poster

Návrat do Silent Hill 3D

 • Francie

  Silent Hill : Révélation 3D

 • SK název

  Návrat do Silent Hill 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / USA, 2012, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (511)

 • verbal
  ***

  Kdy už konečně někdo zfilmuje Pampucha nebo Tetrisy pro nás dříve potracené? To jsou furt samí Residentní debilové, Perské homoprincezny a Baráky, co ani na Atari nejedou, tak jak má potom jeden myšlenkově konkurovat všem těm pobledlým, obézním dětem s kruhy pod očima, co tráví bezesné noci sveřepým potíráním kybernetického zla, místo aby dýchaly čerstvý vzduch, drtily češtinu a neobohacovaly pak tuto databázičku stylistickými zvratky plnými gramatyckích chip? A tak je i Tichý kopec jedním z těch "vzdělávacích výplachů", které jsem taky nikdy nehrál, protože jsem dříve raději trávil noci s úplně opravdovými ženami a dokonce někdy i venku!!!, mimo zatuchlý pokojíček plný zmačkaných plechovek od Redbulů, a teď už mám z toho věčného prstění a mačkání pískacích částí hekajících těl v ruce artritidu a neudržím joystick. Nedokážu tedy fundovaně posoudit, jestli byl ten film úplně jako "doopravdy", vím jen, že jednička byla nedívatelná, pomatená sračka a dvojka je sračka docela dívatelná a hlavně prostá strašidelných klaunů a ultranudného, psychodeliktického čurákování v mlze. Takže můžu říct, že se mi to vcelku líbilo, i když jsem naposledy zabil rozpixelizovaného 2D nácka ve Wolfsteinově bunkru, a to už je nějaký ten úterý.(12.2.2013)

 • Isherwood
  **

  Bassetta jsem si pomalu začínal škatulkovat do talentů hororové budoucnosti, ale po těch povedených nízkorozpočtových zářezech, jsem v první lize takové selhání nečekal. Na první pohled je vše OK, protože je to starý dobrý Silent Hill jako minule, tedy s vymazlenými kulisami, dobrými triky, přehlídkou maskérských dovedností… a absolutně ničím navrch. Rutinní kopie Gansovy vize, která i po 6-ti letech stále platí za nejlepší herní adaptaci na velkém plátně, v níž Bassett nepřinese ani jeden vlastní originální nápad, je docela studená sprcha, protože věřím, že za tuhle látku by jiní ambiciózní tvůrci prodali vlastní babičku. Nabízí se otázka, nakolik měl při psaní scénáře od Konami povolenou uzdu autorské licence, ale předvést pár režijních fíglů ještě nikoho nezabilo. Plus zoufalý závěr jako mínus. Příště raději zase blátivé české kulisy, nebo opuštěné irské ostrovy…(29.4.2013)

 • Malarkey
  **

  Silent Hill je herně atmosferická pecka. Filmově to ujde s prvním dílem a druhý už je tradičně slabší. Není na něm vysloveně nic zkaženého, ale končí stejně tak blbě, jako předchozí díl a začíná stejně tak, jako končí, takže ačkoliv se ve filmu děje hodně věcí, závěr je prakticky stejnej jako u prvního dílu a jsem zvědavý, jestli s tím ještě budou nějak pokračovat dál. Nápad by byl dobrý, atmosféra taky, ale nějak mi nesedí to, co s tím příběhem udělali jako s celkem. Škoda. Chtělo by to nějakýho blázna, který by se s ním sžil jako Anderson s Resident Evil.(13.5.2013)

 • J*A*S*M
  *

  Po zdrcujících recenzích jsem druhý Silent Hill v kině vynechal, čímž pádem jsem byl ochuzen o zážitek z 3D, o jedinečnou možnost mávat kolem sebe rukama a retardovaně volat "Jéééé". Což mě vskutku velmi mrzí, ale pochybuju, že bych si následkem toho o kvalitě filmu myslel něco jiného. Silent Hill: Revelation je jeden z absolutně nejdebilnějších hororů poslední doby (beru-li v potaz kinoprodukci). Vůbec to nedává smysl, s každým zvratem se film stává čím dál tím víc směšnějším a zhruba v polovině ho musí přestat brát vážně snad i ten největší optimista. Strašná mizérie.(21.1.2013)

