Eternals (2021)

Tady na tom je krásně vidět, jak revoluce požírá své děti. Černoši chtěli mít víc prostoru ve filmech a dopadlo to tak, že ho mají stejně jako před tím, jenom role, který by dřív hráli běloši, teď hrajou ženský, Číňani, Pákistánci a už i děti. A druhá věc, která je už teď jasná, je, že se žánr komiksových filmů vyčerpal a míří pomalu, ale nezvratně do propadliště dějin, podobně jako před ním např. western, kterej plevelil filmovou tvorbu v 50. a 60. letech. To vše a ještě více ve filmu Jak pejsek s kočičkou vařili dorty 2, aneb porouchaná Andželína a naštvaná Leontýnka.

Mlha (2007)

A tenhle znáte? To se takhle jednou sejdou redneck, náboženská fanatička, chobotnice a Rákosníček a... Zbytek uvidíte ve filmu Vratné lahve 2, aneb když došel repelent.

Dokonalý únik (2009)

Musím uznat, že hláška: "A máš tam zvrat ve druhý půlce?" byla hodně frajerská.

Hlavně v klidu! (1971)

Poměrně krátký film, přesto se v něm něco děje tak polovinu stopáže. Druhou polovinu sledujeme Delona, jak hraje na varhany, jezdí na mopedu nebo svolává nanuky na mši.

International (2009)

The International, aneb Proč 2. (Obsahuje ne úplně konkrétní spoilery.) Proč ho nesbalili hned? Proč si uprostřed přestřelky sundával neprůstřelnou vestu? Proč se ho měla zříct? Proč spolupracoval? Proč si ho nevšimli? Proč si nenajali nohatýho? Proč 2? Proč Proč 2?

Jeho temné esence - The Botanic Garden (2022) (epizoda)

"A mistrovství světa ve ždímání vyhrává... nebudeme vás dlouho napínat, protože je to stejně o parník... poslední epizoda HDM. Gratulujeme a posíláme tuny kapesníků." Jestli to dobře chápu, tvůrci se novátorsky rozhodli, že udělají dva konce. Jeden pro chlapy a jeden pro ženský...

Turista (2022) (seriál)

Schválně, jestli někdo někdy natočí film/seriál o chlápkovi, co ztratil paměť a po napínavým pátrání přes 3 kontinenty se zjistí, že to byl... popelář.  No nic, v tomhle případě to i bez spoiler alertu popelář nebyl. Byli to ale hodně líný scénáristi, který sem naflákali příhody tak, aby hrály do karet jejich záměru a ne tak, jak by se reálně odehrály.

Mamon (2015) (seriál)

"Chlapi, jsme HBO, produkujem kvalitu. Ale tentokrát jsme dostali zhora úkol odlákat pár diváků primáckejch a nováckejch seriálů." "A jak to máme udělat? S tím nemáme zkušenosti." "Je to jednoduchý, dal jsem těm jejich serošům 15 minut a ten princip je jasnej." "Tak schválně." "Poslouchejte. Najmeme stádo béčkovejch a céčkovejch herců." "Ty ale přece neumí hrát." "No právě. Jejich hraní vypadá za všech okolností jako první čtená zkouška u ochotníků. To je přesně to, co potřebujem. Vsaďte se, že i hvězda v hlavní roli spadne na jejich úroveň." "Fajn, a dál?" "No dál potřebujeme k prkenejm neživotnejm nepřirozenejm hercům prkenný neživotný nepřirozený dialogy, nejlíp ve spisovný češtině. Zkrátka a dobře musí to pořádně šustit papírem." "Aha, a o čem to celý teda jako bude?" "To je přece úplně jedno. Z toho, co oni točí, je pro nás asi nejschůdnější krimi. Musí tam bejt co nejvíc nelogičností, celková zápletka musí bejt úplně postavená na hlavu, prostě to celý nesmí dávat smysl." "A tohle nám někdo napíše? To si máme pro námět fakt dojít do tý Novy nebo Primy?" "Tak to zkusíme koupit venku a uděláme remake." Po odvysílání: "Šéfe, tak se to povedlo. Já to sice nedokoukal, ale na ČSFD tomu dali 80 %!"