• Krátkometrážní

Batman (2022)

Otázka zní: Kolik “chinese fortune cookies” snědli tvůrci během psaní scénáře? // Kdo má víc traumíček z dětství, ten vyhrává. Uff. // Prý nejsem cílovka.

Yellowjackets (2021) (seriál)

Je to slabota. // Někdo hacknul účet uživatele Kleopatra, nebo ten výblitek hodnotící to, jak Lynskey vypadá a jak to vlastně funguje v přírodě, je fakt z její hlavy?

Moje učitelka chobotnice (2020)

Příběh o tom, jak jeden týpek (říkejme mu Pepa) začne stalkovat jednu nebohou chobotnici a ta nemá šanci na únik.

Americké psycho (2000)

Satirická a znepokojující   d o k o n a l o s t . // Christian Bale válí, ale to on vždycky. // Mary Harron, díky za tvůj ženský vhled a hru s publikem. I ta kniha je skvělá, btw.

About Love (2019)

Niterní, otevřený, krutý pohled na lásku současně (nejen v Indii). // Byl to pro mě doják a určitě to není jen tím, že mám před periodou.

Mimořádná událost (2022)

Ono je to docela místy i vtipné (náš český terorista z lesů a hájů se tam taky objeví, ouje), ale taky je to docela hloupé.

Zátopek (2021)

Je to takový ten líbivý film, který neurazí, ok, nějaké epizodky ze života mlčky (příp. s úsměvem) přejdeme a jedeme dál... to mě trochu zamrzelo, na druhou stranu Václav Neužil ml. je skvělý, Issová taky a vůbec je tenhle počin Ondříčka značně osvěžující, takže jo, Zátopek stojí za to.

Rozvádění (2021) (seriál)

Pro mě překvapení, jak kousavá je tahle indická tragikomedie ze současnosti, aneb historky za života samolibého šovinisty a jeho ženy.

Grey Gardens (2009) (TV film)

Drew Barrymore mi vyrazila dech. A taky práce maskérky/a. // Viděno podruhé a klidně si to dám zase znova. Nejen proto, že ten příběh (a hlavně vztah) matky-dcery je poněkud “neobvyklý” (a o to víc zajímavý), drásavý a vlastně i dojemný a přitom děsivý a ve výsledku i smutný, ale taky kvůli hereckému koncertu obou Eddií. Dokument (1975) jsem neviděla, ale tohle zpodobnění osudu dvou výstředních dam v podání Michaela Sucsyho rozhodně stojí za zhlédnutí.