Funny Games USA (2007) odpad!

Náhodná návštěva kina na doporučení ,, známého " vedla k pocitu že mi na začátku filmu někdo vyřízl do lebky díru , vyndal mi mozek a 111 minut do něj bodal tužkou. Pak ho vrátil zpátky , nakopl mě do zadku a vyhodil mě zadním východem kina....tak jsem se cítil po shlédnutí tohoto...ehm...pokusu? Nepopírám filmu autentičnost ale kdyby tu nebyla Watts a Roth tak jsem si herectví nevšiml. Scéna s vajíčky je debilnější než asi skutečně má být a střílení do dětí prostě rád nemám...ne tomhle stylu. Za mě odpad.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Příjemný seriál který mi unikal asi z důvodu množství ,,krimi" seriálů v TV. Tenhle seriál je ale úplně jiný a hraje si s trochu jinými skutečnostmi než jeho konkurenti. Tim Roth se tváří jako dravá ryba a prohlíží si své oběti jako hladový sup. Jeho dravčí natáčení hlavy i klaunská chůze dělají z jeho postavy skvělou figurku která si s okolím prostě jen hraje. Navíc bod navíc za srovnávání ,,lhářů" s politky a herci....tenhle aspekt vám dodá pocit že až vám bude někdo příště lhát budete schopni mu to vpálit do obličeje dřív než vám vylže do hlavy díru.... Je radost říct že v záplavě seriálů se objevil zase jeden úplně nový.

Gauneři (1992)

Miluju Tarantina a miluju Tima Rotha v jeho nezapomenutelné roli a nikdy nezapomenu na jeho vyprávění ze záchodků....Ukázka toho jak se s minimálním rozpočtem , minimem lokací a jednoduchým scénářem dá udělat skvostný a perfektní film.....

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film který prostě musíte vidět milionkrát a stále je to málo. Proč? Snad protože na jeden nádech nedokážete najít všechny skryté vtípky, nachytat všechny hlášky atd atd atd....Tenhle film je po Gaunerech to nejlepší co Tarantino přinesl a objevil pro film Johna Travoltu v jiném světle. Tisíceré díky za to...Jinak film jedině v originálu i když mu některé české hlasy velmi sluší :) ( Ten Vydra je skvělej :D )

Tenkrát v Americe (1984)

Nejdelší mafiánský film na světě..alespoň tak mi to připadalo když jsem film viděl poprvé. Je to zatraceně výpravné, skvělé a propracované. Robert De Niro podává jeden ze svých nejlepších výkonů a atmosféra filmu vám bude tak blízká že si budete přát být jeden ,, z té party" . Sergio Leone natočil úctyhodné vlastní ,,Requiem" které patří do zlatého fondu kinematografie a to zaslouženě!!!

Já, robot (2004)

Vydařený film který potěší nejen scifisty a věrné následovníky Asimova. Já, Robot je moderní a skvělý a pohled na naleštěné audi budoucnosti je jen jeden z mnoha dokonalých prvků který tenhle film nabízí. Navíc na hlášku s pšíkancem se zapomenout prostě nedá. Skvělý film.

Den trifidů (2009) (TV film)

Mohl to natočit schizoidní Holywood jako velkofilm nejlépe (( Emmerich nebo Schumacher :D) ale naštěstí se tak nestalo. Je to televizní film/seriál a pokud od něj čekáte pouze připomínku Wyndhamova díla nezklame. Navíc má celkem slušné efekty a své předlohy se vcelku drží. Já byl spokojen.

28 týdnů poté (2007)

Příjemné pokračování 28 dní poté s charismatickým Carlylem a nadupanou hudbou Johna Murphyho. Zombie filmy mám rád ale tenhle obzvlášť. Krom zombíků a slintání tu jsou totiž také emoce a nejen hrubé násilí a urážení palic nemrtvých. Kdo neviděl Londýn v karanténě o dost přišel....pět hvězd za nekomerčnost.