Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Roman Luknár, Samuel Spišák, Zuzana Vačková-Rogelová, Andrea Karnasová, Zuzana Haasová, Kristína Turjanová, Pavol Topoľský, Matej Landl, Alexander Bárta, Petra Bubeníková, Michaela Javorčeková, Zuzana Tlučková, Viki Ráková, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný, Michaela Zelenáková, Alžbeta Stanková, Peter Sklár, Marko Igonda, Ivana Kuxová, Hana Gregorová, Michaela Kouřilová, Ľubica Konrádová, Helena Krajčiová, Svätopluk Malachovský, Milan Ondrík, Zdena Studenková, Adela Mojžišová, Ľubomír Paulovič, Zuzana Šebová, Dušan Szabo, Lucia Lužinská, Henrieta Mičkovicová, René Štúr, Petra Blesáková, Zuzana Fialová, Sabrina Grláková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dominika Kavaschová, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Barbora Švidraňová, Michal Kubovčík, Kristína Farkašová, Daniela Mackovičová, Petra Millerová, Tomáš Pokorný, Juraj Rašla, Martin Trnavský, Ladislav Konrád, Dávid Bičan, Eva Sakálová, Dušan Kollár, Klaudia Matuščinová, Jana Kovalčíková, Kristína Svarinská, Gabriela Marcinková, Lucia Rantová, Ivan Romančík st., Oliver Zelenák, Zuzana Porubjaková, Erika Havasiová, Milena Minichová, Michal Hudák, Nadežda Jelušová-Vladařová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Kristína Greppelová, Viktória Belayová, Zuzana Marušinová, Monika Haasová, Lukáš Hoffmann, Gabriela Škrabáková-Kreuz, Juraj Šimko, Ondrej Kovaľ, Charlotte Rácová, Zuzana Norisová, Jozef Bujdák, Zuzana Skopálová-Jányová, Lenka Barilíková, Monika Potokárová, Sylvain Machac, Jozef Vajda, Anna Sakmárová, Filip Tůma, Jana Valocká, Ondrej Hraška, Soňa Petrilová, Lucia Siposová, Kristína Mečko, Eva Mária Chalupová, Peter Oszlík, Ondrej Antálek, Veronika Paulovičová, Elena Podzámska, Judita Vargová, Martin Kaprálik, Pavol Plevčík, Marta Potančoková, Zuzana Moravcová, Mária Breinerová-Mačáková, Branislav Mišík, Anna Maľová, Ľubomír Bukový, Katarína Ivanková, Martin Šalacha, Martin Nahálka, Oldo Hlaváček, Karin Haydu, Tomáš Palonder, Lucie Vondráčková, Alena Michalidesová, Ľudmila Trenklerová, Martin Kusenda, Michal Novák, Vanesa Antovská, Laco Hrušovský, Žofia Martišová, Zuzana Frenglová, Jana Kolesárová, Slávka Halčáková, Jana Wágnerová, Helena Geregová, Jana Gavačová, Katarína Brychtová, Lukáš Latinák, Dušan Vaňo, Nina Gergieva, Dáša Šarkózyová, Vlado Černý, Marek Majeský, Alžbeta Ferencová, Ivan Gogál, Andrej Hryc, Juraj Kemka, Mária Havranová, Henrieta Kecerová, Vladimír Bartoň, Zuzana Šímová, Branislav Matuščin, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Marián Labuda ml., Csongor Kassai, Patrik Žiaran, Andrej Kováč, Gabriela Dolná, Pavol Janík ml., Martin Hrebeň, Petra Lenártová, Mária Landlová, Ivo Ladižinský, Hana Gajdošová-Letková, Peter Trník, Vladimír Obšil, Bibiana Ondrejková, Lukáš Pelč, Ján Lehotský, Igor Kasala, Juraj Ďurdiak, Gejza Benkö, Michaela Chovancová, Andrea Lehotská, Vladimír Oktávec, Štefan Hric, Eva Vejmělková, Eva Máziková, Lukáš Dóza, Laura Wengová, Veronika Adamičková, Eva Urbaníková, Martin Vitek, Vladimír Volečko, Ján Gallovič, Fedor Flašík, Peter Kočiš, Dagmar Dianová, Marta Sládečková, Vladimír Voštinár, Gregor Hraška, Branislav Bajus, Mário Kollár, Ingrid Filanová-Žirková, Jaroslav Slávik, Thomas Kamenár, Dušan Vitázek, Karolína Čičátková, Jana Mináriková, Lujza Garajová-Schrameková, Lukáš Pavlásek, Adriana Geričová, Michal Spišák, Katarína Štumpfová, Robo Opatovský, Peter Aczel, Beáta Dubasová, Andy Kraus, Zuzana Smatanová, Alfréd Aczel, Ján Dobrík, Lukáš Frlajs, Renáta Ryníková, Lucia Tvrdoňová, Marek Vašut, Darina Vašíčková, Pavol Klimašovský, Marián Lipták, Boris Zachar, Richard Müller, Vojtěch Dyk, Radoslav Macuha, Maroš Balážik, Mojmír Caban, Branislav Deák, Radoslav Gažo, Viktória Haseková, Vanda Hoffstädterová, Milan Lasica, Števo Martinovič, Barbora Chlebcová, Jakub Landl, Ján Mistrík, Adriana Vallová, Robo Kazík, Ruslana Kurilcová, Matej "Sajfa" Cifra, Zuzana Cigánová, Eugen Libezniuk, Tony Moisés, Rasťo Rogel, Marián Zázrivý, Daniela Hantuchová, Robo Papp, Igor Adamec, František Borovský, Martin Malachovský, Eva Dočolomanská, Adam Ďurica, Sisa Sklovská, Jakub Gogál, Xénia Kubová, Gregor Mareš, Juraj Predmerský, Tina, Karol Trnka, Peter Cmorík, Michaela Rimková, Karel Škarka, Jaroslav Žídek, Tomáš Botló, Lenka Čviriková - Hriadeľová, Radoslav Brzobohatý, Ján Ďurovčík, Anastacia, Ladislav Potměšil, Peter Batthyany, Michal Martikán, Thomas Puskailer, Václav Neckář, Silvia Šarköziová, Juraj Mokrý, Celeste Buckingham, Dominika Cibulková, Peter "Kuko" Hrivňák, Lena Košická, Marek Uram, Martin "Pyco" Rausch, Soňa Norisová, Jana Bučková, Albert Černý, Petra Navrátilová, Danica Hudáková, Kristína Sihelská, Daniel Štrauch, Peter Klinko, Milan Malinovský, František Balog, Michaela Kapráliková

