Prostě sexy (2002)

Tuctový prepadák s nezaujímavými hercami.Diazová je slabučká. Tento snímok je strata času.

Plod noci (1990)

Zaujímavo rozohraný horor sa postupom času mení na bizardnú prehliadku monštier a prestáva desiť. Režisér Barker ale aj tak natočil dosť pikantný snímok, ale desivosť často nevychádza. Sheffer je slabý, Cronenberg predvádza zaujímavú kreáciu.

Most přes řeku Kwai (1957)

Most cez rieku Kwai má dve výhody. Počas 157 minút som sa vôbec nenudil a snímok stavia skôr na herecké výkony hlavných preddstaviteľov. Vrcholom filmu je skvelý herecký výkon Aleca Guinnessa, ktorý je jasne lepší ako William Holden. 7 Oscarová a nestárnúca filmová klasika.

Pohřben s úsměvem (2001)

Nevydarená a málo vtipná čierna komédia. Asi 70% filmu nieje dabovaná ale po čínsky, čo by nebola chyba keby sa české titulky neprekrývali s angilckými, čo bolo dosť tažko čitatelné. Námet snímku bol zaujímavý, no výsledok to už nepotvrdil. škoda že sa v takom slabom filme objavil skvelý Donald Sutherland.

Zóna soumraku (1994) (TV film)

Snímok zložený z dvoch hororových poviedok. Prvá poviedka ale skôr spadá do žánru triler/dráma. Druhá a vydarenejšia by sa dala označiť ako zoombie horor. Výsledok je ale iba béčkový a zmätený snímok, so slabými hercami (výnimkou je asi iba 5-minútová účasť Jacka Palanca. Najväčšou nevýhodou snímku ale je že ako horor je absolútne nefunkčný a skôr nudý ako desí.

Nejdelší den (1962)

Plejáda hviezd ktorého sila nieje v hereckých výkonoch ale v bojových scénach. Vylodenie je jednoznačne vrcholom filmu. Snímok nemá jedného hlavného hrdinu, ale každý je hlavný hrdina, čo spôsobuje pri takom počte hviezd že väčšina nemá čo hrať a poväčšinou ich pôsobenie vo filme nepresahuje 5 v lepšom prípade 10 minút. V žánri vojnového filmu ide určite o nadpriemerné dielko, pri ktorom som sa príliš nenudil. Len toho humoru tam bolo až príliš, niekedy sa snímok podobal na parodiu, vojna predsa nieje strnda, aj kedˇ aj tu platí pravidlo že bez humoru sa prežiť nedá, no niekedy to bolo až príliš na hrane.

Princ a surfař (1999)

Veľmi nudný a nezaujímavý snímok, dej je jednoduchý a čo človek mohol čakať od béčkových hercov (Timothy Bottoms, C. Thomas Howell) a bývalých hviezd (Robert Englund) a vôbec nevyšlo prenesenie Princa a bedára do súčastnosti. Nudný snímok možno účinný proti nespavosti.

Třináct rozhovorů o tomtéž (2001)

Ak obsadím do poviedkového filmu hercov ako Matthew McConaughey alebo John Turturro a ich pôsobenie vo filme nepresahuje 10-15 minút, musím byť veľmi dobrý režisér aby to celé fungovalo. Tento snímok síce nieje zlý, ale nieje tu priestor na rozvynutie postáv a z toho vyplinie že sa o nich chceme dozvedieť viac. čo ale nieje chyba tvorcov ale žánru. Pretože po filmovej a hereckej stránke ide o nadpriemerné dielko.

Zpátky na zem (2001)

Nie príliš vtipná komédia, ktorá má zaujímavý námet, no tvorcovia z neho nedokázali vytažiť maximum. Chris Rock a Chazz Palminteri zostali nevyužitý. Paul Weitz natočil len daľší nevydarený remake.

Tři esa (2002)

Tri esá je snímok ktorý dokazuje kvality francúzskej komédie. Je to príjemné a vydarené dielko pri ktorom sa nebudete nudiť. Len niekedy bol humor až príliš groteskný, čo v zrovnaní zo žánrom komédia/dráma príliš nesedí. Ale väčšinou sa vo filme podarilo zlúčiť komédiu s drámou ukazujúcu špinavé zákulisie športu. Samuel Le Bihan je trošku nevýrazný, zatienený skvelým Gérardom Lanvinom. 4 eso to nieje ale medzi trojhviezdičkovými patrí k tomu najlepšiemu.