• Krátkometrážní

Tady to musí být (2011)

"Je mnoho cest, jak umřít. Nejhorší z nich je pokračovat v přežívání."

Nádherná Zelená (1996)

La Belle verte/Zelená krása je dost propaganda, ale i přes tu agitku zůstává dobrou komedií. Btw. konečně fotbal, který se mi líbí. // Satirický "new age" pohled na naší společnost, při níž jsem se i nasmála. // Hippies use backdoor.

Jan Balabán (2011) (TV film)

Jan Balabán zaujímá mezi mnou oblíbenými autory jedno z prvních míst, protože jeho existenciálně laděné prózy ke mně promlouvají přesně tím hlasem, který mi nejen že má co říct, ale taky ví jak. Nicméně tento televizní film není žádným dokumentem o jeho osobnosti, ani o jeho tvorbě, ale spíše "sběrnou" jeho záběrů z autorských čtení, vernisáží, pořadů. A pár vzpomínek jeho přátel. Takže pro sběratele dobré, pro diváka prahnoucího po zdokumentování života významného literáta zklamání.

Chaotická Ana (2007)

Julio Medem je takový podivný pán, který mě nenechává klidnou. Nádherná Ana žije v jeskyni se svým otcem, jenž se ji snaží uchránit před okolním světem, který ztratil kontakt se svou bytostní podstatou. Ale nikdo nemůže Anu uchránit před minulostí, vnitřním neklidem, posláním... před sebou sama. Hypnotický příběh bohyně, jež hledá kontakt se svým chaotickým nitrem a sílu přijmout svůj osud, jakožto i svou vinu.

Život je krásný (1997)

Je to natolik neskutečné, až je to pohádkově krásné.

Neklid (2011)

Harold nějak ztratil smysl pro humor a Maude značně omládla... // Restless má zvláštní, melancholickou atmosféru, která se vymyká tvorbě Guse Van Santa, nicméně pohladí, alespoň na chvilku. Se závěrečnými titulky se však pohlazení vytratí a zůstane jen dojem z toho, že ta holka je fakt krásná a chlapec zůstal outsiderem k sežrání.