• Cervenak

Citeľne slabšie ako Ordinácia v ružovej záhrade, ale ešte stále je to pozerateľný televízny telenovelový priemer. Samozrejme pre tých, čo sú ochotní dívať sa na to každý deň.(26.3.2008)

Žiadne prekvapenie sa nekoná, bez štipky nápadu zosmolichaná báchorka pri ktorej sú Mexikánske telenoveli veľkodiela, aspoň že sa do reklamy zaradenej v prvom diely stihla Rakova zepaliť zo 4 poldeci, "krčmový seriál začína" ešte že som počas tej reklamy zadriemal a nedíval sa na tú hrôzu ďalej, normálne sa tie novodobé seriály prekonávajú kto z koho natočí plytkejšiu volovinu.(19.2.2008)

• Dever

Klasická Slovenská televízia, po rozpade Československa sme sa zatiaľ ničoho bombového nedočkali a Panelák, to len zas a zas potvrdzuje. Komédia? nijak zvlášť. Dráma? skoro vôbec. Zlý a trapný scenár? to skôr.(7.5.2011)

• tron

„Zlatko, som v prvom mesiaci – z toho sonografu by si videl maximálne moje raňajky.“ Osamostatnenie (dočasné?) tvorivej dvojice Peter Marcin & Andy Kraus môžeme vnímať ako len chceme (ak sa nudíme). Po televíznych šou „Uragán“ a „Hurikán“ a sitkome „Susedia“ sa ich cesty rozišli a Kraus prešiel do konkurenčnej televízie JOJ, ktorá mu ponúkla nielen zaujímavé finančné ohodnotenie schopné zabezpečiť jeho vysoký životný štýl (ktorým sa nikdy netajil), ale i kvázi výzvu – stvoriť vlastný seriál. Výsledkom je „Panelák“ (nejedná sa o sitkom, kto to tvrdí, odporučil by som mu zopakovať základnú charakteristiku tohto televízneho žánru), v ktorom Kraus neúčinkuje, „iba“ píše scenáre a je jeho takpovediac duchovným otcom, pričom do seriálu pritiahol aj kolegyňu zo „Susedov“, Viki Rákovú. Toľko k faktom - teraz to horšie. Keďže viem, že Kraus písať vie (ale nie vážne veci s psychologickým pozadím), obávam sa, že výslednú (ne)kvalitu jojkárskeho seriálu musím hodiť na brutálne rýchle tempo nakrúcania: jedna epizóda má cca 35 minút a je ich odvysielaných päť behom jediného týždňa. Takýto hektický tlak sa musel podpísať na výsledku. Ak nie, potom nechápem, prečo sú dialógy jedným slovom neznesiteľné, otázkou však je, prečo sú herecké výkony tragikomické (česť výnimkám: Slezáček, Turzonovová, Bárta a Braňo Bystriansky) vrátane Rákovej, ktorá je prekvapivo nesympatická a jej maďarské zaťahovanie je veľmi neprofesionálne; lepšie by bolo už to, keby pozerala do kamery (našťastie herečka sama včas pochopila, že ako-tak zvláda len komikcé popletené prsnaté Maďarky a jej postava "odišla na liečenie"). Zaujímavosťou je, koľkokrát v jednej epizóde herci konzumujú jedlo a s plnými ústami rozprávajú, mliaskajúc až z toho mrazí a to sa vôbec nebavím o škaredej "neosvetlenej" výprave, odpadových zápletkách, otravne "ľudskej" pesničke inak uchádzajúcej kapely Desmod a reklamách (prevažne jogurty sú hlavným jedlom dňa). Hysterické a hlúpe. Viac v mojom článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/42-preco-je-panelak-sracka#(4.7.2009)

