Sankarea (2012) (seriál)

Videla som 6 epizód a musím povedať, že je to dosť originálne. Anime o zombíkoch, ktoré som zatiaľ videli boli iba o tom, že proti nim bojujú, alebo musia bojovať (ako zombíci) ... proste nezaujímali sa o rozklad tých tiel o to, čo potrebujú a podobne. Možno, pretože to boli len bojové anime a tak... Avšak hoci sa mi páči, musím to stopnúť. Nemám chuť to ďalej pozerať a už vôbec nie sa tým zaoberať. 6 epizód je viac, než dosť, avšak anime je to naozaj dobré.

Manyeoyooheui (2007) (seriál)

Dala som si predsavzatie, že aspoň jednu doramu uvidím celú, ale holt to musia vždy do*rať. Veľká škoda... malo to svoju myšlienku, ktorá sa dala využiť (ak si odmyslíme to klišé). Posledné 3 epizódy som už nezvládla, ale môžem povedať, že bolo tam niečo na čo sa oplatilo dívať :D Johnny (Dennis Oh). Bola to radosť dívať sa na toho chlapa... Proste polovičný Kórejčan a Američan - môj splnený sen. :D

Loveless (2005) (seriál)

Jedným slovom - stupídne. Čie srdiečko týmto chcú zahriať?

Bakemonogatari (2009) (seriál)

Nevedela som sa dočkať kedy napíšem komentár k tomuto anime, ale úprimne teraz ani neviem čo napísať... páčilo sa mi. Je divné, nečakané a... rozhodne originálne. Ukazovali tak obrazy skutočných ľudí (tváre, ruky, ulice...) - jednoducho to som nečakala, bolo to niečo nové. Animácia - tú som celkom čakala. Takúto animáciu môže človek vidieť v často anime tohto typu. Openingy a Endingy boli dobré, nijak zvlásť ma nechytili, ale boli určite skvelé. Anime má 15 epizód čo sa mi páči, neviem či by to ďalšími 10-timi nepokazili, bo či by som to zvládla dopozerať. :D Pre mňa bola najväčšia podivnosť... nie. To by som klamala. V skutočnosti som mala tušenie, že Hanekawa cíti k Araragimu niečo viac, než len priateľstvo. Už od začiatku sa mi skôr ona páčila a po tom "odhalení" moja sympatia k nej len rástla. Sklamaním bolo pre mňa to, že Araragi zostal so Senjougahara, ale... proste je to tak. Nič dobré na tom hľadať nebudem, pretože by si ho Hanekawa zaslúžila. Anime bolo úžasné. Som rada, že som ho videla a teraz som zvedavá na ďalšie podivnosti zo sveta anime. Ktovie či budú ešte podivnejšie než toto anime. :)

Kurokami: The Animation (2009) (seriál)

Hlavný hrdina, Keita to nemá v živote ľahké. Jeho matka zomrela keď bol ešte malý po tom, čo stretla svoje dvojča. V čase keď je Keita tínedžer stretne dievča menom Kuro, ktoré mu prinesie ešte veľa problémov. Stručný popis tohto anime (reči o dvojníkoch som vynechala). Stačí vám vidieť asi 3 epizódy a pochopíte princíp, na ktorom je toto anime založené. Nie je to nič moc. Keita je absolútne rovnaký ako všetci "obyčajný" hlavný hrdinovia. Kuro... to je ťažký oriešok. V boji sa tvári ako neviem-aká drsňáčka, hoci väčšinou dostáva na frak. V skutočnosti je to milé (ani moc nie) dievča, ktoré je dosť hlúpučké (naozaj dosť) a veľmi rada je (naozaj, ved každá druhá scéna s ňou je o jedle...). Opening nebol nič moc a ending taktisto. Grafika... na rok 2008 primeraná. Inak - nudné, nedobre spracované, hoci najskôr som si myslela, že ten nápad o dvojníkoch bol dobrý. Bohužiaľ dopadlo to ako dopadlo a ja dávam 1*.

Sněhurka a lovec (2012)

Možno to bolo nadmerným očakávaním, možno to bolo tým, že boli trailery až príliš dobré, no film ma sklamal. Začnime ale tým dobrým - Chris Hemsworth ako aj Charlize Theron podali excelentný výkon. Na nich bola radosť dívať sa po celý film. Charlize tam mala dostatok svojich momentov a bola som rada za každý prepracovaný moment s ňou. Chris tam mal, bohužiaľ už menej scén. Celé sa to točilo okolo prekrásnej (aj v starej forme) Ravenny a nie príliš peknej (aj po smrti) Snehulienky. Keby neobsadili Stewart som si istá, že by som si odtiaľ odniesla viac... no vlastne nie som, možno chcem iba hodiť to, že sa mi film celkovo nepáčil na Kristen. Ktovie... Začiatok bol skvelý... hned ma nabudil a hovorila som si "Jo, to je ono! Jo, len tak dalej!" no bohužiaľ tento... oheň šialenstva planul asi prvých 15 - 20 minút filmu. Už sa mi naozaj nechce písať sem scény, ktoré sa mi páčili (nebolo ich síce veľa) či scény, ktoré sa mi nepáčili (boli by sme tu celú noc). Romantika tam nebola takmer žiadna - nie, nedalo sa to pochopiť... Nakoniec poviem, že efekty boli úžasné, hudba... obstojná a celkovo dávam 3* za Charlize, Chrisa a tie efekty.

Neopouštěj mě (2010)

Na tento film poviem iba jediná - nedívať sa na to ak nechcete dostať riadnu depku a uliať krokodílie slzy. Je mi z toho zle. je mi zle z toho prístupu - áno je to iba vymyslené, no asi by som sa rovno odstrelila, keby taký svet skutočne existoval...

Okane ga nai! (2007) (TV film)

Hlúpe. Primitívne. Idiotské. Myslím, že to je všetko čo k tomu povedať. :)

Avengers (2012)

Nie je možné dať tomuto iné hodnotenie, hoci mňa osobne isté veci miatli a to dosť. Taký Hulk sa totálne nas*al a chcel zničiť aj svojich... spolubojovníkov a potom mu odrazu povedia "Ty nič" a on sa ešte usmeje a ide búrať budovy a zabíjať nepriateľov. Odrazu ich už vedel spoznať, hm.... *šúcha si bradu* Každopádne som sa veľmi bavila. Humor ma naozaj prekvapil, no v dobrom zmysle. Iron Man - náš playboy, filantrop a miliardár nesklamal, Hulk ma ako som už povedala trochu miatol, no zmenu herca som veľmi uvítala. Thor tak to je samozrejmosť, Chrisa mám veľmi rada ako herca, takže ho tam vidieť bolo skôr potešením. :D Kapitán Amerika tak ten mi tiež celkom ulahodil a bolo zábavné a trochu smutné sledovať ako sa musel nastaviť na novú dobu... nezávidím mu chlapcovi. Náš lukostrelec a Čierna vdova - tak tých som mala úprimne v paži, skôr mi tam prekážali. Scarlett Johansson moc v láske nemám, príde mi veľmi nesympatická. K hercovi čo stvárňoval lukostrelca sa vyjadrovať nebudem, pretože ho nepoznám z iných filmov a ani nechcem. Bohato mi stačil tu. Každopádne dĺžka filmu bola primeraná a ja som bola nadmieru spokojná.