zasmál jsem se a pobavil od srdce. :-) P.S. nevěděl jsem, že je to pravda :-)

Darc (2018)

Pěkné, krvavé a solidní béčko 80-90 let, přenesené do dnešní doby. Choreografie je docela promakaná - potěší všechny rubače. Hlavní hrdina je taktéž sympaťák, děj filmu ujde. Svým způsobem jsem byl spokojený, ale netuším proč po skončení filmu nejsem totálně odrovnaný? Každopádně příjemné překvapení, které potěší :-)

Darkland (2017)

Dar Salim mi trochu připomínal Vina Diesela, hlavně když si začernil obličej a jel do akce :-D Dánové umí, to mi už několikrát dokázali, ale abych byl upřimný, čekal jsem úplně jiný film. Tempo je pomalejší, což po určité době začne trochu nudit. Možná, že kdyby se tak dlouho netlačilo na city a šlo o něco dříve k podstatnému, dal bych ještě o jednu hvězdičku víc. Ale takto to je na jednu stranu příjemné evropské podívání ale také zároveň nic nového pod sluncem. Silné tři *** ( 70% )

Ten dvanáctý (2017)

Šokující, neuvěřitelný - ale pravdivý příběh! Když už si člověk říká, že už viděl snad všechno, tak dojde někdo s něčím novým. Výborný dobrodružný thriller! Oba palce nahoru!

Neznámý voják (2017)

Paráda, finové mi zase dokázali, že jejich filmy stojí za to. Dokonce si myslím, že je tento majstrštick stejně výborný jako třeba Zachraňte vojína Ryana a podobně laděné klenoty. Hlavní hrdinové přirostou hned k srdci, akce výborná - krásně nasnímaná, hudba taktéž doladí a podtrhne 3 hodinový finský skvost! Byl bych hloupý, kdybych tady něco slepičil, prostě doporučuji všem milovníkům válečných filmů.

V oku hurikánu (2018)

Efekty super, dokonce i hlavní hrdinský pár by byl slušný. Ralph Ineson od prvního momentu by byl taktéž slušný... i když u jedné scény jsem se celkem dost zasmál :-D Bohužel dalo se z toho určitě víc vytřískat. Opět předvídatelný, což by ani nevadilo, kdyby nebyl tak zbytečně průhledný. Průměrný nic nového nabízející oddechová podívaná, která pobaví a to je vše.

Extrémní rychlost (2017)

Jednohubka, která neurazí ani nenadchne. Od začátku člověk tuší, co se bude dít a přesně to i dostane. Milovníci aut budou určitě slintat. Jinak Scott Eastwood se mi jako herec začíná líbit čím dál víc. Holky pěkné. Film jako celek... mám smíšený pocit. Pro mě film na jedno použití.

Paříž 15:17 (2018)

Film natočen tak, jak se stal a nic víc + obsazení skutečných hrdinů, kteří to zažili v reálu. Drama od začátku do konce + závěrečná konfrontace. Kdo čekal Přepadení v Pacifiku, či Přepadení ve vzduchu a pod... bude zklamán. Film je hlavně o těch klucích a jejich životech. Takže Clintík nic navíc nevymýšlel :-)

Tomb Raider (2018)

No, tak Alice se nakonec jako Lara Croft předvedla dobře. Líbil se mi nápad ukázat ji jako zeleň, než vyroste a nakope strom do větví nebo si zakope jako JCVD. Měl jsem pocit, že s Angelinou bylo TR akční oddechovkou, zatímco s Vikander se snažili trochu, aby film byl zčásti reálný - nereálný. Ale já se chtěl pobavit, podívat se na hezkou holku, co to všem natře a navíc jsem byl zvědavý, jak se bude filmu dařit do budoucna. V průběhu filmu jsem měl pocit, že vidím nového IJ - akorát v ženském podání :-)