Panelák (TV seriál)

Komedie / Drama

Slovensko, 2008, 1167x45 min

Andy Kraus

Viki Ráková, Diana Mórová, Henrieta Mičkovicová, Alexander Bárta, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Roman Luknár, Marián Miezga, Veronika Paulovičová, Ľubomír Paulovič, Juraj Slezáček, Peter Oszlík, Marek Uram, Hana Gregorová, Mirka Partlová, Filip Tůma, Radoslav Brzobohatý, Andrej Hranáč, Ján Hranáč, Ondrej Hraška, Róbert Jakab, Michaela Kouřilová, Zuzana Moravcová, Juraj Šimko, Dušan Vaňo, Milan Lasica, Marek Majeský, Helena Krajčiová, Ján Koleník, Andrea Karnasová, Lukáš Latinák, Lucia Siposová, Elena Podzámska, Katarína Brychtová, Anastacia, Lucie Vondráčková, Marko Igonda, Branislav Deák, Kristína Turjanová, Martin Šalacha, Karin Haydu, Zuzana Vačková-Rogelová, Branislav Bystriansky, Jozef Bujdák, Žofia Martišová, Anna Maľová, Peter Kočiš, Jana Kolesárová, Rasťo Rogel, Andrej Hryc, Ladislav Konrád, Vladimír Oktávec, Andy Kraus, Zuzana Mauréry, Matej Landl, Matej "Sajfa" Cifra, Marián Zázrivý, Štefan Skrúcaný, Samuel Spišák, Thomas Puskailer, Zuzana Tlučková, Alžbeta Stanková, Vladimír Voštinár, Zdena Studenková, Eva Vejmělková, Ján Lehotský, Adela Mojžišová, Peter Batthyany, Martin "Pyco" Rausch, Richard Müller, Branislav Mišík, Marek Vašut, Jaroslav Žídek, Juraj Kemka, Soňa Norisová, Ján Mistrík, Laco Hrušovský, Monika Haasová, Csongor Kassai, Zuzana Haasová, Lukáš Frlajs, Michal Kubovčík, Tina, Milena Minichová, Kristína Svarinská, Barbora Švidraňová, Barbora Chlebcová, Michal Martikán, Peter Sklár, Kristína Mečko, Petra Blesáková, Danica Matušová, Danica Jurčová, Dušan Szabo, Ľubica Konrádová, Eugen Libezniuk, Zuzana Fialová, Jana Bučková, Michal Hudák, René Štúr, Svätopluk Malachovský, Dagmar Duditšová, Ľubomír Bukový, Ondrej Kovaľ, Milan Ondrík, Albert Černý, Vlado Černý, Pavol Topoľský, Erika Havasiová, Zuzana Kocúriková, Peter Šimun, Martin Nahálka, Gabriela Škrabáková-Kreuz, Zuzana Skopálová-Jányová, Jana Valocká, Marta Potančoková, Ivan Gogál, Daniela Mackovičová, Ivana Kuxová, Alena Michalidesová, Anna Sakmárová, Dáša Šarkózyová, Judita Vargová, Gregor Hološka, Juraj Rašla, Nadežda Vladařová, Jana Wágnerová, Zuzana Šebová, Daniela Hantuchová, Mária Landlová, Boris Zachar, Števo Martinovič, Branislav Bajus, Renáta Ryníková, Zuzana Norisová, Hana Gajdošová-Letková, Jaroslav Slávik, Jana Kovalčíková

• Cervenak

Citeľne slabšie ako Ordinácia v ružovej záhrade, ale ešte stále je to pozerateľný televízny telenovelový priemer. Samozrejme pre tých, čo sú ochotní dívať sa na to každý deň.(26.3.2008)

Žiadne prekvapenie sa nekoná, bez štipky nápadu zosmolichaná báchorka pri ktorej sú Mexikánske telenoveli veľkodiela, aspoň že sa do reklamy zaradenej v prvom diely stihla Rakova zepaliť zo 4 poldeci, "krčmový seriál začína" ešte že som počas tej reklamy zadriemal a nedíval sa na tú hrôzu ďalej, normálne sa tie novodobé seriály prekonávajú kto z koho natočí plytkejšiu volovinu.(19.2.2008)

• Dever

Klasická Slovenská televízia, po rozpade Československa sme sa zatiaľ ničoho bombového nedočkali a Panelák, to len zas a zas potvrdzuje. Komédia? nijak zvlášť. Dráma? skoro vôbec. Zlý a trapný scenár? to skôr.(7.5.2011)

