Galimatyáš (2009)

Galimatyáš je pro mě tak trošku zklamáním po tom všem co Jean-Pierre Jeunet doposavaď vytvořil. Líbí se mi námět, i zpracování, ale potřebu se na to podívat podruhé bohužel necítím ani v nejmenším.Potenciál který Galimatyáš má je nevyužitý a je to škoda. U mě spadá do kategorie hezkého ale k uzoufání průměrného snímku.

Kameňák (2003) odpad!

Koukat se na tenhle "film" se rovná pokusu o to,vyoperovat si sám za plného vědomí slepé střevo plastovou lžičkou!!!

Román pro ženy (2004)

Nuda od začátku do konce! Někdy mi to, že film nemá myšlenku nevadí, když má alespoň nějáký děj...ale tohle nemá ani to. Většina výkonů je telecí, postavy jsou jalové, dialogy neskutečně nezáživné, a humor by jste tam našli jen ve chvíli, kdyby jste prodělali frontální lobotomii....Tu jednu hvězdičku to má snad za to, že v době českých filmů typu Kameňák se tohle dá s notnou dávkou fantazie, nadsázky a smyslu pro humor považovat za film.

Karamazovi (2008)

karamazovi jsou nadčasová látka. Mám naposlouchané rozhlasovvé hry,i jsem je četla. A musím říci, že bych byla mnohem radši kdyby se celý děj filmu odvíjel jen v rovině hry. Silný příběh otcovraždy, intrik , podezření i lásky zasazený do prostředí snad netypického ale nesmírně působivého, do prostředí surové průmyslové haly, s neuvěřitelnými hereckými výkonony, jsou tak silné a sugestivní, že mě tato adaptace absolutně pohltila...Jenže občas jsem z tohoto delíria byla vytržená druhou rovinou, která mě akorát otravovala a žádný jiný hlubší pocit ve mě nezanechala...ale i tak jsou Karamazovi pětihvězdičkovým dílem!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Co jako skalní příznivec ságy o Scottu Pilgrimovi, Ramoně,Sex Bob-Ombách, sedmi zlých bývalých, Gideonovi a teplému Stephanu Stillsovi říct? Tak prvně: Velice obdivuju tvůrce, že dokázali šestidílný komix narvat do dvou hodin a přitom je to pořád zábava, že dokázali ze spletitého komixového příběhu vytáhnout to podstatné, a nezaobírali se nedůležitými epizodami na úkor děje, že velice pečlivě vybrali herce, kteří nejenže mají své herecké kvality, ale ještě navíc jsou v mnoha případech velice podobní svým komixovým předlohám, že nešetřili na efektech ani na vtipu a ještě to vše podtrhli fajn hudbou! Scott Pilgrim je boží řežba, abych tak řekla, a přesně takhle by se měli filmy podle komixů dělat!!!!

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Se slzou v oku(od smíchu) ve stoje tleskám, a říkám: Jdi se bodnout Na Stojáka!!!!

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Samurai Jack je skvělý oddechový seriál s nápaditou animací, výborným hlavním hrdinou a snad ještě lepším záporákem. Všechno je tu jak má být, zápletka ,humor i napětí....škoda, jen že je relativně málo dílů a konec je zatím otevřený.....Al ejednou se určitě dočkáme dne kdy Samurai Jack nakope Akuovi zadek.....a nebo Aku Jackovi.....to je docela jedno, protože stejně to bude skvělá řežba!

Barva kouzel (2008) (TV film)

Velké zklamání pro fanouška Pratchattovek! Prostě mnohem lepší předstvu o Zeměploše si uděláte z krásných ilustrací Paula Kidbyho,dvorního ilustrátora zeměpolšských příběhů. Tahle fantazie Vadima Jeana mi prostě nesedí, a degraduje Barvu Kouzel na slabší průměr.

Distrikt! (2004)

Tento animovaný kousek si jednu hvězdičku zaslouží přinejmenší za celkem zajímavý přístup k animaci. Humor (dá-li se to tedy humorem nazvat) je plitký,vulgární a do inteligentního vypointované humoru má velice daleko. Únavný, zdlouhavý děj bez valného příběhu je prostě (alespoň pro mě) nic neříkající galimatyáš dobrý tak akorát k trpkému pousmání. Celkově mi tento snímek (až na zklamání) nepřinesl vůbec nic.

Pán času (2005) (seriál)

Doctor Who v sobě kloubí vše,co je pro fanoušky sci-fi a fantsy tak přitažlivé....vesmírnou loď, cestování časem a prostorem, napínavý příběh, pointu, humor,mimozemské udělátko, hezké spolucestující a hlavně charismatického hlavního hrdinu! Už devátá inkarnace Doktora v podání Christophera Ecclestona byla velice slušným a důstojným navázáním na původní seriál a desátá inkarnace v které exceluje David Tennant potvrzuje to,že britská seriálová tvorba patří ke světové špičce. Samozřejmě i Doctor Who má svoje trhliny a slabá místa,ale v celkovém kontextu nejsou až tak nepřekonatelným problémem. Co se vizuální stránky týče, efekty (především v první serii) se často stávají achilovou patou seriálu. A některé příběhy jsou už tak přitažené za vlasy, že by vám to rvalo žíly, ale při troše fantazie zjistíte,že i ta absurdita má své kouzlo. Nemohu říci,že by tento seriál patřil mezi mé favority od shlédnutí prvního dílu,ale jste-li ochotni přistoupit na Doktorovi pravidla hry, tak se Vám odmění fantastickou podívanou....Takže, sbalit sonický šroubovák, naskočit do TARDIS a nastavit čas a místo.....