Big Lebowski (1998)

Naprosto famózní podívaná, bizarní trojice přátel milujících bowling a Dude coby vyjednavač. Něco takového se nedá zapomenout. Do mé TOP 10 přibyli Jeff Bridges a John Turturro (nobody¨s fuck with Jesus - díky). Tenhle film si budu pouštět znovu a znovu, pořád dokola, protože to nemá chybu-až do konce.

Philadelphia (1993)

Sice je to chvilkami dosti přeslazené, ale pro mne velmi silné a to hlavně díky výkonu Toma Hankse.Rozhodně stojí za zhlédnutí.

Poslední skaut (1991)

V Posledním skautovi mi sedí ten otrhaný, všemi podceňovaný a věčně nalitý Willisův policajt snad nejvíce. Celý film má spád a plno skvělých hlášek ...mezi "akční podívanou" patří určitě k tomu lepšímu.

Armageddon (1998)

Tak tohle je opravdu šílený škvár, vše už tu bylo a lépe natočeno, a ten USpatos....brrrrrrrr....škoda času.

Čtyři pokoje (1995)

Naprosto mne dostala vygradovaná pointa povídky Quentina Tarantina, Antonio Banderas se svojí roztomilou rodinkou v povídce třetí a krásně "vykloubený" Tim Roth v roli hotelového poslíčka. První dvě části nuda, nuda a nuda.

Legenda o Suriyothai (2001)

Filmy s podobnou tématikou mám opravdu rád a tak jsem, i vzhledem k nominaci na festivalu Sundance a producentovi filmu, se shlédnutím tohoto dílka neváhal. Leč přišla studená sprcha.Velmi ubohé herecké "nevýkony", "absence" scénáře, zmatek a naprostá nepřehlednost dění na plátně , trapné bojové scény, prostě jedna velká nekončící nuda.Hlavně v prvních dvou hodinách film silně připomíná inscenované výpravné dokumenty BBC o egyptských pyramidách. To byl možná také jediný důvod, proč jsem vydržel až do konce. Bral jsem Legendu jako historický exkurz do života v Siamu 16. století. Jedna hvězdička za výpravu a exteriéry.

Horem pádem (2004)

Autoři se pokusili v jednom filmu skloubit dohromady snad všechna témata, kterými dnes žijeme, a to je podle mého hlavní problém Horem pádem. Jednotlivé dějové linky jsou propojeny velmi kostrbatě, jakoby dětsky naivně, a to činí film vcelku nudným a těžko uvěřitelným. Co mne naopak velmi potěšilo, jsou výkony některých herců. Výborný Jiří Macháček ("život zkurvenej, jak nemám fandit, když je život tak zkurvenej"), Magda Vašáryová a také tradičně Pavel Liška. Dvě hvězdičky tedy ode mne putují především hercům, a tak jedna a půl zbytku Horem pádem.