 • T2
  **

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $17,529,157Tržby Celosvetovo $54,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,437,091 //počet predaných kusov 71,386Tržby za predaj DVD v USA $3,715,226 //počet predaných kusov 121,568║ Ten nižší rozpočet je citeľný v rámci trikov, príbeh ani samotná atmosféra už nie je to pravé čo urobilo prvý film takým sklúčujúcim, desivým a vizuálne strhujúcim, toto je taká zbytočná samoúčelnosť. /40%/(20.4.2013)

 • kiddo
  *

  Pyramid Head je klaďas. 'Nuff said.(20.11.2013)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Cinema City Ostrava , 22.11.2012 v 15:30 hodin. V sále č.8 jsme byli sami. jen já a Katka. Říkám si, kam ten svět spěje? Film se pouští jen pro 2 lidi. Ale pro nás to byla zábava. Hned na začátku se popel z hořícího Silent Hill rozprostřel doprostřed sálu. To byla paráda. Mávali jsme rukama a volali: "Jéééé". Přiznám se, že 3D efektů nebylo moc, ale film se mi líbil. Napětí, občas leknutí a krev se také objevila, takže stálo to za to!(24.11.2012)

 • Fr
  **

  ,,KDE JE NAŠE DCERA? PŘIJDOU JI HLEDAT, PROTOŽE JI POTŘEBUJÍ. NIKDY JIM NEDOVOL JI ODVÉST. PŘÍSAHEJ, ŽE JIM NEDOVOLÍŠ, ABY JI ODVEDLI“...... /// Chvilku mě sere, že jsem si nevosvěžil paměť, páč moc nechápu, co všechny ty monstra znamenaj (co asi, hrůzu maj nahnat kokote!). JE ROZDÍL MEZI SNY A REALITOU? Tady v tomhle místě (filmu) ne! Temnota si to sere kudy chce a PC hra je z toho cejtit až k sousedovi na půdu. (trošku mě sere, že nemám 3D verzi, abych mohl mávat a volat…. zapínám jen konverzi, ale je to na pikaču, nevolám a nemávám…ale naštěstí ani nikdo kolem). Všechno to nepůsobí nijak levně, dokonce se to snaží působivě sdělit něco… co je bohužel triviální. Ani vystrašit to nedokáže (což je s podivem, že takovej strašpytel jako já…). Škoda, páč prostředí se mi líbí. JE TO TVŮJ OSUD! Místo temnoty na mě sedla prázdnota. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nemám rád(a) svoji realitu. 2.) Mám nahráno. 3.) Thx za titule ,,ACIN“ a ,,AUGE“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(4.2.2013)

 • B!shop
  ****

  Ja si nemuzu pomoct, ale rozhodne nemuzu kritizovat jako ostatni. Po prvnim dilu jsem od dvojky necekal zadnej ultimatni horor, na me to pusobi spis jak temny fantasy a presne to mi Bassett nabidnul. Dej je sice misty trochu nesmyslnej, obcas vykradacka prvniho dilu a nez se presunem do Silent Hillu uplyne zbytecne moc casu, o kterej sme pak ochuzeny v Silent Hillu, ale na to kaslat. Herci hrajou na horor slusne, vizualni stranka je perfektni, i kdyz tu oproti prvnimu dilu nejsou nejaky vyrazny inovace, furt je na co koukat, triky nikde nehaprujou a pro nejakou tu krvavou az nechutnou scenu nejde reziser daleko. Navic to casto pripomina myho oblibenyho Hellraisera, co se tyce demonu. Takze ja s timhle nemam sebemensi problem a muzu v klidu dat slusny 4*.(3.3.2013)

