Americká krása (1999)

Běhal mi mráz po zádech už od samého začátku. Ricky točící uprostřed noci cizí mladou dívku byl se svým poněkud vyšinutým výrazem snad nejmrazivější postavou celého příběhu. Vyhrocené vztahy se zdají reálné. Chlap, co náhle odmítne nazout předčasně bačkory a poslouchat hysterickou kariéristku, která je shodou okolností jeho manželka, odstartuje lavinu událostí a zvratů, které skončí tak, jak skončí. Českého diváka by nepřekvapilo, kdyby si podobný příběh z USA přečetl ve zprávách na internetu. Jednoduše skvělé.

Polární expres (2004)

Klasický předvídatelný vánoční příběh, který dospělé nepřekvapí a děti potěší. Co potěšilo mě bylo technické zpracování a detailní pohledy na hrozivě rozjetý vlak. Animace byla nádherná a vůbec nevadilo, že postavy nemají tváře propracované do posledního detailu a že vlastně od začátku víte, co se bude dít a jak to dopadne. Líbily se mi barvy a atmosféra, v jaké se příběh odehrával. Polární expres si rozhodně o Vánocích pustím znovu.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Už od samého začátku jsem měla pocit, že tenhle díl X-men je odosobněnější, než předchozí dva. A také že ano. Vždyť nám režisér nabízí možnost volby. Vidíme, že nestojí jednoznačně ani na jedné straně, ale zobrazuje dobro i zlo na straně lidí i mutantů rovnocenně. Nedostatků je ovšem také dost. Některé rádoby srdceryvné proslovy se mi zdály spíš trapné, než dojemné a i několik scén, které zjevně měly být monumentální, jaksi postrádalo to, co u diváků způsobuje otevřená ústa a pohled přilepený k plátnu.

Cela smrti (1996)

Vzhledem k tomu, že velmi dobře znám knižní předlohu, musím říct, že filmová verze mě naprosto zklamala. Chris O´Donnell jako Adam je naprosto nepřesvědčivý, mezi postavami ve filmu panuje čirá lhostejnost tam, kde by měly být vřelé a emotivní vztahy. Nikde žádné vyhrocené situace, nikde žádný stres, napětí a očekávání – ač jde o život. Vedle knižní předlohy je tohle slabá omáčka, kterou šéfkuchař zapomněl pořádně okořenit. Tři hvězdičky – za Gena Hackmana v roli Sama Cayhalla.

Vyvolávač deště (1997)

Coppolovo fantastické podání jednoho z nejdojemnějších příběhů od Johna Grishama. Matt Damon v roli mladého právníka podává skvělý a naprosto věrohodný výkon. I když dnes jen málokdo uvěří, že existuje právník, který nemá za cíl pouze oškubat klienta, Damon nám ukazuje, jaké by to bylo, kdybychom takového právníka měli. Bojuje zuby nehty za práva chlapce, jenž nedostal šanci na léčení leukemie. Závěr příběhu vžene slzy do očí. Pět hvězdiček.