• Western

Šarlatán (2020)

Pět hvězd. Co ještě dodat? Výprava skvělá, kamera také. Střih bez chyby a výtečná režie skvělých herců. Všechny výtky různých profesionálních i neprofesionálních recenzentů odmítám. Jediný, co bylo blbý, že jsem v kině seděl moc blízko plátna.

Jan Palach (2018)

Protože člověk Palachův příběh zná, tak sedí u obrazovky a čeká, jak si s tím autoři poradili. Neporadili. Docela dobrá výprava, vojenské scény mysely stát majlant, ale některá místa postrádala tah na bránu. Napětí a tísnivost, v tomto příběhu nezbytné, nikde. Zavadil byl docela přesvědčivý, "Smrkovský" méně. Celé to ale jen tak plyne, a to je na jeden z nejdůležitějších momentů v našich dějinách trochu málo. Hořící keř je úplně jiná liga.

Úhoři mají nabito (2019)

Zpočátku se to jeví jako podivná sonda do práce oddílu URNY, kdy člověk neví, jestli jsou to takoví matlové, nebo co to má vlastně znamenat. Ve chvíli, kdy konečně divák pochopí, že tohle je partička "úchylů", kteří si na přepadový oddíl jen hrají, jako by dostal film smysl. Ne vždy se všechno podaří a některé scény jsou dost jalové, ale některé dialogy mají grády a vlastně všichni hrajou dobře. Závěr bez vysvětleného a komentovaného úmrtí Komára je ale dost podivný. Nicméně, v této chvíli vygenerovaných 36 % je podle mě nespravedlivě málo.

Zrádci (2020) (seriál)

Naprostá tragédie. Zoufalá režie, střihač spal a kameraman by zasloužil několik let natvrdo. Dialogům není rozumět. Seriál je plný klišé. Příšerný zvuk, hudba přebíjí zvuky filmu i dialogy. Ostrouchov vykradl Neila Younga a jeho kytaru ve filmu Mrtvý muž. První díly vypadaly jen jako mírně nepovedené, pak ale šlo všechno šupem do kopru. Pravděpodobně byl celý štáb na piku. Jesli tomu někdo dal čtyři nebo pět hvězd, tak jediný seriál, který dosud viděl byla Žena za pultem. Jo a ještě product placement, minimálně na tu Teslu... Už o tom nebudu raději psát, nebo se vytočím ještě víc.

Schmitke (2014)

Nepříliš úspěšný východoněmecký inženýr je konfrontován s jemu poněkud nesrozumitelným prostředím. Pohraniční městečko je nyní obýváno českými neandrtálci. Ignorace, nepochopení a zamračenost se nakonec promění v úsměvy a dobrou polévku. Začátek filmu sliboval mnohem více, než přinesl konec. Syrová krása Krušných hor jaksi přišla vniveč kvůli nepovedenému nepříběhu.

Leviatan (2014)

Sychravá, na kost oholená ruská realita. Dobrý, ale dloooouhý. Člověk si musí ubalit pořádnýho špeka, aby se srovnal s tempem filmu, jinak vyletí z kůže. Některý scény jsou pekelně zdlouhavý. Zbytečně. Taky se mi tam trochu za ty dvě a půl hoďky ztratil příběh.

Spiknutí proti Americe (2020) (seriál)

Výborný seriál. Brutálně tísnivá záležitost. Paralely se současnou Amerikou a se současným Českem jsou nasnadě. Fujtajbl.

Chalífát (2020) (seriál)

Dost přesvědčivá záležitost. Tedy trochu osvěta pro teenagery, ale jo, zjevně je to potřeba. Místy je to tak naléhavé a drásající, že člověk má pocit, že lepší bude se jít vyčurat, než se na to dál koukat. Nicméně, celkové hodnocení je kvůli aktuálnímu tématu poněkud zavádějící. Seriál má i slabší momenty a logika děje a jednání postav sem tam kapku kulhá. Ale budiž.

Fauda (2015) (seriál)

Považuju Faudu za jeden z nejlepších seriálů vůbec. Vše je naprosto přesvědčivé. Výborný casting, střih, režie, lehce (ale jen lehce) rozklepaná kamera. A hlavně opravdu uvěřitelný příběh. Velká paráda.

Devs (2020) (seriál)

Nuda nuda, šeď šeď. Není to ani sci-fi, ani špionážní záležitost. Jen pseudofilozofická kravina. Vyzývám toho máničku a tu nudnou blondýnu, ať mi vrátí pomocí toho přístroje těch cca osm hodin života. Nebo se zničehonic objevím v poslední epizodě a celou tu šarádu s nalajnovanou budoucností jim pošlu do kopru.