 • Flipnic
  **

  Z toho filmu jsem na rozpacích ... Samozřejmě již podle hodnocení uživatelů je jasné, že je mnohem horší, než původní díl. To je. Původní filmová verze je pro mne jedním z nejlepších neexploitačních hororů, jaké znám. Co dělá videohru od KONAMI tím pravým je atmosféra a ta je kromě jiného kvalitní díky vizualu. To stejné platilo o ději, ke kterémuse přidal i dost kvalitní scénář. To vše tady chybí. Scénář je příšerný. Vizual na dnešní poměry také, vše asi způsobeno 3D zpracováním. Nešikovní tvůrci než aby vypiplali prostory města, tak jej pěkně "vyhladili"a převedli do 3D. Hezké...tak na rok 1990 ... :-( Ale na druhou stranu je zde akce, pořád se tak nějak něco děje, rozhodně jsem se nenudil. Jen prostě to je "zprznění" původní videohry i filmu, což prostě nemůžu odpustit ...(16.2.2013)

 • M.a.t.t.
  **

  Nevyšlo to. Dokonca plne chápem, prečo je narozdiel od prvého dielu z pohľadu nestranného diváka Revelation nie veľmi vydareným filmom. Navonok je pritom všetko v poriadku, meno režiséra nevzbudzuje výrazné obavy a casting sa vydaril. Bohužial sa však niekde stratil príbeh a skratkovitý dej, v ktorom je výskyt takmer všetkych dôležitých postav zredukovaných na cameá, nedáva príliš zmysel. A ani atmosfericky to nie je sláva, nefunkčné ľakačky nevydesia a čo-to zachraňuje len vernosť predlohe, pár lepších nápadov a zaverečná scéna, ktorý naznačuje potenciál do budúcna. Otázkou je však, či to má za týchto podmienok zmysel.(28.1.2013)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa niekoľko rokov po udalostiach predchádzajúceho dielu, dcéra, ktorá si už na svoje nepríjemné dobrodružstvo v meste SIlent HIll nespomína a otec sa ju pred minulosťou za každú cenu snaží ochrániť práve dosahuje dospelosť, ale aj tak má stále desivé nočné mory. No keď začnú byť stále živšie a navyše jej neznámi únoscovia unesú otca, uvedomí si, že so do mesta SIlent HIll aj s novým priateľom musí vrátiť. Spracovanie nie je úplne zlé, ale sklamalo ma. Celý čas sa na to dá bez problémov pozerať a aj kvôli krátkej dĺžke som sa nenudil, ale aj keď hlavná zápletka pôsobí dobrým dojmom, dejovo je to už horšie, chýba tomu nejaký lepší nápad, ale aj vžitie s postavami, od samotného začiatku je to až neskutočne jednotvárne, chýba tu výraznejšia gradácia, či už príbehu, alebo aj hororových scén a tak mi bolo úplne jedno, ako všetci dopadnú. Po hororovej stránke tiež nie som moc spokojný, jednotlivých hororových scén je tu plno, vlastne by som povedal, že až zbytočne moc, pretože kvôli ich rýchlemu striedaniu ma už po chváli prestali výraznejšie baviť, úplne tu chýba atmosféra, rovnako aj napätie, ale zase chválim slušnú rozmanitosť rôznych netvorov, páčil sa mi zaujímavý pavúk, pyramidhead, scéna so sestričkami a ešte pár ďalších, takže aspoň kvôli tomuto sa na to celkom dobre pozerá, stále som bol zvedavý, akou postavou, či už známou z predchádzajúceho dielu alebo aj novou zase prekvapia. Herecké obsadenie je iba priemerné, hlavné duo mi prišlo až moc nevýrazné, takže si ma ani moc nezískali, ale poteší Sean Bean, ale aj Malcolm McDowell v malej úlohe. Réžia ma dosť sklamala, Bassett je schopný režisér a tak ma nemilo prekvapilo, že tu sa znížil na úroveň tých priemerných súčasných teenagerských hororov, ale technická stránka je aspoň celkom slušná, zaujímavá vizuálna stránka, výber prostredí, to je bez väčších problémov. A opäť sa mi páčila aj hudba. Škoda, jednotku považujem za jeden z najzaujímavejších hororov vôbec, no toto pokračovanie sa jej nevyrovná v žiadnom ohľade. Ani toto nie je zlé, na to jedno pozretie je to obstojná zábava, ale celý čas som mal z toho pocit, ako keby tvorcovia mali záujem v prvom rade o rôznych netvorov a až potom na to nabalili tú najobyčajnejšiu zápletku a postavy, takže toto je len taká atrakcia, určite nie plnohodnotný horor. 58%(12.2.2013)

