Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vůbec mi nedochází ten hype kolem tohoto filmu. Ještě se mi nestalo abych se na film dodívával 3x! (z toho jsem u toho 2x usl, a to nekecám). Žádný příběh, žádná zápletka, nulové napětí. Tohle ani Tom Hardy nezachrání.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Osobně tenhle seriál označuju za "hloupost pro puboše". 1. série je až děsivě nudná, nevzpomínám si do kterého seriálu jsem se tak moc musel nutit. Všechno strašlivě roztahané, postavy jsou nesympatické, postava Hannah naprosto strašná a hloupá citlivka, až jí pomalu ten osud co se jí stal přejete. Politická korektnost je do očí bijící, až je to trapné (nacpeme do seriálu bělochy, černochy, hispánce, aziaty, mimozemšťany, emaře, feťáky, alkoholiky, gaye, lesby, rodiče gaye...prostě ať tam máme všechno). Sám sebe obdivuju, že jsem to vůbec dokoukal. Max 2/5. 2.série podstatně lepší a zajímavější, velice dobře pojaté, že každá epizoda je pohled zpovídaného hrdiny. Díky pár proměnám postav se seriál stáva snesitelnějším. Zkouknuto za tři dny. Nebál bych se dát slušných 4/5. Když to obě řady zprůměruju, dostanu 3/5.

Expendables: Postradatelní (2010)

Akční nářez od začátku do konce s vynikajícím obsazením. Scéna v kostele - dokonalá. Prostě taková oddechovka, nad kterou nemusíte moc přemýšlet. Ano i takové filmy jsou potřeba, 4/5.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Tuhle recenzi pojmu asi více kriticky. Aktuálně jsem zhlédl poslední epizodu čtvrté řady a pocity jsou poměrně rozporuplné. První (a část druhé) série dějově jednoznačně nejslabší, neděje se tam de facto nic, avšak je zde rozhodně nejlépe vykreslená atmosféra pirátské doby. Poté se to začíná dobře rozjíždět a dějově to začíná být o dost zajímavější (lehce na úkor karibského "feelingu" - nahota a sex zmízí ze seriálu kompletně, na to první řada sázela opravdu hodně). Místy je až do očí bijící, snaha autorů napodobit v některých momentech GoT, přišlo mi to lehce komické :). Dosti rozoruplný bod jsou postavy a jejich vývoj. Je fajn, že jednotlicé charaktery mají svůj vývoj, ale bohužel v seriálu mi ty změny přišly až silně nereálně. Každá postava je na konci seriálu úplně jiná než v počátku. Zvláště u takového Silvera je proměna strašně urychlená. Další věc co mi hodně vadila a bohužel to byla neduha všech čtyř řád bylo to, že to jsou v podstatě VKVčka na lodi a vztah Flint x posádka se řeší strašně moc. Třetí a čtvrtou řadu jsem například vnímal jako že hlavní děj je spíše upozaděn a autoři nepřímo předhazují divákovi, že to hlavní je vztah Flint x Silver. A co se mi opravdu nelíbilo je závěr seriálu. Takhle to skončit nemělo, takový konec neberu. I když více méně kritizuju, jedná se o výborný seriál, vyčnívajíc hlavně skvělou atmosférou pirátské doby a charismatem kapitána Flinta. A krásné ženy k tomu :).

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tak tohle fakt ne...Dvouhodinový film o ničem, postrádá to děj, převládají nezajímavé postavy - ba co víc když vám z pěti úsředních postav příjde zajímavá jedna tak je asi něco špatně. Při trapném a rádoby emotivním konci jsem měl sto chutí odejít ze sálu. Záporák taky celkem nezajímavý, tři čtvrtiny filmu tam v podstatě ani o nic nejde. Zvířata mohla být taky ještě krapet zajímavější. Přišlo mi že autoři strašně plýtvali (a hlavně zbytečně) rozpočtem při bourání ulic, aut, výloh a kdoví čeho ještě, ale kdyby přidali více magie a kouzel tak udělají lépe. Dvě hvězdy dávám za sympatický herecký výkon Eddieho Redmayna a pěknou Kaherine Waterston (ale jako postava stála za prd).

Sebevražedný oddíl (2016)

První polovina naprosto bombastická, každý ze záporáků má svoje "intro", kde se popisuje kdo a co je to vlastně zač, takže i nezasvěcený člověk má hned představu o jednotlivých schopnostech "hrdinů". Záporáci se hlavně chovají tak jak se záporáci chovat mají, což se NEDÁ říct o druhé polovině filmu, kde ze záporáků se de facto stávají klaďasové. Po scéně v baru jsem měl sto chutí odejít z kina. Nakonec jsem to nějak překous, ale strašně to kazí celkový dojem. Hlavním lákadlem je naprosto úžasná Margot Robbie aka Harley Quinn, neustále hláškuje, je správně šílená, naprosto luxusně podaná Harley. Bez ní by ten film byl sotva na 2 hvězdy. Jared Leto aka Joker se mi taky velice líbil. Film má tempo, utíká rychle, hudba je fantastická, mělo to potenciál, bouhžel vidět to, jak se v každém nakonec probudí duše klaďase mi přišlo možná až trapné a bohužel předvídatelné. Dávám 3* a to jen díky úžasné hudbě a skvělé Harley.