Kameňák (2003)

No super.. Vždy som túžil vidieť holú riť Václava Vydru

Horší už to nebude (2006)

Maggie Gyllenhaal bola do tohto dňa, jednoduchou vetou povedané, (ako zvyknú hovoriť naši českí bratia) ,,ona je tak ošklivá, až je hezká“ ...azda akosi po vzhliadnutí tohto sympatického počinu si dovolím tak trocha nesúhlasiť sám so sebou s touto vetou, pretože tu ma určite potešila svojou prítomnosťou, a ja teraz súhlasím sám so sebou, že sa na túto kočičku, (tak ju nazval Joker) budem určite pozerať aj z toho “mužského“ pohľadu. Sympatické. Skutočne veľmi sympatické dielko s vynikajúcimi hereckými výkonmi, dokonalou artikuláciou spisovateľky, hlavný hrdina takisto povzbudil moje filmárske pudy. Hoffman ako vždy dokonalý. Epilogicky použijem moju obľúbenú, futuristickú frázu, ,,kam je až schopná doletieť myseľ námetu pre filmové plátno je priam neskutočne šialené...“

A.I. Umělá inteligence (2001)

Na výrobu tohto filmu je určite nutné mať pri sebe kvalitnú, a azda tú najmodernejšiu technológiu, ktorá bola kedy znázornená na filmovom plátne, skvelý tím, ktorý Spielberg bezpochyby má, nuž a v neposlednom rade kvalitný hašiš pre scenáristu. Vizuálne to je určite to najfascinujúcejšie, čo som doteraz videl a možno aj nevidel na filmovom plátne, avšak musím sa za seba priznať, že som sa často pri tom nudil. Konieckoncov, ku koncu ma to akosi chytilo a pravda je taká, že uznanie za prácu si to istotne zaslúži

Panelák (2008) (seriál)

Že ja som sa vôbec do toho obul. V ôsmej sérii, a to len kvôli vraj zábavnému čašníkovi, ktorý sa tak strašne podobá na môjho bývalého kolegu. Celé je to pritiahnuté za vlasy. Masová populácia priemerného diváka si spodné prádlo dokáže vyzliecť iba kvôli tomu, aby sa mu naň podpísal kadejaký veľmajster tohto, u mňa nadrámec vychvaľovaného braku. A vôbec sa ani tomu nečudujem, veď v Blave som žil takmer rok a viem si dokonale preštudovať mentalitu tamojších generálov celého Slovenska. Uši mi brúsia herecké výkony, to v prvom rade. Sexidol Kordiak by sa mal spláchnuť, pretože sexidolom bude tak maximálne vo Vysokej nad Kysucou, keby sa tam konal nejaký kásting v Dome kultúry. Nesedí mu postava, ktorú tu stvárňuje. Nejaký ten plus sa tu nájde, ale popri všetkých nedostatkov sa teraz ani nedokážem rozpamätať, čo by bolo vhodné použiť... Z Mórovej mi je blbo, priteplená Landlova parochňa, ...zopár svetlých hereckých výkonoch sa tu nájde, veruže áno, ale to je klinec v kope sena. Diletantizmus jak remeň, Kraus prechvaľovaný.. A ako sa to celé tvári v Smotánke, no na smiech. Slovami Dominika Dána, ,,keď sa vypnú kamery, je to všetko Sodoma Gomora spojená s jatkami...“

24 hodin (2002)

A ja som mal takého tušáka, že sa v tomto museli rýpať chalani z Cobry 11, ale toto by bola silná káva aj pre nich. Smrteľne nudná injekcia pocitu napätia pri sledovaní, herci tak mizerní, že som sa dokonca pristihol pri počúvaní mp-trojky. Bacon pre mňa najchudobnejší záporák, akého som kedy vo filmovom biznise videl. Ja sa dokonca ani nepamätám, či som niekde videl tak hnusný výkon.. možno princ Krasoň v treťom pokračovaní toho animáku, ale z neho šiel aspoň humor... Bieda, maximálna strata vešktorého času

Habermannův mlýn (2010)

Takto si predstavujem skutočné vykreslenie skutočnej reality na filmovom plátne. O to väčšie nadšenie z filmu mám aj preto, že to vykreslenie pochádza z našich zdrojov. Veľkolepý filmový zážitok, na ktorý budem veľmi dlho spomínať. Roden presvedčivý, mladý Gonzales Ochsenknecht veľmi kvalitný výkon. Becker jeden z najlepších záporných postáv, aké som kedy videl.. Skvelé kostýmy, výprava takisto pripravená, hudba iba tomuto všetkému dodala chuť

Veřejní nepřátelé (2009)

Ono sa to všetko začalo povedzme jednou počítačovou hrou, ktorá akoby vo mne odštartovala celú fantasmagoriu okolo gangster movie... Začal sa vo mne prejavovať akýsi syndróm lupary. Na americké dejiny všetkých gangstrov som bol doslova posadlý, začal som jesť špagety a zamestnal som sa dokonca v pizzerií... Navyše mám slabosť na Johnnyho herecký šarm, soundtrack takisto ulahodil, akcia poteší takisto nejedného fanúšika

Uprchlík (1993)

Na Forda som si nedokázal doposiaľ zvyknúť, neviem čím to je, ale jeho filmy boli, a v krajnom prípade aj sú lacné záležitosti. Nedokážem to určiť, prečo toto neboráčisko si nezískalo moje filmárske srdce, ale pre tentokrát musím sám seba oklamať, pretože v tomto počine bol dosť znesiteľný a pozerateľný. Film má slušný soundtrack a v prvom rade ťahúňom je pre mňa jednoznačne Gerardov tím na čele s majstrom Jonesom

Nebe, peklo… zem (2009)

Ja som ani netušil, že máme takéto čosi v archívoch slovenského filmu. Nechcem to preháňať, ale môj osobný postoj k tomuto filmu je celkom pozitívny. Vidím ho dokonca za jedno z lepších, ak nie skutočne najlepších počinov, ktoré vznikli u nás za posledných dvadsať rokov. Vôbec mi nevadili herecké výkony, čo je v slovenských filmoch u mňa rarita. Na Zuzanu sa príjemne pozeralo, jarný nádych erotiky, sladká romantika takisto neprekážala, ba naopak, dodala mu tú pravú chuť... Bolo to síce patetické, ale to som si moc nevšímal. Vkusných sedemdesiat percent

Hostel (2005)

Pán Roth. Ak budete ešte niekedy onanovať pri monitore, a náhodou sa prekliknete na wikipédiu, kde sa Vám náhodou zjaví stránka o Slovenskej republike, skúste si hu prečítať pozornejšie.. Slabé hodnotenie určite nedávam iba kvôli vykryštalizovaní mojej Zeme, to by bolo omnoho slabšie. Som recenzent a preto som sa pozeral na film ako nestranný činiteľ, ktorý Vám nezožral ani tie hororové prvky, ktoré pri všetkej úcte neboli vôbec hororové