Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantino chtěl být stylový a tak jsem po vší té reklamě čekala něco fakt dechberoucího. Vážně jsem ten film chtěla obdivovat, ale...nějak to prostě nepřišlo a neodcházela jsem z kina s otevřenou pusou...Byly tam opravdu skvělé dialogy a scény, které hraničily s dokonalostí, no a samozdřejmě ten soundtrack, ale celkově mě tenhle film prostě nehytl za srdce.

Transformers (2007)

Bay je sice skvělý, ale tentokrát byla jeho tradiční, přes dvě hodiny dlouhá stopáž, trochu moc. Střílečky, výbuchy, krásní američtí herci, krásní chytří američtí herci, bayovské repliky - to všechno super, ale...kdyby konec přišel tak o 45 dřív, zaručeně bych si závěrečnou apokalyptickou bitvu víc užila, takhle jsem už díky množství předchozích výbuchů přecházela spíš do stavu poklidné letargie, kde mě nic nepřekvapí.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátý díl sice nepřekonává Cuarónovu laťku, ale po naivní čtyřce je to velmi příjemné pokračování. Mnohem lépe se mi také sledovala hlavní trojka, nejenomže dospěleji vypadají, ale je to znát i na jejich hraní. Dřív tak časté přehrávání, které i ve vážných scénách místo úžasu vyvolávalo jen trpký úsměv, je víceméně pryč. Píši víceméně proto, že se z oněch dětských herců přes noc samozdřejmě nestali herci světového formátu, ale už to konečně zvládájí. Plusem také je, že téměr všichni skvělí herci ve vedlejších rolích, kteří byli v minulých dílech totálně nevyužití tu mají alespoň pár replik. Možná ten film trochu přeceňuji, bylo to koneckonců poprvé, co jsem byla v kině na titulkované verzi, ale je to příjemná změna, jednou Pottra nekritizoval ale chválit.

Princ a tanečnice (1957)

Naivní, místy docela zábavná komedie, ale svou 115minutovou stopáž nemá čím naplnit a už jsem se těšila na konec.

Ledová smrt (2006)

Jsem na rozpacích, neboť tento film není tak úplný slasher, jak by se na první pohled zdálo. Samozdřejmě se nedají očekávat žádné inteligentní dialogy a některé jsou přímo z kategorie B, ale na druhou stranu jsem se občas přistihla, že se strachy chytám opěradla...takže zlatá střední cesta.

Zmoklí psi (2006)

Tak nízké hodnocení se většinou dává filmům typu Date Movie a dalším tomu podobným. Tento film je naprostý opak, film bez zápletky, hrající si na umění, ale přitom je to jen nekonečná nuda. A ano, usnula jsem.

Inland Empire (2006)

Ne, na tohle nemám, nepochopila jsem. Ale přesto, a přes svou 172minutovou stopáž, mě nenudil. Určitě to stojí za pokus.

Zbloudilá srdce (2006)

Moc příjemný snímek, možná budete mít pocit, že jste ho už někdy někde viděli.