Jason X (2001)

Super sci-fi vyvražďovačka. Jason je sice trapnej, ale zbytek mi krásně sedí a bavil jsem se u toho. Člověk tyhle filmy nesmí zařazovat do frenchise, ale brát to jako samostatný tituly který s původním Jasonem nemaj nic společnýho. Pak si to teprve dokáže pořádně užít. Taky mě pobavila super narážka na Star Trek :) 6/10

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Bohužel jsem videohry nehrál (ale nějaké základní znalosti Silent Hill univerza mám), takže nemůžu plně srovnávat s předlohou, ale Silent Hill: Revelation mi zas tak špatnej nepřišel. Je pravda, že oproti původnímu filmu to bylo přeplněno retcony - aby taky měli jak pokračovat (například další sestra se svym vlastnim řádem o kterém v jedničce nebylo ani zmínky [i když, jak zjištuji zpětně, tyto postavy v originálních hrách existují, avšak tady mají fakt divně přidělanou příbuznost, která z toho dělá trošku nesrozumitelnější blbost]), ale pro mě, jakožto Silent Hill laika, to nebyla taková pohroma. Dokázal jsem si krásně užít známé postavy (např. Pyramid Head, Nurse, Valtiel) a i známé herce (Sean Bean, Kit Harington). Za mě lepší tři hvězdičky 6/10

Pátek třináctého 9 (1993)

Dobrý efekty! Oproti tomu příběh je největší sračka v dějinách Jasona. Celá úvodní scéna jedno velký wtf. Bounty hunter mě taky celou dobu lezl na nervy. Naopak narážka na Myersovi a necronomicon na stole mě velice příjemně potěšily. Kdyby film neměl nic společného s Pátkem třináctým, tak by to bylo docela dobrý, ale tohle bych přiřovnal k Halloweenu 3 - film který uráží svojí legendu. 2/10

Pátek třináctého 8 (1989)

Ne, tenhle díl se mi vůbec nelíbil. Herci mi lezli na nervy jaxvině - jejich výkony nebyly nic moc a dialogy naprostý neštěstí. Jason byl v tomhle dílu spíš trapnej a pod maskou vypadal jak nějakej šašek. Navíc celej film je hrozně zbytečně roztahanej a část v New Yorku měli zkrátit tak na polovinu. Prostě už to nebyla zábava, jak dva blbečci trapně utíkaj před Jasonem asi 15 nudnejch minut.. Závěrečnou přeměnu Jasona v malé dítě jsem taky úplně nepochopil (nehledě na to, co dělá toxickej odpad v kanálech New Yorku) a z jakýho důvodu je ve filmu každej takovej neskutečnej butthurt! Pro mě zatím nejhorší díl série a nebýt pár světlých momentů na začátku a potom později na lodi, byl bych uvažoval nad odpadem. 3/10

Pátek třináctého 7 (1988)

Neřekl bych, že to bylo tak hrozný, jak tady všichni tvrdí. Docela mě to bavilo. Několik poměrně nápaditých killů, i když z většiny spíš blbě provedených a neefektních. Příběhově je to pěkná hovadina a na telekinezi měli autoři okamžitě zapomenout, navíc jsem fakt nepochopil to závěrečné oživení tatínka a když už, tak kde vzal taky další řetěz? Herecké výkony byly vesměs dobré a oproti některým jiným slasherům mě postavy i bavily. Konečný verdikt: 5/10

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Šestka je oproti jedničce už úplně něco jiného a člověk by skoro ani nepoznal, že se jedná o tu samou filmovou sérii. Je vidět, jak šel čas a taky přístup ke slasherům se trochu změnil. Museli zase znovu nalákat lidi - humorem. S úspěchem Nightmare on Elm Street se i ostatní mainstreamový slashery začaly obracet na komediálnější stranu. V případě Pátku třináctého 6 to však rozhodně není špatně. Popravdě, myslím si, že to tomu dodalo šmrnc. Humor byl odměřený, nebyl přehnaný a ani trapný. Jason se z člověka přemění v nesmrtelné krvelačné monstrum a užije si tak několik velice brutálních vražd během kterých se cákající krví rozhodně nešetřilo. Zábavná kamera také dodává na výsledném dojmu a šestka je určitě jedním z nejlepších dílů série. 9/10

Pátek třináctého 5 (1985)

Postavy mě vyloženě sraly, jejich hloupost snad neměla mezí. Některé efekty působily opravdu levně a narychlo udělaně, v porovnání s některými jinými. Pátek třináctého 5 je sice super slasher, ale se spoustou drobných chyb, které mi postupně navrtaly zážitek z celého filmu. 6/10

Pátek třináctého 4 (1984)

Hustá řežba! Řekl bych, že však psychologie postav nebyla nijak promyšlená a často dělaly hovadiny. Jason bez masky je v tomhle díle spíš vtipnej, než drsnej, ale jeho smrt je legendární! Celkově jsem se u filmu bavil a myslím si, že si 4 hvězdičky plně zaslouží! 8/10

Pátek třináctého 3 (1982)

Z tábora se přesouváme do šablony podobné spíše The Texas Chain Saw Massacre než Friday the 13th, řekl bych. Postavy a killy mě docela bavily, navíc se zde poprvé objevuje Jason ve své slavné hokejové masce kterou je tolik známý a která je pro něj až ikonická. Některé scény byly opravdu výborné, dočkali jsme se i několika narážek na jiné filmy (řekl bych, že sprchová scéna je jasná), krve bylo všude hektolitry a já si nemám na co stěžovat. Možná až na dlouhé, v podstatě prázdné, scény na začátku filmu a potom uprostřed mezi některýma killama, ale kdyby tam tyhle výplně nebyly, trval by film asi půl hodiny a to by nebylo nic do kina, že? 8/10

Pátek třináctého 2 (1981)

Přijde mi, že blbost teenagerů se od prvního dílu mnohonásobně zvedla a zvlášť závěrečná honička byla pěkně retardovaná (nevím, samozřejmě, jak bych se v takové situaci choval já :D), ale vraždy byly nápadité a zábavné. Tempo taky nezpomalilo a hudba mi přišla výraznější a zábavnější než v jedničce. Jason s pytlem na hlavě byl super, v závěrečný lekačce, kterou v sobě má snad každej Friday the 13th, ale vypadá fakt divně. Podle mě mu radši měli nechat ten pytel :) Co se mě týče, řekl bych, že jednička byl lepší horror, nehledě na absenci Jasona. Ve dvojce se konečně objevuje legenda, ale provedení bylo až na zvukový doprovod všeobecně horší. 8/10