Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Dokument Home je vizuálně působivou a celistvou sondou nejen do nitra planety,ale i do nitra člověčího. Na obrazové stránce se projevil silný vliv a cit fotografa a režiséra Yann Arthua-Bertranda, jehož dlouhé letecké záběry odhalují krásu a zároveň křehkost našeho "Domova", a diváka nutí k zamýšlení se nad tím, jakou úlohu zde vlastně zastává. Snad je to trochu paradox, že záběry na devastující zásahy do přírody, které za posledních sto let člověk napáchal jsou naprosto stejně působivé jako záběry panenské přírody. Jediná větší výtka, kterou bych k Home měla je to, že doprovodný komentář na mě působí trochu jako patetická propaganda a snaží se násilně v člověku vyvolat pocit zahanbení a studu. To mi připadá jako nošení dříví do lesa, neboť sám dokument je natolik alarmující, že mluví sám za sebe a vykřikování varovných čísel je už jen nadbytečná omáčka. Ale jinak nádherná podkreslující hudba, fantastické obrazy a poselství.

Muse: HAARP (2008) (koncert)

Velkolepé, struhující, podmanivé, to je jen krátký výčet z dlouhé řady nejlichotivějších slov, která se hodí jako charakteristika pro tento naprosto fenomenální a geniální hudební záznam !Muse absolutně bortí hranice a na 99 minut vás zanesou do magického světa zázraků, rafinovaných riffů a chytlavých melodií, kde se povezete na falzetu Matta Bellamyho dokud se neroztříštíte v přívalové vlně zpětných vazeb a do morku kostí se zarývajících basových linkách. Pastva pro oči,ale i pro duši a to nejen pro skalní fanoušky Muse. Dokonalá vizuální i zvuková stránka mě jenom utvrzuje v tom, že nejlepší rock pochází z britských ostrovů a ......tečka! Ještě mě napadl jeden výraz za všechny,který by snad dokázal vyjádřit moje pocity: Kulervoucí