• Pohádka

Vraždy podle Agathy Christie - Smysluplná vražda (2013) (epizoda)

Zrovna tento příběh z pera Agathy Christie nepatří mezi mé oblíbené. Ani ve zpracování se slečnou Marplovou jsem nebyla nadšená, tak není divu, že mě neoslovilo ani toto. Série s komisařem Laurencem, sympatickou Avrilovou a krásně naivní Marlen se dost kvalitou jednotlivých dílů mezi sebou hodně liší, domnívám se, že hlavně dle toho jak se která předloha hodila pro tento lehce a někdy i těžce uletěný styl francouzských tvůrců.

Vraždy v Midsomeru - Vypusťte klauny (2018) (epizoda)

Učinili jsme zajímavé zjištění, že nejen Seely Booth měl fobii z klaunů... Jinak jsem ale už v tomto seriálu viděla i mnohem lepší díly. A to dokonce i v sériích s Johnem Barnabym.

Sběratelé kostí - Největší tajemství (2013) (epizoda)

Napřed chtěli tvůrci pokračovat v těch emoce ždímajících epizodách, ale naštěstí si to včas (tj. těsně před koncem epizody a série) rozmysleli.

Sběratelé kostí - Patogenní zóna (2013) (epizoda)

Tato epizoda, kde se Arastoo píchne do prstu jako Šípková Růženka, z nás sice měla tendenci ždímat emoce trochu více, než je potřeba, ale já pro něj s Cam mám slabost, takže za to hvězdičku neodeberu. Jinak se tam řešily i věci v této době docela aktuální, jako jsou virové a bakteriální infekce, aerosoly a bioterorismus.

Vraždy v Midsomeru - Smrtelná bylina (2002) (epizoda)

Nejlépe asi epizodu (nejen ji, ale vlastně celou první půli seriálu) charakterizuje hláška samotného šéf inspektora Barnabyho: "O zemědělství toho vím pramálo, ale jak je o mně známé, dokážu oddělit zrno od plev".

Sběratelé kostí - Čarodějnice ve skříni (2010) (epizoda)

Tak nezábavné epizody zatím bohužel pokračují. Při dnešním znovuzhlédnutí opravdu netuším, zač jsem dala tu čtvrtou hvězdu(asi za Angelu a Hodginse, na což čekáme od konce první série), protože jinak je to z hlediska Bones i žánru dost průměrný díl.

Vraždy v Midsomeru - Zahrada smrti (2000) (epizoda)

Detektiv šéf inspektor Barnaby z Brightonu v přestrojení za zahradníka v epizodě složité jako dvoják žebřík.

Sběratelé kostí - První případ (2010) (epizoda)

Dost romantická, ale velmi zajímavá epizoda o tom, jak to celé začalo. Zatím ovšem bez závěrečného happy endu. Po dosud zhlédnutém v předchozích řadách, je to překvapení nejen pro Sweetse. Znovu se objevil Zac, a Hodggins tam vystupuje trošku jinak, než v posledních dílech. A není samozřejmě jediný... Mravní ponaučení: Někdy člověk (ba i ženská) dostane i druhou šanci. Ale pozor, dívky a dámy, ne na každou šílenou vědkyni čeká zvláštní agent Seely Booth. 😉

Vraždy v Midsomeru - Stín smrti (1999) (epizoda)

Jednoznačně ty díly, kde psal scénář Anthony Horowitz, byly nejlepší. Detektiv seržant Troy je tada pěkný pako, ale velice zábavný.