• tron

„Zlatko, som v prvom mesiaci – z toho sonografu by si videl maximálne moje raňajky.“ Osamostatnenie (dočasné?) tvorivej dvojice Peter Marcin & Andy Kraus môžeme vnímať ako len chceme (ak sa nudíme). Po televíznych šou „Uragán“ a „Hurikán“ a sitkome „Susedia“ sa ich cesty rozišli a Kraus prešiel do konkurenčnej televízie JOJ, ktorá mu ponúkla nielen zaujímavé finančné ohodnotenie schopné zabezpečiť jeho vysoký životný štýl (ktorým sa nikdy netajil), ale i kvázi výzvu – stvoriť vlastný seriál. Výsledkom je „Panelák“ (nejedná sa o sitkom, kto to tvrdí, odporučil by som mu zopakovať základnú charakteristiku tohto televízneho žánru), v ktorom Kraus neúčinkuje, „iba“ píše scenáre a je jeho takpovediac duchovným otcom, pričom do seriálu pritiahol aj kolegyňu zo „Susedov“, Viki Rákovú. Toľko k faktom - teraz to horšie. Keďže viem, že Kraus písať vie (ale nie vážne veci s psychologickým pozadím), obávam sa, že výslednú (ne)kvalitu jojkárskeho seriálu musím hodiť na brutálne rýchle tempo nakrúcania: jedna epizóda má cca 35 minút a je ich odvysielaných päť behom jediného týždňa. Takýto hektický tlak sa musel podpísať na výsledku. Ak nie, potom nechápem, prečo sú dialógy jedným slovom neznesiteľné, otázkou však je, prečo sú herecké výkony tragikomické (česť výnimkám: Slezáček, Turzonovová, Bárta a Braňo Bystriansky) vrátane Rákovej, ktorá je prekvapivo nesympatická a jej maďarské zaťahovanie je veľmi neprofesionálne; lepšie by bolo už to, keby pozerala do kamery (našťastie herečka sama včas pochopila, že ako-tak zvláda len komikcé popletené prsnaté Maďarky a jej postava "odišla na liečenie"). Zaujímavosťou je, koľkokrát v jednej epizóde herci konzumujú jedlo a s plnými ústami rozprávajú, mliaskajúc až z toho mrazí a to sa vôbec nebavím o škaredej "neosvetlenej" výprave, odpadových zápletkách, otravne "ľudskej" pesničke inak uchádzajúcej kapely Desmod a reklamách (prevažne jogurty sú hlavným jedlom dňa). Hysterické a hlúpe. Viac v mojom článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/42-preco-je-panelak-sracka#(4.7.2009)

• Marius

Kto píše tieto sračky "zo života"?!(16.10.2009)

• genetique

Naozaj žiadne prekvapenie sa nekoná, len ďalšia vhodná téma a formát na natáčanie toho istého stále dookola. A TV Prima musí byť už naozaj zúfalá, keď aj takúto tuctovku zaradí do svojho vysielania. 35%.(17.5.2008)

• kitano

Hmm...videl som asi 10 min. jednej casti a to mi uplne stacilo na to, aby som bol pevne rozhodnuty, ze toto skutocne pozerat nemusim a nemam potrebu trpiet hodiny pri telke preto, aby sa hodnotenie vysplhalo na konecnu jednu hviezdicku (0/10)(21.4.2008)

• Le_Chuck

Ako skončil večierok u Petra? Má Agáta sa dôvod hnevať sa na svojho partnera? Jana začína vyučovať hru na klavíri. Prdíme mydlové bubliny a ešte na dobrovoľne pozeráme. Uff!(9.3.2009)

Netvrdim, ze je to superserial, ale tych par casti, co som videl ma celkom zaujali. Nemyslim si, ze je to az take zle, aby si to zasluzilo odpad.(16.4.2009)

• MM_Ramone

Slovenská telenovela, ktorá nijak neprevyšuje, ale ani nezaostáva za svojimi juhoamerickými vzormi. Herecké výkony na úrovni ochotníkov zo špeciálnej, osobytnej školy. Výprava, kostýmy, kulisy za pár grošov. Najlacnejšia televízna kamera. Námet, scenár a charaktery postáv by som označil ako buransko primitívne. Je to odpad so všetkým smradom, hnusom a hnilobou, čo ku nemu patrí. Odporný odpad!(14.12.2010)

• A_FISH

Pokud si něco skutečně zaslouží odpad, je to tohle ...a navíc je to slovensky.(22.10.2008)

• NinadeL

Poměrně atraktivní herečky Diana Mórová, Božidara Turzonovová, Alžbeta Stanková nebo charismatický Ján Koleník, ale víc nic. Prázdné jako ty jejich kulisy variující reálné paneláky.(1.3.2011)

• burina

Čo sme Andymu Krausovi a TV JOJ urobili zlé, keď toto musíme mať na obrazovke každý deň?(1.3.2008)

• Jacinda

Něco jako ulice?(27.9.2010)

• LiVentura

.."telenovelské"!(4.10.2009)

• sullafelix

herecky absolutne nezvládnutý experiment , fungujúci na princípe infekčnej hnačky : nie a nie sa dosrať do konca !!!!(28.10.2009)

• Stegr

0% - Opět nekoukatelný blábol, tentokrát ze slovenských končin...(29.10.2008)

• Javert

Panelák aneb VKVčka po slovensku...(8.1.2009)

• gogo76

Nemyslím si, že si tento seriál zaslúži také nízke hodnotenie. Sledujem to iba občas a aj to iba letmo popri surfovaní po csfd,ale sledovanosť to má obrovskú, takže hodnonie nás filmových maniakov je dosť zkreslené a neobjektívne. Myslím že by sa našli väčšie sračky. Pre mňa to nie je,nedokázal by som to pozerať pravidelne a pozerať to kvôli tomu, len aby som niečo pozeral, tak to už vôbec nie.Objektívne 40%.(3.3.2010)

• WANDRWALL

Drama Panelák není pro každého drama.(1.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17