Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Pokračování tak na jedno zkouknutí. Poměrně zábavná je linie s Nárožným a Zedníčkem, opačně jsou na tom moderní nastaveniny typu pana Papa a vynálezu jeho korporace Pompa. Zbytečné jsou také postavy Roxany, prince Fredyho (pokaždý, když to jméno padlo, trhalo mi to uši) i s jeho Foukáčkem (nápodobně). Celé to putování "Honzíka s Mařenkou" bylo nudné, koncepce Pultanely nevěrohodná a nesmyslná (nápad pro nápad, jen ať máme těch šestadvacet dílů čím naplnit), uklizení starých herců, na kterých stál původní seriál kamsi do jeskyně, je taky kapitola sama pro sebe. Asi bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho, ale proč vlastně?

O věcech nadpřirozených (1958)

Poměrně zdařilá adaptace, přestože Čapek je Čapkem především na papíře. Nejsugestivnější je poslední povídka s MIlošem Kopeckým, nejmíň mi v paměti utkvěla asi anabáze s grafologem.

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

Začátek výbornej, později už se úroveň přece jenom rozmělňuje. Výborný Rudolf Hrušínský (i když trošičku přehrávající) a Slávka Budínová. Patrně nejzdařilejší scénáristický počin Haliny Pawlovské.

Manželství Mamerta Kalivody (1986) (TV film)

Myslím, že tématika podvodného členství ve spolku revmatiků nemá v současnosti už co nabídnout. Pobavilo mě snad jenom důsledné vyslovování všech hlásek patrně rádobyvtipného křestního jména hlavního hrdiny. Já jsem si ho pro sebe v duchu lehounce zkomolil.

Útěk ze seriálu (1989) (TV film)

Několikrát jsem zahlédl ukázky z tohoto TV filmu v medailonech typu Úsměvy a divil jsem se, proč se moc nevysílá. Až nedávno ho ČT přece jen nasadila a já jsem pochopil. Všechno, co z dílka stojí za to, už jsem viděl před lety v těch ukázkách.