 • Darren
  **

  Při sledování týhle hrůzy člověk nemůže zpětně nedocenit Ganse a jeho přístup. Basset jenom bezmyšlenkovytě kupí klasické SH propriety na hromadu, takže je tam skoro všechno co fanoušek může požadovat, chybí ale jakákoliv logika a atmosféra. 3/10(2.2.2013)

 • Ded@M@tes
  **

  Hodně velké zklamání, jednička byla ještě v porovnání s tímto pokračováním na jisté kvalitě a návrat byl jen ztrátou času. Nevýrazné! Těžko říct jestli 3D něco zlepšilo, ale takovou možnost jsem neměl. ( Hodnocení: 3/10 )(25.5.2013)

 • bestlama
  ****

  Můj osobní Zlatý Palem pro rok 2012! Rozpočet: "12.000 ťamanských hodinek". Tržby celosvetovo: "Veliké" Výpovědní komentář o filmu: "Nulový"(24.1.2013)

 • CANNIBAL
  **

  Po špičkový jedničce, následuje studená sprcha. Vybrané postavy jsou perfektní vč. hudby, jenže příběh se jaksi zcela vytratil, někam do neznáma. Nízké napětí, čiší takřka nulový strach vč. strachu u postav. Temnota v příběhu se až příliš prolíná s reálným světem. Tohle přeci není Freddy Kruger. Mysterióznost je taky ta tam. Jedničce nesahá ani k prstům u nohou. Mrzí mě to hodně, čekal jsem pořádný překvápko a namísto toho na mě bafla ostudná polízanice.(27.1.2015)

 • PinokKio
  ***

  Návrat temnoty v začouzeném městečku. Jak se na pokračování sluší tak řetězy víc řinčí, příšery vypadají bizarněji a Pyramid head je zpět, jen se překvapivě trošku víc kamarádí. Filmová jednička byl velmi zdařilý mix toho, co se událo v prvních dvou dílech gamesky od Konami, bylo tedy logické, že autorům nezbývalo než hrábnout po herním světě z trojky. Bohužel tam (takže ani na plátně) se příběh moc nerozvinul dál a jen se recykluje děj předchozí v novém hávu, přesto je pořád čeho se bát v alternativním světě, kde bych se nikdy ocitnout nechtěl ..(12.8.2013)

 • Faustka
  **

  Nedostala se náhodou malému Bassettovi do rukou pohádka Josefa Čapka "Jak pejsek a kočička pekli dort" ... jinak si výsledek Silent Hill: Revelation 3D nedokážu vysvětlit.(10.5.2013)

 • JAn
  odpad!

  Bassett znásilnil Konami tím nejhnusnějším možným způsobem. Jeho Revelation je pouhý amalgam laciných scén bez jakéhokoli vnitřního dramaturgického řádu, na který je násilně naroubované vše, co fungovalo v předchozím filmu (samozřejmě bez stejného efektu). Hlavní hrdinové ´sou nadmíru nesympatičtí, neustálá snaha o rámování obrazu je odporná a veškerá atmosféra původní hry, jenž se Gansovi s Avarym podařila bravurně přenést do nové mediální platformy, je v trapu. Jediné, co opravdu funguje, je Yamaokova originální hudba. Všechno ostatní se vám začne po pár minutách přímo hnusit.(22.11.2012)

 • Xmilden
  *

  Stále jsem si kladl otázku, zda-li druhý díl musel vznikat a když už tak proč producenti nedohlédli lépe na kvalitu scénáře nebo castingu. Ústřední mladá dvojice je nesnesitelná. Celý příběh je neskutečně doslovný. Vodítka, které nám mají vysvětlit o čem byl předchozí díl jsou zoufalá. Trošku bych pokračování přirovnal k druhému dílu 96 hodin, které má rovněž syndrom naprosté zbytečnosti. Když se navíc pod něco podepíše J. Bassett tak je u mě vymalováno. Mám jasno. Silent Hill no more!(29.1.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26