• Marius

Kto píše tieto sračky "zo života"?!(16.10.2009)

• genetique

Naozaj žiadne prekvapenie sa nekoná, len ďalšia vhodná téma a formát na natáčanie toho istého stále dookola. A TV Prima musí byť už naozaj zúfalá, keď aj takúto tuctovku zaradí do svojho vysielania. 35%.(17.5.2008)

• kitano

Hmm...videl som asi 10 min. jednej casti a to mi uplne stacilo na to, aby som bol pevne rozhodnuty, ze toto skutocne pozerat nemusim a nemam potrebu trpiet hodiny pri telke preto, aby sa hodnotenie vysplhalo na konecnu jednu hviezdicku (0/10)(21.4.2008)

• Le_Chuck

Ako skončil večierok u Petra? Má Agáta sa dôvod hnevať sa na svojho partnera? Jana začína vyučovať hru na klavíri. Prdíme mydlové bubliny a ešte na dobrovoľne pozeráme. Uff!(9.3.2009)

Netvrdim, ze je to superserial, ale tych par casti, co som videl ma celkom zaujali. Nemyslim si, ze je to az take zle, aby si to zasluzilo odpad.(16.4.2009)

• MM_Ramone

Slovenská telenovela, ktorá nijak neprevyšuje, ale ani nezaostáva za svojimi juhoamerickými vzormi. Herecké výkony na úrovni ochotníkov zo špeciálnej, osobytnej školy. Výprava, kostýmy, kulisy za pár grošov. Najlacnejšia televízna kamera. Námet, scenár a charaktery postáv by som označil ako buransko primitívne. Je to odpad so všetkým smradom, hnusom a hnilobou, čo ku nemu patrí. Odporný odpad!(14.12.2010)

• NinadeL

Poměrně atraktivní herečky Diana Mórová, Božidara Turzonovová, Alžbeta Stanková nebo charismatický Ján Koleník, ale víc nic. Prázdné jako ty jejich kulisy variující reálné paneláky.(1.3.2011)

• A_FISH

Pokud si něco skutečně zaslouží odpad, je to tohle ...a navíc je to slovensky.(22.10.2008)

• burina

Čo sme Andymu Krausovi a TV JOJ urobili zlé, keď toto musíme mať na obrazovke každý deň?(1.3.2008)

• Jacinda

Něco jako ulice?(27.9.2010)

• sullafelix

herecky absolutne nezvládnutý experiment , fungujúci na princípe infekčnej hnačky : nie a nie sa dosrať do konca !!!!(28.10.2009)

• LiVentura

.."telenovelské"!(4.10.2009)

• Stegr

0% - Opět nekoukatelný blábol, tentokrát ze slovenských končin...(29.10.2008)

• gogo76

Nemyslím si, že si tento seriál zaslúži také nízke hodnotenie. Sledujem to iba občas a aj to iba letmo popri surfovaní po csfd,ale sledovanosť to má obrovskú, takže hodnonie nás filmových maniakov je dosť zkreslené a neobjektívne. Myslím že by sa našli väčšie sračky. Pre mňa to nie je,nedokázal by som to pozerať pravidelne a pozerať to kvôli tomu, len aby som niečo pozeral, tak to už vôbec nie.Objektívne 40%.(3.3.2010)

• Momo_desu

Ako môže mať taká chujovina toľko sérií. A čím ich je viac a čím viac nových postáv tak je to ešte viac horšie. Hlavne tí dvaja trápny robotníci.(10.1.2013)

• Javert

Panelák aneb VKVčka po slovensku...(8.1.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18