Silent Hill (2006)

Já jako laik žasnu, ale odborník ,mám pocit, řekne prosté:"Jeden z mnoha".Já dostal, co jsem chtěl.Byl jsem napjatý, bál jsem se a párkrát se i lekl.Ale to by odborníkovi nestačilo, že?Horor s tímto názvem musí řezat do srdce, chodit kolem, vrzat dveřmi...musíme se bát jít poté spát.Do půli měl film opravdu kouzlo.Malá holčička, tipická hlavní postava (starostlivá blonďatá maminka) a otec, který ať se snaží jak se snaží, pomoct jim nemůže.Zvukové efekty na mě zabírají stejně jako temnota do poloviny filmu.Poté už to byl podprůměrný horor.A kostelové vyvraždní pomocí pletiva z těla pointy celého příběhu...to už jsem byl spíše naštvaný, jak se nakonec dobře vypadající příběh vyvinul.Jen díky hereckému výkonu Radhy Mitchell (srovnatelnému s Naomi Watts v Kruhu) a za první polovinu, zůstal v mírném nadprůměru.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

"Bazinga!!" se stala hitem a to ani pořádně nevíme, co to vlastně znamená.Stejné je to i se samotným seriálem.Objevil se, stal se hitem a nakonec tradicí.Podobně jako kdysi Přátelé, i když s tímto fenoménem nerad srovnávám, přiletěli a rozesmívají nás stále a pořád dokola.Co na tom, že nerozumíme polovině slov, které řeknou...umě rozdělené charaktery do přiměřeného počtu postav.Čtyři geniální fyzikové, blonďatá, tupá servírka a dostačující náhrada za stárnoucí Přátele je na světě.A rád budu čekat, že postavy se postupně vyvinou a zformují se, jako to bylo v již zmiňovaném seriálu Přátelé.Jen tak v nás nakonec The Big Bang Theory může zanechat hlubší vzpomínku.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Neuvěřitelné!Tříhodinové válčení, tisíce slz a hluboké emoce ukončují titulky a já mám chuť znovu být s Tomem Hanksem na začátku filmu v Ardenách.Spielberg je bůh a Hanks jeho Herkulesem.Spolu vytvořili válečný film, který bude jen ztěží někdo v dalších desetiletích překonávat.Slzy přeživšího veterána už v ůvodních vteřinách, Vám vlastně říkají, že byste měli mít po ruce sakra velké množství kapesníčků.A to je teprve začátek.Emoce jsou tady zase, to když se tisíce vojáků už o minutu později snaží dobít břeh Ardén.Nakonec němce "nechají shořet".Emoce jsou zase o kus výšše, při smrti jedné z hlavních postav.To je rána!Na řadě je krátký příběh němce, který prosí o život, protože ve válce je vlastně tím samým, co oni.Boj se svědomím začíná.Zabít, nezabít?Bum!Další hlavní postava umírá!To je kolotoč.A to je jen setina toho všeho.Emoce z Vás budou tryskat a vy nebude ještě ani v půlce cesty.Nádherné efekty.Herecké obsazení.A válka muže proti muži, bez zbytečného podpříběhu lásky, jak už to občas v podobných filmech bývá.I pro to všechno se necháte Hanksam a spol vtáhnout do záchrany neznámeho vojáka znovu a znovu.Věřte mi!

Let's Dance 3D (2010)

Nejumělejší, nejnudnější a na příběh nejchudší ze všech tří dílů.Jen zneužití úspěšnosti těch předchozích a příchodu 3D, které však zde postrádá smyslu.Snad jen fanoušci navoněných a nafešákovaných filmů si to užili více, než předchozí dva příběhy.

Vyměřený čas (2011)

Je stovky filmů, kde lidé obírají o peníze chudé, číhají v tavých koutech na bohatší a občas jsou odvážní obrat o peníze i Ty nejvyšší a nejmocnější.Začátek, prostředek a konec je prakticky vždy stejný, jen hrdina se mění.Zkusme ale z průměrného akčního thrilleru udělat akční sci fi thriller.Jen tím, že za peníze dosadíme Váš vlastní čas, který máte k žití.Žádní roboti, nebo postavy procházející zdmi.Jen ten čas je teď to, co vyděláváte a to, o co Vás může každý kdykoliv okrást.Do poslední vteřiny.Protože když emáte čas, není ani doba na to si ho vrátit.Timberlake (Kamarád taky rád, Social Network), který se film od filmu herecky stále zlepšuje, je už nyní zárukou opravdové kvality.