Valkýra (2008)

Přidávám hvězdičku po druhém shlédnutí a po přečtení knihy na toto téma. Film se drží faktů jak nejvíc to jde a to si na historických filmech cením nejvíc.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Po prvních dílech jsem se bál, do čeho se to tvůrci pustili. Člověk se ztrácí a znovu nalézá, tak jako v řadách předchozích, zde snad trošku víc. Jsem velmi rád za předposlední díl, který krásně uzavřel všechny časové linky z hlavního světa-ale i tak nebylo vysvětleno vše (nebo jsem to nenašel). Finální díl byl sice pěkný, ale zasel jeden velký paradox, kterým se tvůrci krásně vyhýbali celou dobu. Nu, nemůžu to překousnout a úplně nahoru nejdu, i když by si to toto dílko zasloužilo. Díky za krásné 4 dny s covidem :D

Dark - Season 2 (2019) (série)

Jsem rád že tenhle seriál jedu v kuse. Nevím jak bych to dával po dvouroční pauze. Ač se zdá druhá řada více zamotaná, člověk už umí zařadit postavu, tam kam patří a celkově se to dá chápat. I když stále je tam pár věci neznámých. 5 minut pauza a jdeme na třetí.

Dark - Season 1 (2017) (série)

Mnoho postav ve třech linkách. Člověk se ztrácí a finále není nijak uspokojivé. Hudba famózní a ani mi nevadil moc německý jazyk. Shlédnuto díky covidu za dva dny. To samé mám v plánu s druhou a třetí.

Lawrence z Arábie (1962)

Pouštní dobrodružství s velkolepou výpravou. Dlouhé filmy mi nevadí, ale některé scény mohli být klidně zkráceny a některé snad i vystřiženy.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Nebýt toho, že na konci vlastně říkají, jak to udělali schválně, aby měli čas. Pěkně si tu zradu obhájili. Jinak film super a byl by za 4*.

Balada o šťastné hranici (1969) (TV film)

Parádní ukázka života na Kopanicích před 50 lety. Kolik se toho změnilo za tu dobu, po staletí tam děti žily tak, jak jejich rodiče a ti zase jak jejich rodiče. To už ale neplatí ona silnice byla zřejmě začátek konce), bohužel. Ač se to zdá být romantika, já sám bych tak žít asi nechtěl. Neobjektivní pátá * za to, že jsem skoro odtud.

Krajina ve stínu (2020)

Nikdy se nepřestanu divit této pohnuté době a tomu, co okolnosti udělají s člověkem. Myslím, ale že tady se zbytečně moc tlačí na pilu

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Oživení Dextera po 8 letech. Už jsem si moc nepamatoval děj, ale vím že seriál byl geniální, bohužel konec byl hodně nepovedený. A to je vlastně paralela k této bonusové řadě. Parádních 9 a půl epizod a to vše zakončené zase velice nepovedeně a ani mi to nedávalo smysl. Díky za oživení, ale pachuť ze závěru byla obnovena.